Veganské recepty nejen pro vegany

Zkuste ve své kuchyni experimentovat a vytvářet nové recepty. Přinášíme vám veganské recepty, které se skládají ze zdravých, jednoduchých a dostupných surovin. Díky nim zpestříte svou rostlinnou stravu nebo vyzkoušíte něco nového proti běžnému jídelníčku.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Veganské recepty nejen pro vegany.
Veganské recepty nejen pro vegany. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pro veganskou stravu se lidé rozhodují z různých důvodů. Ať už je to touha po změně, ohled na zvířata a okolní svět nebo vidina lepšího zdraví. Neznamená to však, že se musíte vzdát vaření. Veganské recepty sice spoustu surovin proti těm běžným postrádají, ale to neznamená, že nemohou být chutné. Stačí jen vyhledávat nezvyklé ingredience, které vám dovolí zkusit zcela nové chutě.

Zeleninové polévky různých barev a chutí

Nesnažte se nahradit něco, co ve veganské stravě nemá své místo. Nic nebude chutnat přesně tak, jako maso,vejce či mléčné produkty. Proto se raději zaměřte na možnosti, které vám nabízí zelenina v kombinaci se správným kořením. Pokud jsou pro vás veganské recepty novinkou, začněte něčím jednodušším, jako jsou právě zeleninové krémy.

Dýně, mrkev, hrách, kukuřice, brokolice, to vše jsou suroviny, které jsou pro přípravu chutného krému ideální. Jejich chuť zjemníte sojovou alternativou smetany a vršek můžete dozdobit nadrcenými ořechy. Pokud vám jídlo připadá bez chuti, neváhejte použít své oblíbené koření. V dýňové polévce například kari nebo kurkumu.

Těstoviny nahraďte cuketou

Jste li milovníky těstovin na mnoho způsobů, nezoufejte. Perfektně je zastoupí cuketa, lilek nebo salátová okurka, kterou můžete nastrouhat na dlouhé nudle. Díky své neutrální chuti se v jídle dokonale přizpůsobí dalším surovinám a hravě vás zasytí. Povařenou a kořeněnou zeleninu podlijte vodou a k zahuštění použijte bramborový škrob, který vytvoří lehkou omáčku a dodá jídlu šťavnatou chuť. Pak už jen zbývá si jídlo vychutnat.

Veganské dobroty snadno a rychle

Veganské recepty nejsou jen o hlavních chodech. Za malý moment můžete mít připravené i sladké občerstvení pro několik lidí. Rozmixujte několik zralých banánů, přihoďte datle pro sladší chuť a smíchejte s rostlinným mlékem. Celou směs vložte do mrazáku, vydržte pár hodin a pak si vychutnejte vegan zmrzlinu bez umělých látek.

Stejně snadno vytvoříte bez pečení i dortový korpus, na který postačí datle a několik druhů ořechů. Po rozmixování vznikne tvárná směs, ze které stačí vytvořit korpus a nechat pár hodin odpočinou v lednici. Vršek ozdobte mixovaným nebo čerstvým ovocem a polijte bio sirupem.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*