
I když tuto studii prezentovali odpůrci i příznivci pití mléka zcela rozdílně, zřejmě podle svého osobního přesvědčení, aktuální statistiky jsou jednoznačné. Nejvyšší míra rakoviny prsu byla v posledních letech zaznamenána ve Finsku, Švédsku, Velké Británii, Kanadě a USA. Všechny tyto země jsou na předních místech v produkci i spotřebě mléka. Zdravotničtí odborníci také zjistili, že počet případů rakoviny prsu je výrazně nižší v zemích, kde je spotřeba mléka na nižší úrovni.
Mléko navíc obsahuje hormony a další složky, které mohou vyvolávat rakovinu. Můžeme zmínit také zpracovaný vitamin D, který se přidává do mléka a mléčných výrobků. I když farmaceutický průmysl skrze své placené vědce neustále zdůrazňuje, že vysoká hladina vitaminu D snižuje riziko rakoviny, protože onkologičtí pacienti mají jeho hodnoty velmi nízké, skutečností je přesný opak.
Vitamin D totiž vzniká přirozeně v lidském těle při vystavování přiměřenému slunečnímu záření. Onkologičtí pacienti, trápení chemoterapií a ozařováním, mají tak pochopitelně mechanismus přirozené produkce vitaminu D zcela narušený. Suplementace syntetickým vitaminem může napáchat ještě více škody než užitku.
K propuknutí rakoviny prsu však mohou přispět i jiné okolnosti. Například jednotvárný jídelníček, nízký příjem zeleniny a ryb, zvýšená konzumace zpracovaného cukru, pečiva, vepřového a podobně.
Dalším faktorem může být nošení těsné podprsenky. I když mnozí vědci (otázkou kým pro změnu placení) později tuto teorii napadli, již v roce 1995 výzkumníci Sydney Ross Singer a Soma Grismaijer publikovali v knize Oblečen k zabíjení: Spojení mezi rakovinou prsu a nošením podprsenky svůj závěr, opřený o studii Harvardské univerzity a publikovanou v Evropském žurnálu rakoviny a klinické onkologie. Podle něj ženy před menopauzou, které nikdy nenosily podprsenku, měli poloviční riziko rakoviny prsu než ty, které ji nosily.
zdroje: www.healthylifetricks.com, http://blog.grasslandbeef.com, www.researchgate.net, http://goop.com
Buďte první kdo přidá komentář