Přírodní antibiotika na rozdíl od běžných antibiotik nepoškodí vaše zdraví. Nedostanou vás tak do začarovaného kruhu, kdy po vyléčení v důsledku oslabené imunity opět po určitém čase podlehnete vážnějšímu bakteriálnímu či virovému onemocnění. Jenže která přírodní antibiotika použít? Možností máte hned několik.
Mezi nejsilnější přírodní antibiotika patří lichořeřišnice
Lichořeřišnice, která pochází z Jižní Ameriky, si poradí nejen bakteriemi, ale i viry. Tato jednoletá bylinka s oranžovými květy vám pomůže od různého typu onemocnění. Svou silou se totiž vyrovná klasickým antibiotikům. Síly tohoto přírodního antibiotika ostatně v minulosti využívali už peruánští indiáni.
Lichořeřišnice má antibiotické vlastnosti díky vysokému obsahu flavonoidů, luteinu, vitaminu C a hořčičné silici. Tuto vysoce ceněnou bylinku, která se do Evropy dostala po Kolumbovských výpravách, můžete užívat nejen v čerstvém stavu, ale ještě ideálněji ve formě tinktury.
Lichořeřišnice je bylinkou, která se řadí mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Její užívání je navíc bezpečné pro všechny bez rozdílu věku. A to i pro děti či těhotné a kojící ženy. V jakých případech vám lichořeřišnice coby přírodní antibiotikum přinese úlevu?
Tutu bylinku užívejte pravidelně jako přírodní antibiotikum při nákaze bakteriemi e-coli, zlatým stafylokokem, streptokokem nebo salmonelou. Lichořeřišnice dále pomáhá při zánětech horních dýchacích cest, dutin, průdušek, močových cest a ledvin nebo při gynekologických problémech. Také vám pomůže posílit oslabenou imunitu. Po lichořeřišnici sáhněte i při chřipce, angíně i obyčejné rýmě či nachlazení.
Česnek má antibiotické, antivirotické i dezinfekční účinky
Kromě lichořeřišnice je za velký dar přírodní medicíny považován také česnek. Řadí se rovněž mezi nejsilnější přírodní antibiotika, která na rozdíl od těch klasických podporují střevní mikroflóru a tím pádem posilují i fungování imunitního systému. Česnek navíc tělu dodává spoustu vitamínů, minerálů i dalších blahodárně působících látek.
Česnek je nejen silné přírodní antibiotikum, má také přirozené dezinfekční, antivirotické a protizánětlivé účinky. Poradí si také s parazity a mykózami. Česnek konzumujte ideálně v čerstvém stavu, používat jej můžete také ve formě česnekového sirupu.
V jakých případech vám česnek uleví zejména? Při nachlazení, rýmě nebo chřipce. Při zahlenění či bolesti v krku. Pomůže vám také od celkového zánětu.
Pozor! Důležitá informace!
Kandidát lékařských věd z uzbeckého Taškentu Shukhrat Khalilov doporučuje česnekovou vodu jako účinnou ochranu proti koronaviru.
Koronavirus je podle něj zákeřný tím, že je velmi infekční za pomoci kapének. Není však pravdou, že napadá dýchací cesty. Jeho hlavním cílem je zničení či značné poškození lymfoidní tkáně v počáteční části tenkého střeva, kam se dostane z ústní dutiny a nosohltanu společně s jídlem.
Poté, co zničí lymfoidní tkáň, která je zodpovědná za 80% naší imunity, je naše tělo zcela nechráněné. Takže celá patogenní a podmíněně patogenní mikroflóra v plicích začne aktivně napadat buňky plicní tkáně. Vyvíjí se zápal plic.
Mikroby s gangrénou plicní tkáně posléze začínají masivně vstupovat do krevního řečiště. To vysvětluje skutečnost, že v ohnisku léze se nenacházejí žádné lymfocyty. Masivní vstup mikrobů do krve způsobuje sepsi, která zapříčiňuje rozsáhlé poškození endotelu cév a masivní trombózu.
Podle Khalilova je nový typ koronaviru rafinovaný tím, že ho kryje bílkovinný obal, takže jej náš imunitní systém vůbec nevidí.
Česneková voda podle něj obsahuje látky, které dokáží narušit tento bílkovinný obal tak, že ho náš imunitní systém rozezná a začne okamžitě vytvářet protilátky dříve, než koronavirus během tzv. „inkubační doby“ zničí v tenkém střevě naši imunitu. Svým způsobem se jedná o přirozenou přírodní vakcinaci, která je ovšem krajním ohrožením plánů farmaceuticko-zdravotnicko-vojenského průmyslu.
Příprava česnekové vody: Ráno vezměte jeden stroužek česneku, oloupejte ho a příčně rozřízněte. Dejte do sklenice a zalijte třemi deci pramenité vody o pokojové teplotě. Večer před spaním, 3 – 4 hodiny po posledním jídle, česnekovou vodu vypijte. Tento postup opakujte každý den po dobu 30 dní.
Upozornění: Podle Khalilova dojde k další expanzi koronaviru na jaře s kulminací během jarní rovnodennosti, tedy 21. března 2021. V tento den, stejně jako během podzimní rovnodennosti 21. září, je lidské tělo nejméně chráněno, obzvlášť pokud se tyto termíny kříží s novoluním. Tudíž podle těchto prognóz je nejvíce kritické období od 6. do 21. března.
Grepové jádro patří mezi významná přírodní antibiotika a antivirotika
Jako vysoce účinné přírodní antibiotikum a zejména antivirotikum můžeme označit také grepové jádro, které dokáže lidské tělo ochránit před některými nebezpečnými viry či bakteriemi. Proč je grepové jádro tak prospěšné? Obsahuje vysoký podíl antioxidantů, flavonoidů, polyfenolů, vitamin E či kyselinu linolovou. Díky těmto cenným látkám jeho pravidelné užívání rovněž výrazně posiluje fungování imunitního systému.
Echinacea ničí viry a bakterie, zlepšuje také obranyschopnost
Mezi účinná přírodní antibiotika a antivirotika se řadí rovněž echinacea neboli třapatka nachová. Tato bylinka obsahuje látku zvanou echinacein, která brání bakteriím a virům v jejich průniku do zdravých lidských buněk. Echinacea se rovněž pravidelně užívá při posilování imunitního systému, a to ve formě čaje nebo tinktury.
Tea tree olej patří mezi přírodní antibiotika vhodná k vnějšímu použití
Antibiotické účinky má rovněž tea tree olej, který zároveň působí dezinfekčně a antiviroticky. Má rovněž protiplísňový efekt. Používá se ideálně zevně při léčbě drobných ran, popálenin, oparů nebo plísní. Můžete jej rovněž po kapkách rozředit s vodou a využít k inhalaci při nachlazení, rýmě nebo onemocnění dýchacích cest. V tomto případě olej z čajovníku podporuje léčbu dalšími přírodními antibiotiky.
Přírodní antibiotika a jejich další typy
Při výběru vhodného přírodního antibiotika máte spoustu možností. Antibiotické vlastnosti má také čerstvá cibule či cibulová šťáva, která vám uleví od nachlazení, chřipky či onemocnění dýchacích cest. K přírodním antibiotikům se dále řadí také čerstvý křen, zázvor a med. Tradiční čínská medicína za přírodní antibiotika rovněž považuje léčivé houby reishi, shiitake (houževnatec) a cordyceps (housenice). Existují rovněž bylinky, u kterých byl prokázán účinek proti bakteriím, virům a plísním. Jde zejména o oregáno (oregánový olej), rozmarýn, tymián nebo lékořici.
Buďte první kdo přidá komentář