Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

Marcel Paszanda se od většiny klasicky vystudovaných lékařů liší. Nepoužívá totiž chemické léky, ale spíše sází na šetrnější léčbu v podobě bylinek, homeopatik a rovněž akupunktury.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

199 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Akupunktura podle něj slouží k nabuzení energie a navození rovnováhy v energetickém systému organismu. „Orgány se dorozumívají mezi sebou. Bez toho orgány nemohou vzájemně komunikovat a fungovat. Komunikují pomocí energetických drah,“ vysvětluje Paszanda.

Říká to navzdory lékařům, kteří veřejně vystupují v rámci klubu skeptiků Sisyfos. Těm jsou Paszanda a jemu podobní lékaři trnem v oku. Skeptici totiž tvrdí, že žádné dráhy v těle neexistují.

„Místopředseda klubu profesor Jiří Heřt prohlásil, že rozpitval tisíce mrtvých těl a nenašel ani jednu akupunkturní dráhu. Jenže v mrtvém těle nenajdete žádnou energetickou dráhu. Když vyhasne život, vyhasne i veškerá energetika člověka,“ pronáší Paszanda. „Stejně jako bych chtěl natočit EKG nebo EEG u mrtvého. To vám taky nenatočí,“ podotýká.

Když energie přestanou v těle proudit, znamená to podle Paszandy, že se člověk má v sobě energetické blokády. Vznikají různě. Hlavně stresem, špatnou psychikou. Doba se navíc podle Paszandy hodně urychlila, moderní technika rovněž nese svůj díl viny. „Elektronický smog je všude kolem nás. Dále dýcháme znečištěný vzduch, pijeme znečištěnou vodu, jíme znečištěné potraviny,“ vyjmenovává lékař, podle něhož je žádoucí organismus neustále čistit. Třeba pomocí bylinek.


konopne seminko 100g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

erythritol 1000g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

mlady jecmen AUS 100g - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

kotvicnik forte 100cps - Lékař věří více bylinkám a jehličkám než chemii

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč


Paszanda doporučuje zejména byliny peruánské. „Na svých pacientech vidím, že se jim osvědčily a osvědčují. Skutečně působí tak, jak se píše, že působit mají. Ať je to čištění organismu, pomoc při problémech s močovým ústrojím či při zlepšení imunitního systému,“ říká lékař, který se nevyhýbá ani českým bylinkám. Ordinuje například lichořeřišnici, která působí proti kokům, streptokokům a stafylokokům. „Nemusíme je léčit jako všechny bakteriální infekce antibiotiky,“ komentuje Paszanda.

K dalším jeho léčebným metodám patří používání homeopatik. A tady opět naráží na nepochopení svých kolegů. Mnozí z nich tvrdí, že homeopatické léky nemůžou fungovat, protože neobsahují žádnou účinnou látku.

„To mají pravdu. Ale zároveň zapomínají na jednu věc. Neléčí jen účinná látka, ale léčí i náš organismus, který se skládá z organické hmoty. Ale tu organickou hmotu musí také něco jakoby řídit. A řídí ji energie. A máme léky, které jsou založené právě na principu energetickém. To znamená, že upravují pochody v energetickém organismu. A toto vědci již dokázali,“ míní Paszanda.

Jenže podle něj řada lékařů stejně nevěří, tělem nějaké energie proudí. „I kdybyste mu předložil jakékoliv důkazy, tak stejně věřit nebude. Je to všechno o uvědomění lékaře. Že tělo se prostě neskládá jen z hmoty, ale tu hmotu něco oživuje. Takže organismus vlastně tvoří hmota, energie a duše. A duševní pochody právě rozhodují o tom, jak organismus funguje,“ uzavírá Paszanda.


KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

REISHI prášek 100 g

silná imunita

249 Kč


2 Comments

  1. Já používám peruanské byliny už léta léčí i cukrovku , hlavně je to běh na dlouhou trať né že si dáte pár čajů a jste zdraví

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*