Mozek člověka ukrývá až 11 dimenzí

Vzrušující objev se podařil vědcům, sdružených do projektu Blue brain (Modrý mozek). Za pomoci matematických metod dokázali, že lidský mozek obsahuje struktury a tvary, které mohou nabývat až 11 dimenzí. "Našli jsme svět, který jsme si nikdy předtím nedokázali představit," komentovali své přelomové zjištění.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Lidský mozek ukrývá až 11 dimenzí
Lidský mozek ukrývá až 11 dimenzí.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Odborníci již dříve uvedli, že lidský mozek obsahuje odhadem neuvěřitelných 86 miliard neuronů, přičemž jednotlivé buňky se rozšiřují a navzájem se spojují ve všech možných směrech. Vytvářejí tak rozsáhlou celulární síť, která umožňuje schopnost myšlení a vědomí.

Výzkumníci během studie využili složitých metod počítačové modelace, aby pochopili, jak se lidské mozkové buňky mohou přizpůsobit, aby mohly provádět mimořádně složité úkoly prostřednictvím reakcí na různé podněty.

Podivuhodné tvary se formují v mozku ve stejnou dobu do jednotného celku, který vytváří přesnou geometrickou strukturu. „Odhalili jsme desítky miliónů těchto objektů, mnohé z nich měly až sedm rozměrů.

V některých sítích jsme dokonce objevili tvary s až 11 rozměry,“ uvedl Henry Markram, neurolog a ředitel Projektu Blue Brain v Lausanne ve Švýcarsku.

Jak vysvětlují vědci, každý neuron našeho mozku se může propojit s přilehlým, a to konkrétním způsobem, aby vytvořil objekt se složitými spoji. Je zajímavé, že čím více neuronů se těsně spojuje do takzvaných klik, tím více rozměrů má samotný objekt.

Mozek organizuje neurony

Za pomoci algebraické topologie byli experti schopni formovat strukturu v rámci virtuálního mozku, vytvořeného počítačovým modelováním. Později experti provedli testy na skutečné mozkové tkáni, aby tak ověřili své teoretické výsledky.

Poté, co vědci zahrnuli získané podněty do virtuální mozkové tkáně, zjistili, že těsně spojené neurony se shromáždily do objektů o vyšších rozměrech. A zároveň objevili mezi nimi prázdné prostory v podobě otvorů nebo dutin.

„Přítomnost vysoce dimenzionálních dutin, když mozek zpracovává informace, naznačuje, že neurony v síti reagují na podněty pozoruhodně organizovaným způsobem,“ řekl Ran Levi z univerzity v belgickém Aberdeenu.

„Je to, jako kdyby mozek reagoval na podnět konstrukcí a rozbíjením věže s vícerozměrnými bloky. Začíná pruty (1D), prkny (2D), kostkami (3D) a pak složitější geometrií ve 4D, 5D a tak dále. Sekvence aktivit v mozku připomínají vícerozměrný pískovec, který má schopnost se materializovat z písku a poté se opět rozpadat,“ vysvětlil Levi.

Experti navíc poznamenávají, že zatímco objekty trojrozměrné povahy mají výšku, šířku a hloubku, struktury, které odborníci objevili v mozku, neexistují ve více než třech dimenzích naší reality. Nicméně podle matematiků, kteří je definovali, mohou obsahovat až 5, 6, 7 nebo dokonce až 11 rozměrů.

Lze něco takového vůbec použít v praxi? „Mimo rámec běžné fyziky se vícedimenzionální útvary běžně používají k prezentování složitých datových struktur nebo podmínek systémů.

Například mohou vyjádřit stav dynamického systému v prostoru. A ten je prostě kombinací všech stupňů volnosti systému. Jeho stav představuje hodnoty, které tyto stupně volnosti skutečně určují,“ uzavírá profesor Katolické univerzity v belgickém Leuvenu. (zdroje: educateinspirechange.org wired.co.uk sciencealert.com)

Bylinky na regeneraci a posílení mozku

Georg

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Mozek člověka ukrývá až 11 dimenzí269b - Mozek člověka ukrývá až 11 dimenzí MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Mozek člověka ukrývá až 11 dimenzí OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Mozek člověka ukrývá až 11 dimenzí monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*