Neurovědkyně odhalila tajemství mozku

Neuvěřitelného pohnutí osudu se dostalo harvardské neurovědkyni Jill Bolte Taylor, kterou postihla mrtvice tak, že ztratila přístup k jedné polovině mozku. Jelikož je odbornicí v oblasti neurovědy, chápala přesně, co se s ní děje. Přežila jen proto, aby nám mohla předat tento neuvěřitelný zážitek?

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Během mrtvice měla aktivní pouze pravou hemisféru, tedy tu, která je zodpovědná za naše city, emoce a intuici.

„Jsme energetické bytosti navzájem propojené prostřednictvím vědomí našich pravých hemisfér do jedné lidské rodiny. A právě nyní jsme tady všichni jako bratři a sestry na této planetě, abychom vytvořili svět mnohem lepším místem k životu. V tomto přítomném okamžiku jsme naprosto dokonalí. Jsme úplní a krásní,“ říká ve své, dnes již legendární přednášce.

Co vám připomínají její slova?

Zajímáte-li se o východní filozofické směry nebo o křesťanskou mystiku či gnózi, rozpoznáte je jako popis stavu vědomí, o kterém hovoří mystici všech světových náboženství.

V tomto konkrétním případě Taylor svými vlastními vyjevila stav, který zažila během mrtvice. Jako neurovědkyni jí tato indispozice poskytla neuvěřitelnou příležitost prozkoumat její vlastní mozek jakoby zevnitř a směrem ven.

Uvědomila si, jak rozdílně pracují obě hemisféry, což vneslo do tajemství fungování mozku zcela nový vhled, s nímž v běžném životě nemáme žádné zkušenosti. Nikdy se totiž nezastavíme v mysli – tak, nyní používám pravou polovinu, a nyní vládu převezme levá.

Pravá hemisféra podle ní nepoužívá žádný jazyk. Myslí pouze v obrazech. „Všechno je to o právě tady a teď,“ říká Taylor.

Levá hemisféra podle ní přemýšlí lineárně, zaměřuje se na detaily a na rozdíl od pravé hemisféry používá jazyk. „Je to právě ono probíhající klábosení, který spojuje mě a můj vnitřní svět s mým vnějším světem,“ popisuje Taylor.

Když jí tehdy ráno zasáhla mrtvice, jejímu mozku zpočátku střídavě dominovala levá a pravá hemisféra. I když ji levá část varovala, aby volala o pomoc, přesto stále více a více sklouzávala do úplného klidu a lehkosti bytí.

A v jednom okamžiku onen vnitřní hlas zcela zmlkl.

„Nejdříve mne to zcela šokovalo, když jsem se ocitla uprostřed ticha v mé mysli. Ale vzápětí jsem byla okouzlena velkolepostí energie, která mne obklopovala. A protože už jsem nemohla identifikovat hranice svého těla, cítila jsem se obrovská a rozpínající. Byla jsem v jednotě se vší tou energií. Bylo mi krásně,“ vyznává se ze svého stavu Taylor.

Je to v příkrém kontrastu s tím, co nám říká levá hemisféra. „Je to kalkulující inteligence, která mi připomíná, když musím vyprat. Ale možná nejdůležitější je právě onen malý hlas, který mi říká: „Já jsem. Já jsem.“

„A jakmile má levá hemisféra řekne ´Já jsem´, stávám se oddělenou. Stávám se pevnou individualitou, oddělenou od toku energie kolem mne, oddělenou od vás všech,“ říká Taylor.

A byla to právě tato část jejího mozku, s níž ztratila ono osudné ráno spojení. Tedy polovina, která se zaměřuje na detaily a vnímá oddělenost. Soudí, co je správné a co je špatné.

Trvalo osm let, než se Taylor plně zotavila z mozkové mrtvice a mohla se s námi podělit o to, co jí samotné dala.

„Tak kdo jsme? Jsme životní silou vesmíru s manuální zručností, která má dvě poznávací mysli. A máme sílu si zvolit, kdykoliv, kým a jak chceme být v tomto světě.“

Máme skutečně takovou sílu si zvolit? Je tajemstvím mysli dominance jedné či druhé hemisféry anebo harmonické spojení obou v jeden celek? Co si myslíte Vy? (zdroj: thepowerofideas.ideapod.com)

georg

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku 269b - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Neurovědkyně odhalila tajemství mozku  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*