"Nové děti", správná výchova a přístup k nim

To, co nás čeká a co předpovídám, a na co je potřeba se připravit, je, že můžeme očekávat, že se budou rodit nové, zvláštní děti. Tyto děti se budou v mnoha ohledech lišit od svých vrstevníků a od běžné populace. Budou v některých směrech vyvinutější, dospělejší, ale i problémovější. Bude potřeba k nim správně přistupovat.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


"Nové děti", správná výchova a přístup k nim
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nejsem sám, kdo vnímá, že náš lidský druh prochází zásadním vývojem a brzy prodělá evoluční skok, což se v přírodě a v naší historii čas od času děje. Narození vyvinutější generace v důsledku všech změn probíhajících v současné a nedávné doby se dá jen předpokládat. Bylo by chybou nebýt připraven; zodpovědnost ve výchově bude vyšší než kdy předtím.

Rodiče budou mít obtížnou úlohu výchovy a vůbec jen zvládnutí těchto nově příchozích. A nejen výchovy. Už samotné vycházení s nimi bude pro mnohé složité. Složitá se bude jevit i povaha těchto dětí. Budou extrémně citlivé a vnímavé. Rodiče by si mylně mohli vykládat jejich odlišnost a jejich nepochopitelné způsoby jako poruchy nebo postižení, bude to však jen proto, že jim nebudou rozumět.

Zaslouží si speciální péči, byla by však chyba s nimi zacházet „postaru“. Snaha „léčit je“ medikamenty by pro ně mohla být zničující. Běžné metody a postupy na ně nebudou fungovat. Budou bořit tradice a vše dělat po svém. Není pochyb, že mnohým dospělým nadělají pořádné vrásky. Jejich svět bude jiný. Základní hodnotou pro ně bude přirozený, zdravý život.

Nové děti budou představovat velkou lekci zejména právě pro rodiče. Jejich působení na dítě bude hrát velkou roli, proto bude dobré předem se připravit na to, že to bude složité. Mnozí rodiče budou muset opustit své staré vzorce chování a přizpůsobit se novým. Někteří z nich budou jistě zoufalí. V určitém směru budou tyto děti rození učitelé. Nedají svému okolí pokoj, dokud je nenaučí, to co chtějí, dokud se oni nenaučí, to co mají, a dokud se nepřizpůsobí.

Můžeme očekávat, že nové děti budou převážně vyspělejší než jejich rodiče, budou „z jiného těsta“. Bude proto bezpodmínečně nutné ponechat jim maximální volnost a prostor pro osobní seberealizaci. Jakákoliv snaha je převychovat, ovládat, nebo jim něco vnucovat, bude mít dramatické dopady pro obě strany. Nejprospěšnější pro jejich vývin bude přátelské, láskyplné prostředí.

Žádný ze současných dospělých nemá zkušenost s něčím podobným. Nemají představu o tom, na co se připravit, co se může stát a co jejich děti budou potřebovat. Možná jim nebudou vůbec rozumět, jejich svět jim bude vzdálen. Mnozí se budou divit, jak se jim mohlo něco takového narodit. Budou si říkat, jestli je to skutečně jejich dítě, protože je tak jiné. Ale je to tak v pořádku.

Bylo by tragickou chybou vtloukat těmto vyspělým dětem své chybné vzorce, chyby a falešné představy. Oni budou lépe vědět, co je potřeba, co potřebují, a co je špatně. Budou to dávat jasně najevo. To, co se bude dít, bude v přímém rozporu s egem dospělých. Postupně by však měli pochopit, že jsou to oni, kdo se od dětí potřebují učit, ne naopak. Nejlepším přístupem bude nebrzdit je zastaralými poučkami a způsoby a nechat je projevit své představy a ponechat je sobě samým.

Teprve až tato generace doroste, pochopíme, co jsou skutečně zač, a jaký je jejich svět. Nakonec to bude právě tato generace, která jednou v budoucnu změní naši společnost. Jsou to naše děti. Buďme na ně připraveni a poskytněme jim to nejlepší přivítání.

Ladislav Zelinka,
spiritualista, spisovatel a vizionář. Zabývá se změnami ve světě, duchovními souvislostmi a zdravým životem v souladu s přírodou

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*