Operace žlučníku vám totálně změní život

Trpíte častými žlučníkovými záchvaty, které se projevují až několikahodinovými a intenzivními bolestmi břicha? Možná, že potom pohlížíte na operaci žlučníku jako na vysvobození. Měli byste ale vědět, že 15 až 40 procent lidí postihuje po odstranění žlučníku tzv. postcholecystektomický syndrom, který umí pořádně zkomplikovat život.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

799 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Operace žlučníku vám totálně změní život.
Operace žlučníku vám totálně změní život. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Operace žlučníku vám změní život, ovšem často v tom špatném slova smyslu. Pokud si necháte kvůli zdravotním komplikacím odebrat žlučník, hrozí vám 15 až 40-ti procentní riziko, že se u vás objeví postcholecystektomický syndrom. Co je jeho podstatou? Po operaci žlučníku vás budou trápit podobné problémy jako před jeho odstraněním.

Operace žlučníku: Kdy k ní lékaři přistupují?

V případě, že máte žlučníkové kameny, mohou způsobovat žlučníkové záchvaty, a to tehdy, když se jeden z kamínku zaklíní ve žlučových cestách. Žlučníkový záchvat vzniká náhle a bez předchozích varovných příznaků. Je pro něj typická intenzivní až krutá bolest. Jak jej poznáte?

Příznaky žlučníkového záchvatu

  • Náhlá a velmi intenzivní bolest pod pravým podžebřím, která postupuje až k zádům či lopatce
  • Pocit nafouknutého břicha nebo plnosti. 
  • Nadýmání, říhání, škytání.
  • Zácpa.
  • Bledost, nadměrné pocení.
  • Zažloutlé oční bělmo.
  • V těžších případech žlutá barva pokožky, ke které dochází v důsledku hromadícího se žlučového barviva (bilirubinu) v těle.

Pokud nebudete dodržovat správnou léčbu, žlučníkové záchvaty se mohou vracet. V tom případě už je podle specialistů nevyhnutelná operace žlučníku. Kámen, který zůstane zaklíněný ve žlučovodu déle než hodinu, totiž může způsobit zánět vývodu žlučníku, žloutenku nebo zánět slinivky. Můžete se kvůli tomu nacházet v bezprostředním ohrožení života.

Po operaci žlučníku hrozí postcholecystektomický syndrom

Ovšem i samotná operace žlučníku je velmi rizikovou záležitostí. V 15 až 40 procentech jste vystaveni riziku, že i po cholecystektomii neboli odebrání žlučníku budete trpět podobnými zdravotními problémy jako v době, kdy jste žlučník ještě měli.

Mluvíme o tzv. postcholecystektomickém syndromu, ke kterému často dochází po chirurgickém či laparoskopickém odstranění žlučníku. Jaké jsou příznaky tohoto syndromu, který vyvolala operace žlučníku?

Lidé s postcholecystektomickým syndromem si stěžují na problémy s trávením, nadýmání, nevolnost, zvracení, bolesti břicha nebo také koliku. O tomto syndromu mluvíme i tehdy, když se jedná o pooperační problémy, za které nemůže přímo operace žlučníku. Člověk měl tedy zdravotní potíže z jiného důvodu, operace žlučníku tak tento problém nevyřešila a zdravotní komplikace přetrvaly.

Operace žlučníku nemusí být jediným řešením

Máte žlučníkové kameny? Laparoskopické či chirurgické odstranění žlučníku pro vás nemusí být jediným řešením. Místo operace žlučníku zkuste vsadit také na správnou léčbu. Kromě klasické léčby vám pomůže také doplňková přírodní léčba. Na které bylinky a přírodní přípravky se můžete obrátit?

Velmi účinná je především peruánská bylina Chanca Piedra, která v překladu znamená Drtič kamenů. Tato bylina reaguje v různých fázích tvorby žlučníkových kamenů tak, že snižuje jejich shlukování, mění jejich strukturu a složení. Chanca Piedra dokáže žlučníkové kameny rovněž eliminovat či úplně zničit jejich fragmenty. Jestliže se namísto operace žlučníku poohlížíte po účinném přírodním léku na rozpuštění žlučníkových kamenů, Chanca Piedra je správnou volbou.

Pokud vám lékař diagnostikoval přítomnost žlučníkových kamenům, kromě užívání byliny Chanca Piedra se zaměřte také na přísnou žlučníkovou dietu. Vyhýbejte se tučným, soleným, kořeněným a smaženým jídlům, které by u vás mohly vyvolat žlučníkový záchvat. Tabu jsou pro vás také uzeniny, zelenina způsobující nadýmání, čerstvé pečivo, čokoláda, ořechy a šlehačka, vejce, majonéza a rovněž alkohol.

Konzumujte jídla s vysokým obsahem vitamínů a vlákniny. Zaměřte se zejména na přírodní vitamin C, který snižuje riziko tvorby žlučníkových kamenů. Co je rovněž důležité, každý den vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody.

REKLAMA

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

399 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*