Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy

Hormonální nerovnováha může potrápit každou ženu. Estrogen a jeho nedostatek může způsobit řadu fyzických i psychických problémů. Jak tedy zvýšit hladinu estrogenu, co nejpřirozeněji, v každém věku a nejen během menopauzy.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy. Hormonální nerovnováha, estrogen a jeho nedostatek můžou totiž dosti potrápit.
Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Estrogeny jsou ženské pohlavní hormony, které mají i muži. Tělo si estrogeny vytváří samo z cholesterolu. U žen existují celkem 3 druhy estrogenů a jejich hladina v těle souvisí nejen s věkem, ale i s životním stylem ženy. Pokud v těle vznikne hormonální nerovnováha, hladina estrogenu se sníží, tak se často naruší i vzhled ženy, její plodnost, menstruační cyklus, spalování, stav cév či kůže. Jak tedy zvýšit hladinu estrogenu přirozeně, a to nejen během menopauzy?

Hladina estrogenu se v těle mění, a pokud se v našem těle objeví hormonální nerovnováha, tak to poznáme podle řady fyzických příznaků. Často se jedná o pocity horka, zhoršený spánek, náladovost, ztráta libida či změnu hladiny cholesterolu v krvi. Za těmito změnami však může stát více příčin než jen estrogen.

Zda je v nepořádku hladina estrogenu zjistíme přesně u lékaře, který provede krevní test. Zjišťuje se především hladina estradiolu (jeden ze 3 druhů estrogenu), který se nejčastěji mění u žen v průběhu menopauzy a způsobuje její příznaky. Jak zvýšit hladinu estrogenu však bude zajímat i ženy, které aktivně sportují. Kvůli nižšímu množství tělesného tuku totiž často trpí tím, že je jejich hladina estrogenu nízká.

Estrogen a jeho nedostatek se může objevit v každém věku a v různých situacích. Skvělé ale je, že ho lze spravit pomocí vhodné stravy, bylin a superfoods. Je to ten nejpřirozenější a nejjednodušší způsob, jak zvýšit estrogen v těle.

Za vše může životní styl

Hormonální nerovnováha souvisí s tím, co jíme. Pokud si tělo ničíme, tak nemůže přirozeně fungovat a řešíme otázku, jak zvýšit estrogen a další hormony v těle. Pokud jíme nevhodnou a průmyslově zpracovanou stravu, tak si znečišťujeme krev, ničíme cévy a vyčerpáváme se zbytečně z naší hojivé látky jménem cholesterol. Ten je totiž důležitý nejen pro to, jak zvýšit hladinu estrogenu, ale taky pro tvorbu dalších hormonů. Dále je důležitý i pro tvorbu nepostradatelného vitamínu D3.

Hormonální nerovnováha přichází s tím, když konzumuje rafinované cukry. Ty totiž naruší přirozené mechanismy fungování těla. Tělo pak musí neustále řešit potíže s přirozeným fungováním. Tím se snižuje i přirozená obranyschopnost a častěji se objevují stavy jako je únava či vyčerpání. Vše se s nevhodnou stravou začíná pomalu ničit – vlasy, nehty, zuby, pokožka, objevuje se zapáchající pocení a další. Tyto změny jsou pro nás viditelné, ale netušíme, kolik nepříznivých změn probíhá i v těle.  Abychom své tělo správně podpořili, tak potřebujeme především:

  • mít dostatek vitamínů rozpustných v tucích i ve vodě
  • dostatek minerálních látek a stopových prvků v přirozené formě
  • přijímat tyto mikroživiny jako součást stravy spolu se sekundárními rostlinnými složkami
  • přijímat dostatek aminokyselin, které si tělo neumí samo vyrobit
  • dopřávat si dostatek antioxidantů v přirozené formě a ve velké rozmanitosti

Jedná se o základ našeho zdraví a záruku, jak zvýšit estrogen v těle.

Strava bohatá na fytoestrogeny pomáhá

Estrogeny nemůžeme přijmout ze stravy. Můžeme však jíst potravu bohatou na tzv. fytoestrogeny. Jedná se o rostlinné látky, které působí v těle podobně jako estrogeny. Nedodají estrogeny do těla, ale ovlivní příznaky nízké hladiny estrogenu.  Najdeme je například v sóji, v dalších luštěninách, v lněných semínkách, v pískavici řecké seno, v brokolici, fenyklu či květáku.

Nezapomeňte ale vždy luštěniny správně připravit, abyste se vyhnuli zbytečné konzumaci inhibitorů enzymů. Sóju konzumujte jedině řádně fermentovanou, a to například v podobě miso či nattó anebo tempehu. Lněná semínka je potřeba správně skladovat a před konzumací rozdrtit. Jinak projdou trávicím traktem bez účinku. Drcení dopředu není vhodné kvůli rychlému žluknutí. Květák a brokolici před konzumací uvařte či připravte v páře. Strava bohatá na fytoestrogeny je skvělý způsob, jak přirozeně zvýšit hladinu estrogenu v těle.

shutterstock 691048585 300x182 - Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy
Jak zvýšit hladinu estrogenu nejen během menopauzy. foto: Shutterstock

Jak zvýšit hladinu estrogenu pomocí superfoods

Konzumací těchto potravin si můžeme velice pomoci a jsou podstatou, jak zvýšit estrogen v těle. Efekt zvýšíme, když do stravy zakomponujeme vhodné byliny a superfoods. Nejznámější a nejúčinnější je v tomto kotvičník zemní a maca peruánská.

Mleté plody kotvičníku jsou skvělým pomocníkem, jak zvýšit hladinu estrogenu. Je to díky obsaženým steroidním saponinům, které umí oživit produkci hormonů a zbavit se nepříjemných příznaků. Je důležité užívat ho pravidelně a ve správném množství (existuje i varianta forte), stačí ve formě kapslí a to 2 kapsle, 2 x denně. Kotvičník opět zvýší libido, zlepší pevnost svalů, dodá energii, pročistí a prokrví tělo či zlepší pokožku. Kotvičník se tedy neskloňuje jen ve spojitosti s muži, ale ženám během menopauzy dokáže taktéž velice pomoci.

Kotvičník mohou ženy užívat spolu s macou peruánskou, která je kvalitním zdrojem fytoestrogenu. Maca peruánská je superfood, která má v Peru dlouholetou tradici, jak zvýšit hladinu estrogenu v těle. Je to potrava, která dodává sílu a navrací vitalitu a energii. Hlíza připomínající i chuťově ředkvičku se usuší a může se konzumovat ve formě kapslí či jako prášek, ze kterého si připravíme nápoj.

Maca má na tělo komplexní účinky a výrazně ovlivňuje sexuální aktivitu, plodnost a zlepšuje se hormonální rovnováha. Maca ovlivňuje i další projevy, které způsobuje estrogen a jeho nedostatek. Je to především:

  • vyčerpání, únava, nedostatek energie
  • špatná koncentrace, úzkost, náladovost
  • zdraví kostí a síla svalů
  • pomáhá zrychlit regeneraci svalů, a proto ji vyhledávají sportující ženy

Pro snadnou konzumaci spolu s kotvičníkem lze užívat preparát macibulus. Macibulus obsahuje z 50% mletý prášek z plodů kotvičníku a z 50% prášek z hlíz sušené macy. Stačí ho užívat 2x denně, 2 kapsle. Je to praktičtější způsob, jak zvýšit hladinu estrogenu.

REKLAMA

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*