Přikrývka nám pomáhá lépe spát. Proč?

Ani za teplých nocí se neobejdeme bez přikrývky. Vysvětlíme vám důvody.

eshop energie života nabízí


L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

KRATOM 5 g

deprese ustoupí

99 Kč

ŠKORNICE FORTE

přírodní viagra

799 Kč


Přikrývka nám pomáhá lépe spát. Proč?
Přikrývka nám pomáhá lépe spát. Proč? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stává se vám, že se celou noc převalujete a jediná věc, která vám pomůže, je vaše přikrývka? Jako by měla magickou moc a když nás přikrývá, rychleji usneme. Dokonce i když jsou noci teplé. Je pro to několik důvodů a až si je povíme, začne vám to dávat smysl.

Reguluje tělesnou teplotu

Jsme teplokrevná stvoření, což znamená, že naše tělo reguluje svou tělesnou teplotu a pomáhá nám udržet si teplo. Avšak v hlubokém spánku se tato schopnost vytrácí a tak se snažíme si nějak pomoci. Přikrývka pomáhá našemu tělu regulovat a udržovat potřebnou teplotu. 

Přikrývky jsou nezbytnou součástí spánkové rutiny

Náš život provází mnoho návyků  a to má velký vliv na to, proč potřebujeme své přikrývky. Přestože to nemusí být kvůli pocitu bezpečí, používáme přikrývky celý život, takže jsou pevnou součástí našeho návyku. Když pak jdeme do postele a přikryjeme se přikrývkou, naše tělo dostává signál, že je čas na spánek.

Přikrývka snižuje stres a úzkost

Serotonin je jedna z látek, které nám navozují dobrou náladu a z velké části se podílí na našem pocitu štěstí a klidu. Když jsme vystresovaní a úzkostliví, je těžké usnout. Když se však přikryjeme, zvýší se produkce této látky a nepříjemné pocity začnou ustupovat.

Přikrývky nám pomáhají usnout

Přikrývky vytvářejí mikroklima: Bariéru, pod kterou se teplota příliš nemění. Zahřívá naši pokožku a okolní faktory, které by jinak naše tělo ochlazovaly, nás tolik neovlivňují. Rychleji proto usneme a spánek je lepší a méně narušovaný.

Cítíme se pod ochranou a v bezpečí

Přikrývky navozují pocit bezpečí, protože nejběžnější strach z dětství byl strach ze tmy. V takových chvílích jsme se celí zachumlali do přikrývky. Byl to kouzelný způsob, jak uniknout strachu a cítit se v bezpečí. Tento pocit bezpečí s námi zůstává i v dospělosti.

Spíte s přikrývkou, i když je horko? Pomáhá vám to rychleji usnout? (zdroj: brightside.me)


L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

249 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*