Bolest kolene: Jak se jí zbavit?

Trápí vás bolest kolene? Máme pro vás několik účinných tipů, jak se tohoto nepříjemného zdravotního problému zbavit přírodním způsobem. Také se dozvíte, jak bolesti kolene předcházet.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Bolest kolene: Jak se jí zbavit?
Bolest kolene: Jak se jí zbavit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolest kolene trápí až 25 procent všech dospělých. Lidé s onemocněním kolenních kloubů si nejčastěji stěžují na bolest kolene při chůzi, dřepu nebo kleknutí. Někteří z nich zažívají bolest i při sezení nebo v jiném klidovém režimu. Jakým způsobem se můžete bolesti kolene zbavit, aby vás přestala konečně obtěžovat?

Bolest kolene a její léčba: Zaměřte se na změnu životního stylu

Chcete-li vyrazit do boje proti bolesti kolene, zaměřte se v prvé řadě na kompletní změnu svého životního stylu. Začněte se zdravěji stravovat a udržujte si svou ideální váhu. Máte-li nadváhu nebo obezitu, zhubněte, v opačném případě budete svá kolena nadbytečnými kilogramy zbytečně přetěžovat.

Bolest kolene lze zmírnit také tehdy, když začnete dbát na správné držení těla. S tím souvisí i správná volba kvalitní obuvi. Začněte nosit boty s měkkým došlapem, které sníží zatížení kloubů. Obuv s měkkým došlapem zároveň přirozeně posiluje svaly na nohách a zádech, a tak zlepšuje i držení těla.

REKLAMA
kloub eso - Bolest kolene: Jak se jí zbavit?

Nevyhýbejte se ani pravidelnému pohybu

I když vás bolí koleno, nepřestaňte se hýbat. Přepadne-li vás bolest kolene, pouze své klouby nepřetěžujte. Vhodné jsou pro vás pravidelné procházky na čerstvém vzduchu a také posilovací cvičení. Úlevu od bolesti kolene vám přinese dále jóga. Zkuste rovněž plavání, kterým udržíte své klouby v pohybu a díky kterému zbavíte své koleno případného napětí.

Za bolest kolene může často nadměrná fyzická zátěž, která je způsobená například těžkou fyzickou prací nebo přetížením při sportu. Snažte se jí proto předcházet a například náročným sportovním aktivitám se věnujte opravdu s velkou rozvahou. Také se vyvarujte jednostrannému zatížení postiženého kolenního kloubu.

Bolest kolene: Pomáhá kolagen a kyselina hyaluronová

Chcete se zbavit bolesti kolene přírodní cestou? Zaměřte se na kolagen, který je základní stavební hmotou pojivových tkání. Lidské tělo si tuto látku dokáže vyrábět samo, jenže v průběhu času se tato jeho schopnost snižuje. Doplňte proto do svého jídelníčku potraviny, které podporují lidské tělo k tomu, aby si vytvářelo vlastní kolagen. O které potraviny se například jedná?

Vyzkoušejte hroznové jádro i potraviny, které jsou bohaté na vitamín C, jako jsou rakytník řešetlákový, tropické ovoce camu camu nebo citrusové plody. Vitamín C aktivuje zvýšenou tvorbu kolagenu v těle a tím redukuje bolest kolene nebo dalších kloubů.

Od bolesti kolene vám dále pomohou doplňky stravy s přírodním kolagenem.

K vnitřní regeneraci bolestivých kolenních kloubů jsou ideální bylinné kapsle KLOUB eso, které představují unikátní kombinaci bylin, léčivých hub, vitamínů a minerálů.

Dále může pomoci kombinace přírodního kolagenu a kyseliny hyaluronové. Také kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v lidském těle jako jedna ze součástí mezibuněčné hmoty. Najdete ji mimo jiné v pojivových tkáních – pokud vás trápí bolest kolene, je tedy třeba kyselinu hyaluronovou pravidelně doplňovat.

Svůj bolestivý kolenní kloub si pravidelně natírejte Muay Thai krémem , který vykazuje analgetické účinky, eliminuje otoky a zklidňuje i velmi přetížené klouby. Na bolavá kolena vám dále pomůže  Maximum balzám nebo konopný balzám. 

Jak dále ulevit bolesti kolene přírodní cestou

Jestliže vám běžné fungování stěžuje bolest kolene, tohoto problému se zbavíte také pravidelným pité odvaru z kůry peruánského stromu Chuchuhuasi. Tento odvar kromě zmírnění bolesti likviduje v koleni rovněž případné ložisko zánětu.

Od bolesti kolene vám dále uleví pravidelné užívání Vilcacory. Tato hnědá popínavá rostlina, která roste v tropických lesích Amazonie, přispívá k normálnímu stavu kloubů. Má protizánětlivé a analgetické vlastnosti, účinně léčí například artritidu. Jestliže vás pobolívá koleno, začněte rovněž do pokrmů přidávat kurkumu. Toto koření totiž obsahuje látku kurkumin s vysoce protizánětlivými vlastnostmi.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*