Duchovnost člověka a její vliv na jeho mozek

Vědci z univerzity Yale identifikovali pravděpodobný neurobiologický zdroj spirituální zkušenosti – tedy pocitu spojení s něčím větším, než je člověk sám. Co jej přesahuje.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Jaký vliv má duchovnost člověka na jeho mozek
foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědci se pokusili duchovnost blíže prozkoumat v rámci studie, uveřejněné v časopise Cerebral Cortex. Dospěli k závěru, že aktivita temenní mozkové kůry, podílející se na povědomí o sobě samotném a druhých stejně jako pozornost, zdá být společná pro jedince, kteří zaznamenali různé duchovní zkušenosti.

„Spirituální zážitky jsou silné stavy, jež mají hluboký dopad na životy lidí,“ říká Marc Potenza, profesor neurologie a psychiatrie na Yale Child Study Centre,

„Když porozumíme neurálním základům duchovních zážitků, může nám to pomoci lépe pochopit jejich úlohu v odolnosti vůči duševním chorobám a návykovým poruchám a při procesu zotavování.“

Spirituální zážitky mohou, ale nemusejí být náboženské povahy – například pocit jednoty v přírodě nebo absence vlastního já během sportovních událostí.

Duchovnost: různé prožitky, stejná odezva v mozku

Výzkumníci na Yale a Spirituality Mind Body Institute na Columbia Univesity vyzpovídali 27 mladých lidí. Shromáždili od nich informace o zážitcích, které je stresují nebo uvolňují, a také o duchovních zážitcích z jejich minulosti.

Tito jedinci poté podstoupili sken na magnetické rezonanci, během něhož poslouchali speciálně vytvořené nahrávky založené na jejich osobních zkušenostech.

Účastníci si měli představovat zážitky popisované na nahrávce. Duchovní prožitek se během tohoto procesu u každého jednotlivce lišil. Zároveň u všech účastníků zaznamenali výzkumníci v průběhu pokusu podobné vzorce aktivity v temenní mozkové kůře.

Potenza zdůrazňuje, že v procesu tvorby spirituálních zážitků jsou zřejmě zapojeny i další oblasti mozku.

Tato metoda může v budoucnosti pomoci dalším vědcům studovat spirituální zážitky a jejich dopad na duševní zdraví, říká. (zdroj: technologynetworks.com)

Doporučujeme: Pokud člověku řeknete, že věříte v duchovno, ale ne v náboženství, většinou se na vás jen zmateně podívá. Lidé se stále domnívají, že duchovno je něco velmi podivného a záhadného. Rovněž mají problém odlišit jej od náboženství, ale to jen proto, že moderní společnost má strach z manipulace a nemá dostatek znalostí, pokud jde o nemateriální témata. Více v článku Rozdíl mezi náboženstvím a duchovnem.

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Duchovnost člověka a její vliv na jeho mozek269b - Duchovnost člověka a její vliv na jeho mozek MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Duchovnost člověka a její vliv na jeho mozek OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Duchovnost člověka a její vliv na jeho mozek monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*