Fluor v zubní pastě dětem škodí, varuje lékař

Podle Dr. Davida Kennedyho nic takového jako bezpečná dávka fluoru neexistuje. Říká, že i když ho použijete v zubní pastě a tu vyplivněte, podle výzkumu se hladina fluoru v krvi zvýší. Co to dělá s dětským a vaším zdravím?

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč


Fluor v zubní pastě dětem škodí, varuje lékař.
Fluor v zubní pastě dětem škodí, varuje lékař. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nebezpečí fluoru

Fluor je jednou z nejjedovatějších látek, které známe. Jenže na základě toho, že ho obsahuje doslova každá značka zubní pasty, jsou stomatologické organizace přesvědčeny, že používat fluor v každodenní péči o zuby je v pořádku.

V dnešní době však fluor obsahují i další produkty. Jako jsou některé balené vody v lahvích, dětské výživy, a dokonce vitamínové doplňky stravy!

V roce 2002 bylo téměř 90 % americké populace zásobováno vodou z veřejných vodních systémů. Kolem 67 % z tohoto počtu dostávalo fluorizovanou vodu.

Dělo se tak navzdory faktu, že „nebyly zjištěny žádné statisticky významné rozdíly v počtu kazů trvalých zubů, ani v procentech dětí bez zubních kazů ve fluorizovaných, nefluorizovaných a částečně fluorizovaných oblastech“.

Listy bezpečnostních údajů materiálu (MSDS) obvykle označují fluorid sodný jako „…toxický pro požití, inhalaci a kožní kontakt“.

Při manipulaci s ním by k OOP (osobním ochranným prostředkům) měli patřit i bezpečnostní brýle a rukavice.

Toxičtější než olovo

Fluoridy jsou toxičtější než olovo a trochu méně toxické než arsen…

A tyto toxiny se vám mohou dostat do těla při čištění zubů nebo vyplachování úst mnoha oblíbenými výrobky pro dentální hygienu!

Fluoridové složky se v mnoha oblastech světa (v České republice naštěstí ne) stále záměrně přidávají do vody v procesu známém jako fluoridace. Používají se ve většině značek zubních past jako pomoc při předcházení zubnímu kazu.

Nikdy však nebylo prokázáno, že fluorid by nějak významně pomáhal chránit zuby před vznikem zubního kazu.

Toxikologická centra každoročně přijímají tisíce telefonátů od lidí udávajících nadměrnou spotřebu produktů obsahujících fluor, jako jsou vitamíny, zubní pasta, ústní voda atd.

Otrava fluorem silně poškozuje tělo a může být fatální.

Tato smrtící chemická látka vytváří toxický stav, který může vyvolávat řadu škodlivých účinků. Od fluorózy zubní skloviny (skvrn na zubech) až po rakovinu kostí.

Závěr

Když se zkombinují všechny zdroje fluoru, člověk si až potom uvědomí, jak vysokou hladinu fluoridů si ve svém těle vytváří. Proto se jim snažte vyhýbat za každou cenu. Platí to zvláště u dětí, jejichž organismus se teprve vyvíjí.

A začněte právě u zubních past. Dnes se již dají sehnat zubní pasty bez této škodlivé látky. Například v eshopu Energie života. (zdroj: getholistichealth.com, zpracovalo: vylectese.cz)

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*