Lidový recept na bolavá záda: zelí a med

Když nás přepadnou bolesti v zádech, chytáme se všeho, aby utrpení co nejdříve přešlo. Mažeme, nahříváme, balíme, zkrátka zkoušíme cokoliv, aby bolest polevila. Co zaručeně funguje? Každý máme svůj recept. Včetně lidových.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vezměte velký zelný list, kvalitní domácí med a potravinářskou fólii. Vnitřek listu medem pomažte, přiložte jej na bolavé místo a několikrát oviňte potravinářskou fólii. Nechte působit tak dlouho, pokud bolest neustoupí.

REKLAMA
muay orig - Lidový recept na bolavá záda: zelí a med

Jestliže tento levný recept nepomůže, zkuste třeba proslulý thajský krém Muay, vyrobený z přírodních zdrojů. Je velmi oblíbený u thajských boxerů. Po náročném zápase, v němž často utrpí mnoho modřín, podlitin a pohmožděnin, jim přijde velmi vhod, aby na druhý den mohli vůbec vstát. Účinek krému Muay rovněž zvýšíte potravinářskou fólií. Ovšem vzniklé teplo je mnohem intenzivnější. Kdo déle vydrží, toho čeká větší úleva. Pozor na oči, v žádném případě se nedotýkejte rukou od krému, jinak zažijete peklo.

Účinek Muay krému se dá znásobit dalšími přírodními prostředky. Legendární je kostival, který brzdí vznik zánětů, zmírňuje otoky a snižuje bolest. Kostivalovou mast si můžete vyrobit sami doma. Do půl kila na pánvi rozpuštěného tuku, třeba kokosového oleje, přidáte dvě hrsti nakrájených očištěných kořenů. Pořádně rozmícháte a deset minut smažíte. Na druhý den mast mírně zahřejete a přecedíte přes plátno. Nalijete do skleněných nádob s víkem.

Pokud se necítíte na výrobu domácí masti, můžete zkusit něco z nabídky komerčních výrobců. Povětšinou se jedná o Kostivalový gel v různých potencích.

Dalším účinným přírodním prostředkem na bolestivá záda je konopí. Podobně jako u kostivalu si můžete vyrobit konopnou mast rovněž sami doma. Ovšem postup, aby mast byla skutečně účinná, je podstatně složitější. Pokud se netoužíte stát amatérskými chemiky, můžete opět využít nabídky oficiálních výrobců. U těchto produktů musíte ale počítat s tím, že masti jsou vyrobené čistě z technického konopí, tedy do 0,3 procenta obsahu psychoaktivního THC.

Pomohou rovněž přístroje

Mnoho lidí přísahá na třezalkovým olej. Domácí výroba je velmi jednoduchá. Čerstvé natrhané květy třezalky tečkované nasypete do zavařovací sklenice. Zalijete kvalitním rostlinným olejem, panenským, za studena lisovaným. Uzavřete víkem. Už za pár chvil se z květů začne uvolňovat červené barvivo hypericin. Pět dní necháte stát sklenici na slunci, každý den ji pořádně protřepete. Dalších pět týdnů necháte polotovar v naprostém klidu. A pak scedíte do tmavé lahve. Pokud nechcete čekat, až začne třezalka kvést, můžete opět zkusit třezalkový olej od výrobce.

Samozřejmě lidových návodů, jak vyrobit podle vás ten nejúčinnější prostředek na bolest zad, je mnohem více. Pokud o nějakém víte, prosím podělte se o něj v diskusi odkazu na tento článek na Facebooku.

V případě, že se někdo nespokojí s krátkodobým řešením bolestí páteře, může se léčit zevnitř za pomocí bylin. Osobně doporučuji peruánskou kůru Chuchuhuasi. Kromě účinků na artrózu či revmatismus vývar z kůry navíc stimuluje imunitní systém a činnost nervové soustavy. A hlavně obsahuje látky, které obecně pomáhají při tlumení bolesti. Jako vášnivý běžec a turista cítím občas levé koleno. Dva týdny popíjení odvaru z Chuchuhuasi a mám pokoj.

Ulevit od trápení umí i pobyt v infrasauně či nejrůznější přístroje na bázi infračerveného světla. Ale to je na jiný článek. Více o těchto možnostech řešení chronických bolestivých stavů se můžete dočíst zde.

Parádní život bez bolesti a plný živé energie přeje amber

Muay krém, Kostivalový gel 100 ml nebo 200ml, Třezalkový olej či peruánské Chuchuhuasi můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*