Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

Marcel Paszanda se od většiny klasicky vystudovaných lékařů liší. Nepoužívá totiž chemické léky, ale spíše sází na šetrnější léčbu v podobě bylinek, homeopatik a rovněž akupunktury.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Akupunktura podle něj slouží k nabuzení energie a navození rovnováhy v energetickém systému organismu. „Orgány se dorozumívají mezi sebou. Bez toho orgány nemohou vzájemně komunikovat a fungovat. Komunikují pomocí energetických drah,“ vysvětluje Paszanda.

Říká to navzdory lékařům, kteří veřejně vystupují v rámci klubu skeptiků Sisyfos. Těm jsou Paszanda a jemu podobní lékaři trnem v oku. Skeptici totiž tvrdí, že žádné dráhy v těle neexistují.

„Místopředseda klubu profesor Jiří Heřt prohlásil, že rozpitval tisíce mrtvých těl a nenašel ani jednu akupunkturní dráhu. Jenže v mrtvém těle nenajdete žádnou energetickou dráhu. Když vyhasne život, vyhasne i veškerá energetika člověka,“ pronáší Paszanda. „Stejně jako bych chtěl natočit EKG nebo EEG u mrtvého. To vám taky nenatočí,“ podotýká.

Když energie přestanou v těle proudit, znamená to podle Paszandy, že se člověk má v sobě energetické blokády. Vznikají různě. Hlavně stresem, špatnou psychikou. Doba se navíc podle Paszandy hodně urychlila, moderní technika rovněž nese svůj díl viny. „Elektronický smog je všude kolem nás. Dále dýcháme znečištěný vzduch, pijeme znečištěnou vodu, jíme znečištěné potraviny,“ vyjmenovává lékař, podle něhož je žádoucí organismus neustále čistit. Třeba pomocí bylinek.

REKLAMA

maca 100cps - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

caigua 100cps - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

399 Kč

brahmi 20procent 20g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

kokosovy cukr 1kg - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Paszanda doporučuje zejména byliny peruánské. „Na svých pacientech vidím, že se jim osvědčily a osvědčují. Skutečně působí tak, jak se píše, že působit mají. Ať je to čištění organismu, pomoc při problémech s močovým ústrojím či při zlepšení imunitního systému,“ říká lékař, který se nevyhýbá ani českým bylinkám. Ordinuje například lichořeřišnici, která působí proti kokům, streptokokům a stafylokokům. „Nemusíme je léčit jako všechny bakteriální infekce antibiotiky,“ komentuje Paszanda.

K dalším jeho léčebným metodám patří používání homeopatik. A tady opět naráží na nepochopení svých kolegů. Mnozí z nich tvrdí, že homeopatické léky nemůžou fungovat, protože neobsahují žádnou účinnou látku.

„To mají pravdu. Ale zároveň zapomínají na jednu věc. Neléčí jen účinná látka, ale léčí i náš organismus, který se skládá z organické hmoty. Ale tu organickou hmotu musí také něco jakoby řídit. A řídí ji energie. A máme léky, které jsou založené právě na principu energetickém. To znamená, že upravují pochody v energetickém organismu. A toto vědci již dokázali,“ míní Paszanda.

Jenže podle něj řada lékařů stejně nevěří, tělem nějaké energie proudí. „I kdybyste mu předložil jakékoliv důkazy, tak stejně věřit nebude. Je to všechno o uvědomění lékaře. Že tělo se prostě neskládá jen z hmoty, ale tu hmotu něco oživuje. Takže organismus vlastně tvoří hmota, energie a duše. A duševní pochody právě rozhodují o tom, jak organismus funguje,“ uzavírá Paszanda.

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

449 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


3 Comments

  1. Já používám peruanské byliny už léta léčí i cukrovku , hlavně je to běh na dlouhou trať né že si dáte pár čajů a jste zdraví

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*