Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti

Donedávna panovalo přesvědčení, že nedostatečný přísun krve do mozku zaručuje okamžitou a nevratnou smrt. Výzkumníci však v dubnu časopise Nature oznámili, že to nemusí být vždy pravda. Úspěšně se jim totiž podařilo vzkřísit mozek prasat poté, co zvířata zemřela.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti.
Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědci vždy věděli, že je možné odebrat buňky z mozku po jeho smrti a udržovat je naživu v Petriho miskách. “Naznačovalo to, že buňky v odumřelém mozku, mohou mít stále kapacitu k oživení,” vysvětlil Nenad Sestan, vedoucí výzkumník a neurovědec lékařské fakulty v Yale.

Vědci vyňali asi 30 mozků z prasečích hlav a napojili je na systém komor, pump a trubic. Tento systém, který nazvali BranEx, pak šest hodin pumpoval do mozků umělé živiny. Cílem bylo napodobit úlohu, kterou v těle normálně plní živé orgány při zásobení mozku. 

Fungovalo to: Systém úspěšně obnovil průtok krve a aktivitu buněk v odumřelých mozcích zvířat.

Výzkumníci poznamenávají, že mozky nikdy nenabyly vědomí. Kromě toho, že monitorovali elektrickou aktivitu jednotlivých buněk, sledovali také aktivitu mozků jako celku. Nezaznamenali však žádný důkaz mozkové aktivity vyššího řádu nebo jakoukoliv známku toho, že mozky vnímají okolí nebo zažívají pocity.

“Není to živý mozek. Ale je to buněčně aktivní mozek,” říká Sestan.

Výzkumníci zdůrazňují, že cílem tohoto výzkumu nebylo přivézt mozek k vědomí. Ve skutečnosti měli připravené kroky k ukončení experimentu pro případ, že by zaznamenali určité druhy elektrických signálů, jež lze spojovat s vědomím. Vědci spíše doufají, že jejich práce povede k novým způsobům pomoci při rekonvalescenci po traumatech jako je infarkt nebo mozková mrtvice.

Hlavy prasat dostali vědci z jatek z potravinové továrny v Connecticutu. Vzhledem k tomu, zvířata byla chována a poražena za účelem zpracování na maso, nebyla zabita jen kvůli tomuto pokusu, říkají autoři studie. (zdroj: discovermagazine.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti269b - Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Vědci přivedli mozek zpět k životu čtyři hodiny po smrti monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*