Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

Mezi nejdůležitější zdravotní přínosy v češtině zvaného pepřovníku opojného patří zmírnění úzkosti, pomoc s hubnutím, prevence předčasného stárnutí, zmírnění příznaků menopauzy, lepší spánek, prevence bolesti hlavy, ochrana ledvin a také pomáhá přestat s kouřením.

eshop energie života nabízí


KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč


Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti.
Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kava kava, česky pepřovník, je ve světě známý jako léčivý prostředek. Roste v západní části Tichého oceánu a na tamějších velkých souostrovích. Má mnoho různých tradičních názvů. například na Havaji a v království Tonga.

Samotná rostlina se podobá keři, ale její nejužitečnější část není nad zemí. Pepřovník je tak ceněný, protože obsahuje řadu organických sloučenin a určitých živin.

Například minerální látky, vodu, škrob, vlákninu, bílkoviny a kavalaktony. Při přípravě ke konzumaci se získává právě tato posledně uvedená ingredience.

KAVA KAVA pepřovník extrakt 70% kavalaktonů 5 gramů

Rostlina se usuší, roztluče a pomele či rozžvýká, čímž se z ní uvolní chemické látky. Poté se rychle vloží do vody, což umožní z její škrobové slupky získat kavalaktony.

Jakmile dojde ke smíchání s vodou, nápoj se musí co nejdříve vypít, aby bylo možné dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Chuť to není zcela příjemná, ale není ani špatná. Vypití tohoto lektvaru je však v mnoha ohledech zdraví prospěšné. V průběhu dějin se kava kava připravovala různými způsoby a v různých koncentracích. Pokaždé s cílem získat z ní stejné benefity. Teď se podívejme podrobněji na některé ze zdravotních přínosů.

Zdravotní přínosy kava kava

Úleva od bolestí a svalových křečí: Jedním z nejméně známých přínosů kava kava jsou ve skutečnosti jeho protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Ačkoliv v porovnání s ostatními účinky nejsou nikterak silné, jedná se o něco, co pravděpodobně potřebuje mnoho lidí. Pokud trpíte artritidou nebo jsme nedávno měli operaci či zranění, malá dávka pepřovníku extraktu může být to pravé na úlevu od bolesti či zmírnění zánětu.

Klidnější spánek: Uklidňující vlastnosti kava kava, z velké části dány přítomností kavalaktonů, mohou mít velký dopad na spací vzorce a návyky. Trpíte-li nespavostí či neklidným spánkem, doporučujeme zkusit zařadit kava kava do svého denního či týdenního režimu. Zmírňuje svalové napětí a bolest celého těla, umožňuje najít si pohodlnější polohu a zároveň uklidňuje mysl, takže budete moci snadno sklouznost do nepřerušovaho spánku.


aa2cb5b7dc354103051e3f8933fd5b1e 0 - Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč

619554246215f3a4cde80781e360ef67 0 - Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

4ad3677294700a8ba6ddbbdd19793f9c 0 - Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

82d757b46864ef55d101b82c1b351d25 0 - Kava Kava uleví od bolesti, křečí a úzkosti

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč


Úleva od pocitů úzkosti: Uklidňující účinky kava kava jsou uživateli bylin pravděpodobně nejznámější a nejžádanější. Kontrolou hormonální rovnováhy v těle a postupným uvolňováním hormonů do krevního oběhu kava kava extrakt udržuje mysl i tělo klidné a spokojené, a navíc eliminuje potenciální nebezpečí související s přítomností příliš mnoha stresových hormonů v těle!

Prevence bolestí hlavy: Tento účinek sice úzce souvisí se schopností ulevit od bolesti a zánětů, navíc je však efektivní na bolesti hlavy a migrény. V laboratorních podmínkách se podařilo zjistit, že od zmíněných neduhů rychle ulevuje.

Zdravé ledviny: Pepřovník extrakt se již dlouho používá ve tradičním lékařství jako prevence zánětu močových cest. Jelikož se tyto záněty u některých lidí často opakují, je dobré mít po ruce snadné řešení, jako je kava kava.

Kava kava pomáhá s problémy při menopauze

Ženy s přibývajícím věkem vstupují do období zvaného menopauza, kdy přestávají menstruovat. Tento přechod však může být dlouhý a nepříjemný. Mezi příznaky mohou patřit návaly, křeče, hormonální výkyvy a úzkost. Kava Kava byla úspěšně testována u žen procházejících menopauzou a ukázalo se, že je lepší než placebo a běžně dostupné přípravky pro ženy v menopauze.

Hubnutí: Ačkoliv se jedná o zdravotní přínos druhé generace, kava kava může eliminací strestu a úzkosti pomoci s hubnutím. Jedna z nejběžnějších příčin přejídání je stres, tudíž odstraněním tohoto stimulantu může kava kava pomoci zhubnout a vyhnout se mlsání mezi jídly.

Prevence předčasného stárnutí: Antioxidanty jsou mocné organické sloučeniny, které tělu pomáhají zůstat v bezpečí eliminací či neutralizací volných radikálů kolem našich systémů. Volné radikály jsou nebezpečnými vedlejšími produkty buněčného dýchání a mohou způsobit mutace či apoptózu zdravých buněk. To může vést k předčasnému stárnutí, chronickým nemocem či dokonce rakovině. Co se týče kava kava, často se vyzdvihují její životodárné vlastnosti. Studie ukázaly, že aktivita volných radikálů se po použití kava kava extraktu snižuje, protože koncentrace antioxidantů v ní je velmi vysoká.

Pomoc při odvykání: Pepřovník je populárním nástrojem při odvykání od čehokoliv (alkoholu, cigaret, drog atd.), jelikož pomáhá omezovat chutě a eliminovat úzkost často spojovanou s neodbytnou chutí na cigaretu. Kava Kava extrakt dokáže uklidnit nervy, pokud jste obzvláště blízko k porušení sobě daného slibu. Jinými slovy představuje velkou výzvu pro dva globálně dominantní průmyslová odvětví – cigarety a antidepresiva.

Vedlejší účinky kava kava

Ačkoliv z popisu zní až příliš dobře, existuje několik bodů, které je třeba mít na paměti. Kava Kava nesmíte kombinovat s alkoholem, jelikož je již sám o sobě dost silný a po vypití dodává malý příval energie a jasného myšlení. Pokud v současnosti užíváte anxiolytika či antidepresiva, silný pepřovník může způsobit dezorientaci a nepříjemné pocity. (zdroj: organicfacts.net)


JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*