Úbytek testosteronu se dá zastavit přírodně

Přechod neboli andropauza se týká i mužů. Za vším stojí úbytek mužského pohlavního hormonu testosteronu. Tento proces však můžete zastavit. A to i přírodní cestou.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč


Úbytek testosteronu se dá zastavit přírodně.
Úbytek testosteronu se dá zastavit přírodně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Úbytek testosteronu se u mužů začíná projevovat už po třicátém roku života. Za každých následujících deset let se jejich hladina testosteronu sníží v průměru o deset procent. Úbytek testosteronu se z počátku projevuje minimálně. Kolem padesátého roku života už má muž typické příznaky. A právě v této době mluvíme o mužském přechodu neboli andropauze.

Úbytek testosteronu ovlivňuje u mužů nástup andropauzy

K mužskému přechodu dochází obvykle od 45. do 60. roku života. V důsledku výrazného úbytku testosteronu (mnohdy až sedmdesát procent) bývají muži podrážděnější a vyčerpanější. Často jim ubývá svalová hmota, nebo naopak přibírají na váze. Někteří muži trpí také gynekomastií, tedy růstem prsních žláz.

Stejně jako ženy si spousta mužů v přechodu ztěžuje na návaly horka a nadměrné pocení. Úbytek testosteronu u nich dále způsobuje psychické problémy. Dostávají se mnohdy do úzkostných až depresivních stavů. Často bojují také s oslabením paměti a soustředění a mají problémy se spánkem.

Úbytek testosteronu může také za neplodnost

shutterstock 291067841testosteron inside final 300x300 - Úbytek testosteronu se dá zastavit přírodněNízká hladina testosteronu může dále za to, že muži mají nízké libido a trpí poruchami erekce. Bývá však také jednou z hlavních příčin mužské neplodnosti. Právě neplodnost je v tomto případě způsobená sníženou funkcí varlat, které tak produkují nízký počet životaschopných spermií.

Příčiny úbytku testosteronu

Nedostatek testosteronu v mužském těle má za následek nejen rostoucí věk. Může za něj i nezdravý životní styl, ovšem i některé zdravotní obtíže. Jde zejména o onemocnění štítné žlázy nebo o vyčerpání kortizolu v nadledvinkách.

V každém případě muže, kterých se úbytek testosteronu týká, neohrožují pouze viditelné příznaky týkající se jejich fyzického a psychického stavu. S klesající hladinou testosteronu se totiž u mužů zvyšuje riziko vzniku mnohem závažnějších onemocnění. A to osteoporózy, bolestí svalů a kloubů, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu v krvi, srdečně-cévních onemocnění nebo diabetu.

Jak léčit úbytek testosteronu

Pokud u sebe pozorujete snižování hladiny testosteronu, zkuste ji zastavit přírodní cestou. V první řadě se zaměřte na změnu svého životního stylu. Co je pro vás nejdůležitější?

  • Pravidelně se hýbejte. Alespoň třikrát do týdne provozujte náročnější pohybovou aktivitu.
  • Zdravě se stravujte.
  • Pokud máte nadváhu nebo obezitu, zhubněte.
  • Mějte pravidelný sex.
  • Nekuřte a omezte na co nejnižší míru konzumaci alkoholu.
  • Dostatečně spěte.
  • Co nejméně se stresujte.

Pomohou i bylinky a zdravý jídelníček

Úbytek testosteronu můžete rovněž zastavit díky pravidelnému užívání přírodních látek. Pomohou vám bylinky a přírodní doplňky stravy, které stimulují produkci hormonů v nadlevinkách a pohlavních žlázách. Vhodný je pro vás zejména kotvičník zemní a pískavice řecké seno. Jak takový kotvičník zemní funguje? Obsahuje tzv. steroidní saponiny, které stimulují produkci testosteronu. Kotvičník tedy přírodně a bez vedlejších účinků povzbuzuje mužské tělo, aby produkovalo více testosteronu. Kotvičník zemní však nezvyšuje pouze hladinu testosteronu. Blahodárný vliv má také na mužské libido. Stejně jako další bylinky. A to dále Maca peruánská nebo škornice šípolistá neboli bylina prostopášného kozla.

Abyste u sebe zastavili úbytek testosteronu, zaměřte se více i na to, co jíte. Vaše strava by měla být bohatá na vitaminy skupiny B, vitamin C, ženšen, hořčík, železo, zinek, lecitin nebo selen. Pro tvorbu testosteronu je důležitá i konzumace vhodných bílkovin, zejména rostlinných, které najdete v luštěninách. Váš jídelníček by měl dále obsahovat zdravé tuky s nenasycenými mastnými kyselinami.


KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*