Koronavirus si ve světě bere za oběti hlavně muže

Koronavirus je pod drobnohledem, ale stále není zcela jasné, jak funguje. Odborníci stále přicházejí s novými otázkami, zkouší vymyslet účinný lék a pozorují, jak se virus dále vyvíjí. Ze statistik je možné vyčíst, že stále umírá více mužů než žen. Lékaři a odborníci na to reagují různě a nabízejí odpovědi.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Koronavirus si ve světě bere za oběti hlavně muže.
Koronavirus si ve světě bere za oběti hlavně muže. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V současné době odborníci ze světa zkoumají, na jakou věkovou skupinu koronavirus nejčastěji útočí. Z výzkumů vyplývá, že nejohroženější skupinou jsou staří a nemocní lidé, kteří už se s nějakými zdravotními obtížemi potýkají. Existuje však ještě jeden zarážející fakt. A sice že ve světě na toto onemocnění umírá mnohem více mužů než žen. Odborníci na tuto otázku možná již našli odpověď.

Za odolnost je podle nich zodpovědný estrogen

Již v roce 2017 vznikla v USA studie, která vysvětluje, proč by mělo být ženské pohlaví odolnější a koronavirus snáze překonat. V ženském těle je totiž vyšší hladina estrogenu, který je odpovědný za to, že se tělo lépe brání různým druhům infekcí. I když dnešní společnost bere ženy jako jemnější a slabé pohlaví, příroda tvrdí opak. Vyzbrojila ženy hormonem, který je dokáže ubránit nebo alespoň zmírnit průběh nemoci.

Pokusy, které dokazují tuto teorii, prováděli američtí vědci na zvířatech. Všimli se, že samci jsou k onemocnění náchylnější než samice. Tato skutečnost je zásadní hlavně ve chvíli, kdy si uvědomíme, že právě těhotné ženy v současné chvíli mohou zažívat velký strach z toho, že virus ohrozí je samotné nebo jejich dítě.

Koronavirus a rizikové faktory

Stranou nezůstaly ani další výzkumy, byť se většina z nich stále odehrává spíše ve spekulativní rovině. I nadále jsou jsou jejich základem statistiky, jež se snaží odhalit, proč jsou muži na koronavirus náchylnější. Zkoumají se hlavně:

  • hygienické návyky u obou pohlaví
  • běžné zdravotní problémy
  • počet lidí, se kterými se různé pohlaví běžně setkávají

Škodí také kouření, které oslabuje imunitu

Odborníci z Institutu pro světové zdraví v britské University College London přicházejí ještě s další myšlenkou. Všimli si, že větší procento nakažených je u kuřáků, kterými jsou podle statistik také častěji muži. Virus si vybírá jedince s oslabenou imunitou, která je častá u pravidelných kuřáků.

Koronavirus má rád vysoký tlak

Na vině mohou být také problémy s kardiovaskulárním systémem a tlakem. Odborníci se totiž shodují, že jedinci, kteří v mládí prodělali těžké onemocnění nebo mají problémy se špatným tlakem kvůli nezdravému životnímu stylu, jsou v rizikové skupině. Koronavirus může svou sílu vyzkoušet na každém. Avšak ti, kteří pečují o svou imunitu i preventivně jsou chráněni mnohem více.

Velký otazník nad situací v České republice

Ministerstvo zdravotnictví v České republice uveřejňuje pohlaví u pozitivně testovaných osob, nikoli u zemřelých pacientů. Proto se můžeme jen domnívat, jak vypadá situace na našem území, které pohlaví je v nevýhodě a kdo má naopak při kontaktu s virem možnost mu odolat.

REKLAMA

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


2 Comments

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda při onemocnění coronavirem je možné jíst kořeněná jídla. Můj syn /již je mu 45 let/ je má velmi rád, ale nevím, zda si tím při coronaviru neuškodí.
    Děkuji vám za odpověď.

    • Dobrý den, nedoporučujeme kořeněná jídla, naopak je nutné v jídle zvýšit dávky česneku a zařadit alkoholovou inhalaci. Nalijte minimálně 70% alkohol na 8 vrstev gázy, dejte do roušky, nos nechte volný. Nadechujte se pusou a vydechujte nosem po dobu 6 – 8 minut.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*