Ledvinové kameny: Léčba a psychosomatické příčiny

Na ledvinové kameny trpí až 4% populace. Velmi nepříjemné onemocnění vzniká převážně kvůli špatné životosprávě. Jak mu tedy předejít a jak se léčit v případě onemocnění?

REKLAMA

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Ledvinové kameny: Léčba a psychosomatické příčiny.
Ledvinové kameny: Léčba a psychosomatické příčiny.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ledvinové kameny – onemocnění urolitiázy – je opravdu komplikované a místy i dědičné onemocnění, při kterém vznikají v našich ledvinách, močovodech nebo přímo v močovém měchýři krystalické kamenné útvary. Složení těchto kamenů tvoří hlavně různé soli a minerály. Dle statistik tímto onemocněním trpí až 3x častěji muži než ženy.

Ledvinové kameny a jejich úspěšná léčba je založena na pochopení, jak materiální, tak i psychosomatické příčiny vzniku tohoto onemocnění.

Klasické příčiny urolitiázy:

 • nedostatečný pitný režim
 • vysoká konzumace proteinů, převážně masa
 • vysoká konzumace sodíku
 • nízký příjem kyseliny citrónové
 • nízký příjem magnézia
 • práce v horku – vysoké pocení
 • infekce močových cest
 • prostata

Z materiálního hlediska je urolitiáza následkem převážně špatné životosprávy či případně infekcí močových cest. Klasická alopatická medicína se na ledvinové kameny dívá tak, že léčba je založena na podání analgetik. Ty potlačují bolest. Na ledvinové kameny je pak nasazena léčba pomocí spasmolytik. Ty se užívají pro uvolnění hladkého svalstva a tedy ke snadnějšímu a případně bezbolestnému vyloučení kamenů.

Chanca piedra v překladu Drtič kamenů je bylina, která dokáže kameny účinně rozpustit.

Samozřejmě pokud dojde na silná usazení v ledvinách a vylučovacím systému provázaných vysokou krvácivostí, tak může dojít až na chirurgickou operační extrakci. Tyto poznatky nám mohou hodně pomoci, ale přesto neřeší příčinu problému špatné životosprávy, která sídlí v naší vlastní psychice. Ledvinové kameny a jejich léčba v souvislosti s psychikou není u klasické alopatické medicíny uznávána.

Ledvinové kameny – psychosomatické příčiny a  léčba

Jelikož se zde jedná o vylučovací ústrojí, tak lidé mající ledvinové kameny se něčeho psychicky silně drží a nedokáží to ze svého života řádně vypustit. Daný problém se pomalinku kumuluje, až se následně ozve skrze špatný zdravotní stav. Na vzniklé ledvinové kameny pak musí být nasazena léčba.

Neschopnost nechat věci odejít

Stav, kdy člověk pracuje ve velmi horkém prostředí je jednou z příčin tohoto onemocnění. Samo o sobě pobyt v horkém prostředí, např. Africe, není dostatečně silným faktorem ke vzniku dostatečně vysoké spotřeby tekutin.

K tomu dojde až ve chvíli, kdy v takové situaci člověk ještě musí vyvíjet namáhavou fyzickou aktivitu, která následně organismus doslova přehřívá. Například práce v továrnách či pekárnách je toho příkladem. Člověk nedokáže takové zaměstnání opustit a vyloučit ze života. Hrozí mu však, že bude mít ledvinové kameny a budou ho čekat potíže a léčba.

Nepřijetí emocí a ženské energie

Nedostatečný příjem tekutin vzniká ve chvíli, kdy je člověk emocionálně suchý, jelikož odmítá přijímat do svého života emoce, jemnost a ženskou energii. To je jeden z hlavních důvodů, proč muži trpí tímto onemocněním častěji.

Ledvinové kameny –  prevence a léčba se neobejde bez:

 • navýšení pitného režimu
 • otevření se vlastní ženské energii a zranitelnosti
 • vyššího příjmu kyseliny citrónové i magnézia
 • přijetí nových věcí a životních situací
 • snížené konzumace masa a proteinů

Chanca Piedra jednička na  ledvinové kameny

Samozřejmě změna životních návyků se neděje ze dne na den, ale naše zdraví si zaslouží to nejlepší kombinované a komplexní řešení. Náš zdravotní stav nebude čekat, až my se změníme. Proto ledvinové kameny a jejich léčba musí být podpořena vhodnými  klíčovými přírodními produkty. Především jde o takové produkty, které mají prokazatelný vliv na ledvinové kameny a potvrzují, že přírodní léčba je reálná.

Takovým případem je i tropická rostlina Chanca Piedra neboli Phyllanthus niruri, u které byly tyto pozitivní účinky prokázány. Tato rostlina je vhodným kandidátem schopný nahradit jinak užívaná diuretika a spasmolytika. Klasická léčba alopatické medicíny na ledvinové kameny je tak nahraditelná. Díky jejím účinkům dochází kromě uvolňování močových cest, také i k lepšímu rozpouštění kyseliny močové. Ledvinové kameny a jejich přírodní léčba tak nemusí být nic nemožného.

Mezi celkové její účinky můžeme zařadit:

Chanca Piedra dokáže odstraňovat ledvinové kameny, jejichž léčba nemusí být jen o lécích. Pomáhá však i při usazování kyseliny močové v kloubech (revma). Avšak zdánlivě toto nejsou všechny účinky této skvělé rostliny.

 • spasmolytické a diurektivní účinky
 • celkově posiluje močové ústrojí
 • posiluje regeneraci i funkci jater
 • snižuje krevní tlak
 • snižuje hladinu cukru v krvi (vhodné při léčbě cukrovky 2. typu)
 • posiluje imunitní systém svými protizánětlivými účinky

Ledvinové kameny a jejich léčba může být snadno řešitelným problémem, pokud jsme odhodláni využít naturální způsoby léčby a změnit své návyky i psychické uvažování.  Účinky byliny Chanca Piedra potvrdil renomovaný medicínský portál NCBI zde. Autoři publikace vycházejí ze statistik, laboratorních výsledků i z klinické praxe a studií.

Jakub

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*