Zdraví: Češi jsou nejhorší ze všech na světě

Česká republika je nejméně zdravou zemí na světě. S tímto drsným nelichotivým výsledkem přišla společnost Clinic Compare, která hodnotila spotřebu alkoholu, tabáku a míru obezity ve 179 zemích světa na základě nejnovějších údajů, poskytnutých Světovou zdravotnickou organizací.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podle výše zmíněného průzkumu si obyvatelé České republiky vedou opravdu neslavně, takže ostudná první příčka nás řadí mezi největší světové výtržníky, kteří na zdraví s prominutím kašlou.

V průměru každý Čech zkonzumuje za rok 13,7 litru alkoholu za rok. Každý den do sebe otočíme 7,5 milionu panáků tvrdého alkoholu, což vychází na 375 tisíc litrů čtyřicetiprocentní kořalky.

Češi jsou rovněž přeborníky v kouření cigaret – ve spotřebě tabáku jsme obsadili 11. místo na světě.

Rusové proslulí bezuzdným proléváním hrdla vodkou od rána až do večera skončili až za námi, byť v těsném závěsu. Po Rusku následuje Slovinsko, Bělorusko, Slovensko a Maďarsko.

Východní Evropa vůbec vyšla jako nejnebezpečnější oblast na světě co se týče přístupu k vlastnímu zdraví – obsadila hned devět z prvních deset míst. Jedinou výjimkou jsou Spojené státy, které se umístily na 10. místě společně s Litvou.

Co se týče „netlustší“ oblasti světa, tak je to Oceánie. Například na ostrově Samoa má 41% tamní populace BMI index nad 30. Další ostrovní státy oblasti, jako jsou Fidži, Tongo, Tuvalu a Kiribati se rovněž spolehlivě dostaly do TOP 10 seznamu obezity.

Nejzdravější zemí je paradoxně Afghánistán, který se může pochlubit druhou nejnižší mírou obezity na světě. Pouze 2,7% populace mělo hotnotu BMI indexu nad 30. Navíc zdejší lidé vykouří v průměru jen 83 cigaret ročně a pijí nejméně alkoholu na světě. Nutno však dodat, že afghánské zákony zakazují spotřebu a držení alkoholu, takže se to dalo očekávat.

Guinea je druhou nejzdravější zemí na světě, po ní následuje Niger a Nepál, kde ve srovnání s Českou republikou je prakticky každý abstinentem.

Na zdraví? (zdroj: independent.co.uk)

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*