Bolesti zad a povolené břišní svaly spolu úzce souvisí

Sedavé zaměstnání, pasivní odpočinek a minimum pohybu se na vašem zdraví podepisuje víc, než si myslíte. Nejen, že nabíráte na váze, ale máte i spoustu zdravotních problémů. Nejvíce vás mohou zužovat především bolesti zad. Věděli jste ale, že za problémy se zády můžou také povolené břišní svaly?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Bolesti zad a povolené břišní svaly spolu úzce souvisí.
Bolesti zad a povolené břišní svaly spolu úzce souvisí. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolesti zad dokážou pěkně potrápit a ztížit nám fungování. Jestli si tedy chcete od bolestí zad ulevit i vy, váš problém nevyřeší pouze pravidelné posilování zádového svalstva. Jednou z příčin bolestivých zad jsou totiž povolené břišní svaly. Kromě posilovacích cviků na záda se proto zaměřte také na posilovací cviky určené na přímé a šikmé břišní svalstvo.

REKLAMA
muay active cream - Bolesti zad a povolené břišní svaly spolu úzce souvisí

Když své povolené břišní svaly začnete posilovat pravidelně, již po pár týdnech ve své zádové oblasti pocítíte výrazné zlepšení. Vaše bolesti zad, které souvisí s vaším sedavým způsobem života, se tak citelně zmírní.

Bolesti zad a povolené břišní svaly: Proč je mezi nimi rovnítko?

Břišní svaly se řadí ke svalům fázickým, které mají sklon k ochabování. Když tedy břišní svaly nebudete posilovat, budou ochablé a povolené. Jejich funkci, která souvisí s vykonáváním pohybu, tak musí přebrat zádové svalstvo. Jaký bude výsledek? Bolesti zad, prohnutá až kulatá záda a povolené břišní svaly. Abyste tedy předešli bolestem zad, zaměřte se především na pravidelné posilování břišního svalstva. A to pomocí série speciálních cviků.

Díky těmto zásadám budete mít zdravá záda

Aby vám cvičení na posílení povolených břišních svalů opravdu pomohlo, a vy se díky němu zbavili bolesti zad, zkuste dodržovat následující zásady. Chce to pevnou vůli a velké množství sebezapření, výsledkem však budou zdravá a rovná záda.

  • Břišní svaly posilujte alespoň třikrát týdně. Jestli ale chcete, aby se výsledky dostavily co nejdříve, posilovacímu cvičení se věnujte každý den.
  • Důležitá je správná technika. Jenom díky ní své ochablé břicho opravdu zpevníte. Jestli nevíte, jak na jednotlivé cviky, nechte si nejprve poradit od profesionála.
  • Ochabnuté břišní svaly posilujte opravdu pomalu a poctivě. Dejte sbohem rychlým sklapovačkám.
  • Při posilování břišních svalů správně dýchejte. V klidové fázi se nadechněte a naopak při námaze vydechněte.

Cviky proti bolesti zad se zaměřením na povolené břišní svaly

Břišní svaly můžete posilovat pomocí několika desítek speciálních cviků. Vybrali jsme pro vás ty nejúčinnější, které můžete cvičit s vlastní vahou. Aby tyto cviky opravdu fungovaly proti bolesti zad, základem je jejich dobře zvládnutá technika. Které cviky tedy nejefektivněji zpevní vaše břicho?

  • plank neboli prkno – v pozici planku vydržte alespoň 1 minutu
  • boční plank – v pozici bočního planku setrvejte alespoň 1 minutu, poté vyměňte stranu
  • zkracovačky s nataženýma rukama – opakujte 10krát po 3 sériích
  • boční zkracovačky – opakujte 10krát po 3 sériích
  • nůžky v leže – opakujte 10krát po 3 sériích
  • jízda na kole v leže – opakujte 10krát po 3 sériích

Zbavte se bolesti zad i díky preventivním opatřením

Ať už stojíte, chodíte, nebo pracujete u počítače, základem je, abyste se nehrbili. Od bolesti zad vám sám o sobě pomůže už správný postoj nebo správné sezení, kterým navíc nevědomky posilujete také své povolené břišní svaly.

Abyste se bolesti zad zbavili natrvalo, nestačí pouze pravidelně procvičovat zádové a břišní svalstvo. Zvlášť máte-li sedavé zaměstnání, dodržujte ve své pracovní době tato preventivní opatření.

1. Seďte ve správné pozici

Nastavte si své kancelářské křeslo tak, abyste nohama dosáhli na zem. Mezi vašimi stehny a lýtky přitom musí být úhel 90 stupňů. Svá záda držte ve vzpřímené pozici. Obě nohy mějte položené na zemi, nikdy si nedávejte nohu přes nohu. Podpořili byste tím jenom bolesti zad.

2. Dělejte si pravidelné přestávky na protažení

Alespoň jednou za hodinu vstaňte od počítače a projděte po kanceláři nebo třeba na toaletu. Také nezapomeňte protáhnout své zádové a břišní svaly.

3. Jestli máte možnost, pracujte ve stoje

Od bolesti zad vám rovněž uleví, když budete chvíli pracovat ve stoje. Počítač můžete položit například na okenní parapet nebo na polohovací stůl.

4. Použijte přírodní přípravky proti bolestem zad

Jestli je bolest zad k nevydržení, zmírněte ji okamžitě pomocí bylinek. První pomoc vám poskytne například kostivalová mast nebo thajský regenerační MUAY THAI krém.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*