Neurovědkyně odhalila tajemství mozku

Neuvěřitelného pohnutí osudu se dostalo harvardské neurovědkyni Jill Bolte Taylor, kterou postihla mrtvice tak, že ztratila přístup k jedné polovině mozku. Jelikož je odbornicí v oblasti neurovědy, chápala přesně, co se s ní děje. Přežila jen proto, aby nám mohla předat tento neuvěřitelný zážitek?

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Během mrtvice měla aktivní pouze pravou hemisféru, tedy tu, která je zodpovědná za naše city, emoce a intuici.

„Jsme energetické bytosti navzájem propojené prostřednictvím vědomí našich pravých hemisfér do jedné lidské rodiny. A právě nyní jsme tady všichni jako bratři a sestry na této planetě, abychom vytvořili svět mnohem lepším místem k životu. V tomto přítomném okamžiku jsme naprosto dokonalí. Jsme úplní a krásní,“ říká ve své, dnes již legendární přednášce.

Co vám připomínají její slova?

Zajímáte-li se o východní filozofické směry nebo o křesťanskou mystiku či gnózi, rozpoznáte je jako popis stavu vědomí, o kterém hovoří mystici všech světových náboženství.

V tomto konkrétním případě Taylor svými vlastními vyjevila stav, který zažila během mrtvice. Jako neurovědkyni jí tato indispozice poskytla neuvěřitelnou příležitost prozkoumat její vlastní mozek jakoby zevnitř a směrem ven.

Uvědomila si, jak rozdílně pracují obě hemisféry, což vneslo do tajemství fungování mozku zcela nový vhled, s nímž v běžném životě nemáme žádné zkušenosti. Nikdy se totiž nezastavíme v mysli – tak, nyní používám pravou polovinu, a nyní vládu převezme levá.

Pravá hemisféra podle ní nepoužívá žádný jazyk. Myslí pouze v obrazech. „Všechno je to o právě tady a teď,“ říká Taylor.

Levá hemisféra podle ní přemýšlí lineárně, zaměřuje se na detaily a na rozdíl od pravé hemisféry používá jazyk. „Je to právě ono probíhající klábosení, který spojuje mě a můj vnitřní svět s mým vnějším světem,“ popisuje Taylor.

Když jí tehdy ráno zasáhla mrtvice, jejímu mozku zpočátku střídavě dominovala levá a pravá hemisféra. I když ji levá část varovala, aby volala o pomoc, přesto stále více a více sklouzávala do úplného klidu a lehkosti bytí.

A v jednom okamžiku onen vnitřní hlas zcela zmlkl.

„Nejdříve mne to zcela šokovalo, když jsem se ocitla uprostřed ticha v mé mysli. Ale vzápětí jsem byla okouzlena velkolepostí energie, která mne obklopovala. A protože už jsem nemohla identifikovat hranice svého těla, cítila jsem se obrovská a rozpínající. Byla jsem v jednotě se vší tou energií. Bylo mi krásně,“ vyznává se ze svého stavu Taylor.

Je to v příkrém kontrastu s tím, co nám říká levá hemisféra. „Je to kalkulující inteligence, která mi připomíná, když musím vyprat. Ale možná nejdůležitější je právě onen malý hlas, který mi říká: „Já jsem. Já jsem.“

„A jakmile má levá hemisféra řekne ´Já jsem´, stávám se oddělenou. Stávám se pevnou individualitou, oddělenou od toku energie kolem mne, oddělenou od vás všech,“ říká Taylor.

A byla to právě tato část jejího mozku, s níž ztratila ono osudné ráno spojení. Tedy polovina, která se zaměřuje na detaily a vnímá oddělenost. Soudí, co je správné a co je špatné.

Trvalo osm let, než se Taylor plně zotavila z mozkové mrtvice a mohla se s námi podělit o to, co jí samotné dala.

„Tak kdo jsme? Jsme životní silou vesmíru s manuální zručností, která má dvě poznávací mysli. A máme sílu si zvolit, kdykoliv, kým a jak chceme být v tomto světě.“

Máme skutečně takovou sílu si zvolit? Je tajemstvím mysli dominance jedné či druhé hemisféry anebo harmonické spojení obou v jeden celek? Co si myslíte Vy? (zdroj: thepowerofideas.ideapod.com)

georg

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku 269b - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*