Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy

Hormonální nerovnováha může potrápit každou ženu. Estrogen a jeho nedostatek může způsobit řadu fyzických i psychických problémů. Jak tedy zvýšit hladinu estrogenu, co nejpřirozeněji, v každém věku a nejen během menopauzy.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy. Hormonální nerovnováha, estrogen a jeho nedostatek můžou totiž dosti potrápit.
Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Estrogeny jsou ženské pohlavní hormony, které mají i muži. Tělo si estrogeny vytváří samo z cholesterolu. U žen existují celkem 3 druhy estrogenů a jejich hladina v těle souvisí nejen s věkem, ale i s životním stylem ženy. Pokud v těle vznikne hormonální nerovnováha, hladina estrogenu se sníží, tak se často naruší i vzhled ženy, její plodnost, menstruační cyklus, spalování, stav cév či kůže. Jak tedy zvýšit hladinu estrogenu přirozeně, a to nejen během menopauzy?

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


Hladina estrogenu se v těle mění, a pokud se v našem těle objeví hormonální nerovnováha, tak to poznáme podle řady fyzických příznaků. Často se jedná o pocity horka, zhoršený spánek, náladovost, ztráta libida či změnu hladiny cholesterolu v krvi. Za těmito změnami však může stát více příčin než jen estrogen.

Zda je v nepořádku hladina estrogenu zjistíme přesně u lékaře, který provede krevní test. Zjišťuje se především hladina estradiolu (jeden ze 3 druhů estrogenu), který se nejčastěji mění u žen v průběhu menopauzy a způsobuje její příznaky. Jak zvýšit hladinu estrogenu však bude zajímat i ženy, které aktivně sportují. Kvůli nižšímu množství tělesného tuku totiž často trpí tím, že je jejich hladina estrogenu nízká.

Estrogen a jeho nedostatek se může objevit v každém věku a v různých situacích. Skvělé ale je, že ho lze spravit pomocí vhodné stravy, bylin a superfoods. Je to ten nejpřirozenější a nejjednodušší způsob, jak zvýšit estrogen v těle.

Za vše může životní styl

Hormonální nerovnováha souvisí s tím, co jíme. Pokud si tělo ničíme, tak nemůže přirozeně fungovat a řešíme otázku, jak zvýšit estrogen a další hormony v těle. Pokud jíme nevhodnou a průmyslově zpracovanou stravu, tak si znečišťujeme krev, ničíme cévy a vyčerpáváme se zbytečně z naší hojivé látky jménem cholesterol. Ten je totiž důležitý nejen pro to, jak zvýšit hladinu estrogenu, ale taky pro tvorbu dalších hormonů. Dále je důležitý i pro tvorbu nepostradatelného vitamínu D3.

Hormonální nerovnováha přichází s tím, když konzumuje rafinované cukry. Ty totiž naruší přirozené mechanismy fungování těla. Tělo pak musí neustále řešit potíže s přirozeným fungováním. Tím se snižuje i přirozená obranyschopnost a častěji se objevují stavy jako je únava či vyčerpání. Vše se s nevhodnou stravou začíná pomalu ničit – vlasy, nehty, zuby, pokožka, objevuje se zapáchající pocení a další. Tyto změny jsou pro nás viditelné, ale netušíme, kolik nepříznivých změn probíhá i v těle.  Abychom své tělo správně podpořili, tak potřebujeme především:

  • mít dostatek vitamínů rozpustných v tucích i ve vodě
  • dostatek minerálních látek a stopových prvků v přirozené formě
  • přijímat tyto mikroživiny jako součást stravy spolu se sekundárními rostlinnými složkami
  • přijímat dostatek aminokyselin, které si tělo neumí samo vyrobit
  • dopřávat si dostatek antioxidantů v přirozené formě a ve velké rozmanitosti

Jedná se o základ našeho zdraví a záruku, jak zvýšit estrogen v těle.

Strava bohatá na fytoestrogeny pomáhá

Estrogeny nemůžeme přijmout ze stravy. Můžeme však jíst potravu bohatou na tzv. fytoestrogeny. Jedná se o rostlinné látky, které působí v těle podobně jako estrogeny. Nedodají estrogeny do těla, ale ovlivní příznaky nízké hladiny estrogenu.  Najdeme je například v sóji, v dalších luštěninách, v lněných semínkách, v pískavici řecké seno, v brokolici, fenyklu či květáku.

Nezapomeňte ale vždy luštěniny správně připravit, abyste se vyhnuli zbytečné konzumaci inhibitorů enzymů. Sóju konzumujte jedině řádně fermentovanou, a to například v podobě miso či nattó anebo tempehu. Lněná semínka je potřeba správně skladovat a před konzumací rozdrtit. Jinak projdou trávicím traktem bez účinku. Drcení dopředu není vhodné kvůli rychlému žluknutí. Květák a brokolici před konzumací uvařte či připravte v páře. Strava bohatá na fytoestrogeny je skvělý způsob, jak přirozeně zvýšit hladinu estrogenu v těle.

shutterstock 691048585 300x182 - Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy
Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy. foto: Shutterstock

Jak zvýšit hladinu estrogenu pomocí superfoods

Konzumací těchto potravin si můžeme velice pomoci a jsou podstatou, jak zvýšit estrogen v těle. Efekt zvýšíme, když do stravy zakomponujeme vhodné byliny a superfoods. Nejznámější a nejúčinnější je v tomto kotvičník zemní a maca peruánská.

Mleté plody kotvičníku jsou skvělým pomocníkem, jak zvýšit hladinu estrogenu. Je to díky obsaženým steroidním saponinům, které umí oživit produkci hormonů a zbavit se nepříjemných příznaků. Je důležité užívat ho pravidelně a ve správném množství (existuje i varianta forte), stačí ve formě kapslí a to 2 kapsle, 2 x denně. Kotvičník opět zvýší libido, zlepší pevnost svalů, dodá energii, pročistí a prokrví tělo či zlepší pokožku. Kotvičník se tedy neskloňuje jen ve spojitosti s muži, ale ženám během menopauzy dokáže taktéž velice pomoci.

Kotvičník mohou ženy užívat spolu s macou peruánskou, která je kvalitním zdrojem fytoestrogenu. Maca peruánská je superfood, která má v Peru dlouholetou tradici, jak zvýšit hladinu estrogenu v těle. Je to potrava, která dodává sílu a navrací vitalitu a energii. Hlíza připomínající i chuťově ředkvičku se usuší a může se konzumovat ve formě kapslí či jako prášek, ze kterého si připravíme nápoj.

Maca má na tělo komplexní účinky a výrazně ovlivňuje sexuální aktivitu, plodnost a zlepšuje se hormonální rovnováha. Maca ovlivňuje i další projevy, které způsobuje estrogen a jeho nedostatek. Je to především:

  • vyčerpání, únava, nedostatek energie
  • špatná koncentrace, úzkost, náladovost
  • zdraví kostí a síla svalů
  • pomáhá zrychlit regeneraci svalů, a proto ji vyhledávají sportující ženy

Pro snadnou konzumaci spolu s kotvičníkem lze užívat preparát macibulus. Macibulus obsahuje z 50% mletý prášek z plodů kotvičníku a z 50% prášek z hlíz sušené macy. Stačí ho užívat 2x denně, 2 kapsle. Je to praktičtější způsob, jak zvýšit hladinu estrogenu.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*