Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

Marcel Paszanda se od většiny klasicky vystudovaných lékařů liší. Nepoužívá totiž chemické léky, ale spíše sází na šetrnější léčbu v podobě bylinek, homeopatik a rovněž akupunktury.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Akupunktura podle něj slouží k nabuzení energie a navození rovnováhy v energetickém systému organismu. „Orgány se dorozumívají mezi sebou. Bez toho orgány nemohou vzájemně komunikovat a fungovat. Komunikují pomocí energetických drah,“ vysvětluje Paszanda.

Říká to navzdory lékařům, kteří veřejně vystupují v rámci klubu skeptiků Sisyfos. Těm jsou Paszanda a jemu podobní lékaři trnem v oku. Skeptici totiž tvrdí, že žádné dráhy v těle neexistují.

„Místopředseda klubu profesor Jiří Heřt prohlásil, že rozpitval tisíce mrtvých těl a nenašel ani jednu akupunkturní dráhu. Jenže v mrtvém těle nenajdete žádnou energetickou dráhu. Když vyhasne život, vyhasne i veškerá energetika člověka,“ pronáší Paszanda. „Stejně jako bych chtěl natočit EKG nebo EEG u mrtvého. To vám taky nenatočí,“ podotýká.

Když energie přestanou v těle proudit, znamená to podle Paszandy, že se člověk má v sobě energetické blokády. Vznikají různě. Hlavně stresem, špatnou psychikou. Doba se navíc podle Paszandy hodně urychlila, moderní technika rovněž nese svůj díl viny. „Elektronický smog je všude kolem nás. Dále dýcháme znečištěný vzduch, pijeme znečištěnou vodu, jíme znečištěné potraviny,“ vyjmenovává lékař, podle něhož je žádoucí organismus neustále čistit. Třeba pomocí bylinek.


namman muay cream 100g final - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

caigua 100g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

199 Kč

brahmi forte 100cps - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

goji premium 500g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč


Paszanda doporučuje zejména byliny peruánské. „Na svých pacientech vidím, že se jim osvědčily a osvědčují. Skutečně působí tak, jak se píše, že působit mají. Ať je to čištění organismu, pomoc při problémech s močovým ústrojím či při zlepšení imunitního systému,“ říká lékař, který se nevyhýbá ani českým bylinkám. Ordinuje například lichořeřišnici, která působí proti kokům, streptokokům a stafylokokům. „Nemusíme je léčit jako všechny bakteriální infekce antibiotiky,“ komentuje Paszanda.

K dalším jeho léčebným metodám patří používání homeopatik. A tady opět naráží na nepochopení svých kolegů. Mnozí z nich tvrdí, že homeopatické léky nemůžou fungovat, protože neobsahují žádnou účinnou látku.

„To mají pravdu. Ale zároveň zapomínají na jednu věc. Neléčí jen účinná látka, ale léčí i náš organismus, který se skládá z organické hmoty. Ale tu organickou hmotu musí také něco jakoby řídit. A řídí ji energie. A máme léky, které jsou založené právě na principu energetickém. To znamená, že upravují pochody v energetickém organismu. A toto vědci již dokázali,“ míní Paszanda.

Jenže podle něj řada lékařů stejně nevěří, tělem nějaké energie proudí. „I kdybyste mu předložil jakékoliv důkazy, tak stejně věřit nebude. Je to všechno o uvědomění lékaře. Že tělo se prostě neskládá jen z hmoty, ale tu hmotu něco oživuje. Takže organismus vlastně tvoří hmota, energie a duše. A duševní pochody právě rozhodují o tom, jak organismus funguje,“ uzavírá Paszanda.


AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč


1 Comment

  1. Já používám peruanské byliny už léta léčí i cukrovku , hlavně je to běh na dlouhou trať né že si dáte pár čajů a jste zdraví

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*