Posmrtný život muslimů: slast nebo peklo

Myslíte si, že o islámu víte všechno, co? Fundamentální džihádisté, modlitba k Mekce, dovádivé panny v ráji jako odměna pro spravedlivé - jednoduché jako facka, že? Ale přibrzděte. Druhé nejrozšířenější náboženství světa je složitější, než byste si mysleli. Ano, je tady ráj a sedm stupňů džanny neboli nebes a pár skutečných oříšku zvaných Pět pilířů, kterými se musíte řídit, chcete-li se do nich dostat. Islám obsahuje téměř tolik nařízení jako judaismus (s ještě razantnějšími posmrtnými tresty) včetně měsíc trvajících "prázdnin", proti kterým je veganství docela shovívavou dietou, a jistých forem pěší turistiky. A Alláh se dívá.

REKLAMA

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V pubertě, právě když se zrovna nejhůře srovnáváte s tlakem okolí a světa, vám otevírá jistý druh morálního bankovního účtu, s úvěry a dluhy pečlivě zaznamenávanými pro finální audit Soudného dne. Hříšníci navíc vyhrávají pěkně nepříjemnou anticenu – pobyt v pekle, kde pijete hnis a podstupujete mučení, které vypadá asi jako věčné umírání na ebolu. Je spousta náboženství, která přejí lenochům a hříšníkům daleko více, ale může se 1,5 miliardy vyznavačů mýlit? Snad. Opravdu to ale chcete risknout? 

chia 179 cert - Posmrtný život muslimů: slast nebo pekloPět pilířů

Každý muslim má pět povinností, které by měl splnit, aby učinil Alláha štastným a dostal se do nebe, něco jako domácí práce, které vás rodiče nutí vykonat, než vám dovolí použít rodinného buicka. Patří sem:

1. Hadždž (jednou za život musíte podniknout pout' do Mekky – čím blíže Mekce bydlíte, tím to je snadnější). 
2. Zakát (Alláh chce, abyste se podělili s těmi, kdo nemají takové štěstí – ale jděte, vzdejte to).
3. Saum (během devátého měsíce islamského kalendáře, Ramadánu, od úsvitu do zapádu slunce nesmíte dělat nic zábavného, což vám má připomenout Alláhovu nekonečnou spravedlnost). 
4. Šaháda (v překladu – Alláh je spravedlivý, naprosto a nekonečně spravedlivý a jen on je úplně spravedlivý) 
5. Salát (pětkrát denně se musíte obrátit čelem k Mekce a dát najevo své uznání  skutečnosti, že Alláh je nekonečně spravedlivý)

Co si budete přát

Al-Firdaws je centrem a nejvyšší (sedmou) úrovní nebes, označovaných někdy jako ráj či Eden. Prorok Mohamed je první, který se sem dostává, po něm chudí a posléze i ti, kdo konají dobro. Jiní proroci se mohou nacházet v ostatních úrovních, kde se nebesa podobají rodinné sešlosti, kam přišli jen příbuzní, které máte rádim a je tam spousta šperků, vína a příjemně vonících věcí.

Hranice sedmého nebe je označena lotosovým stromem – Sidrat al-Muntaha – na nějž je daleko lepší pohled než na strom, jehož kořeny prorůstají do pekla. (Šiitští muslimové věří, že jen Mohamed, jeho dcera a dvanáct Šiitských imámů se mohou dostat do ráje.) Popisy nebe se liší, některá mají sedm, jiná až pětset úrovní, jiná oplývají zámky z perleti a zlatými stromy. Přesto se většina shoduje, že Alláhův trůn spočívá nad Al-Firdaws. A ano, společně se vším tím bohatstvím přichází proslulé chlípné panny hurisky. 

Vstaňte

Fyzické tělo se transformuje v den pokání neboli v den zmrtvýchvstání. Do té doby se vaše věčná duše potuluje a očekává vzkříšení a soud v jakési potemnělé  dřímotě. Zatímco čekáte, škrábete-li se jako pes, co má blechy, nevěstí to pro vás nic dobrého: muslimové věří, že v okamžiku smrti se vám dostává náznaku vašeho budoucího osudu. Vzpomínáte na ten morální účet? Je na čase vybrat úspory. Přijde nekonečné spirituální a fyzické potěšení? Či věčné zatracení? Projděte se po lávce nad peklem, at' zjistíte, na čem jste. Pokud je vaše svědomí příliš těžké, spadnete a klesnete hluboko, hluboko dolů.

Peklo čili Džihanna hraje v koránu důležitou roli. Sedm dveří vede k ohnivé jámě, na jejímž dně roste strom Zaqqum. Zatracení musí jíst hořké ovoce tohoto stromu, které se, podle různých výkladů, v jejich útrobách vaří jako voda nebo exploduje a trhá jim vnitřnosti na kusy. Jejich rány mokvají a nehojí se. Jako bonus musí zatracení pít již zmíněný prosakující hnis. Mňam. Ted' je vám jasné, proč je termín "zbožný muslim" tak všudypřítomný. Nemáte najednou chut' řídit se pěti pilíři? 

z knihy Kapesní průvodce posmrtným životem od Augusty Moore a Elisabeth Ripley

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*