
Konkrétně pro tyto účely testuje svou originální technologii, původně vyvinutou pro experimenty s pěstováním rostlin na kosmických lodích. Podle statistik se jim podařilo dosáhnout 96 procentní úspěšnosti ve snížení bolesti.
"Použití této technologie jako léčebného prostředku bylo fenomenální," prohlásil autor klinické studie Dr. Donna Salzman z oddělení transplantace kostní dřeně a buněčné terapie alabamské univerzity. "Pacienti po transplantaci kostní dřeně a kmenových buněk léčbu dobře snášeli bez jakýchkoliv vedlejších účinků," dodal Salzman.
Samotný princip léčby spočívá v tom, že podle vědců světelná terapie působí na biostimulaci poškozených tkání. Jednotlivé buňky pak zvýší produkci adenosin trifosfátu (ATP), který základní zdrojem energie pro jakoukoliv buňku. Vedle toho pak světelná terapie zlepší průtoku krve do postižených tkání, což má za snížení bolesti a daleko rychlejší hojení.
Na principu světelné terapie fungují rovněž léčebné přístroje miniMEDIC. Na rozdíl od biolamp ovšem nepůsobí pouze lokálně, ale v celém těle. Léčebný efekt je tak mnohem komplexnější a trvalejšího charakteru.
Zdroj: http://www.nasa.gov/topics/nasalife/features/heals.html
Buďte první kdo přidá komentář