
1) Pro naši mysl neexistuje žádný rozdíl mezi skutečností a představivostí
Lidská mysl reaguje na každou myšlenku, přičemž nedokáže odlišit skutečnost od fantazie. To je také pro mnohé z nás paradoxně nepochopitelným důvodem, proč se lidé, kteří se rádi dívají na svět přes růžové brýle, cítí mnohem šťastnější. Na podobném principu se zakládá vysvětlení, proč naše tělo přijímá placebo, jako by to byl skutečný lék.
2) Duševní práce náš mozek neunavuje
Když cítíme, že náš mozek je unavený, je to jen důsledkem našich emocí. Ve skutečnosti se složení krve protékající mozkem během aktivní mentální činnosti nijak nemění. Na rozdíl od množství krve, proudící v cévách člověka, který pracuje po celý den. Mění se. A to velmi výrazně.
3) Nejčastěji funguje mozek jako automat
Více než polovina našich dnešních myšlenek pochází ze včerejška. To je ostatně důvodem, proč pesimistům činí neskonalé obtíže změnit způsob, jakým vidí svět. A jaký jej vidí, tak na ně i reaguje, takže jejich realita se točí v nekonečném bludném kruhu negativistických myšlenek. Jedinou možností, která jim zbývá, pokud se své degenerující závislosti chtějí zbavit, je kompletně vyčistit svou mysl a nahrát do ní program, který je přiměje permanentně reagovat na pozitivní věci v jejich životě s vděčností, že je fajn, že se jim dějí. Pokud nevědí jak začít, existuje jednoduchý recept – stačí je prostě jen přijímat.
4) Vidíme, na co myslíme
Jakékoli myšlenky se změní v naše životní zkušenosti. Například, pokud sníte o cestě do Říma, budete si ho připomínat na každém kroku. Chcete-li ve světě, především v tom svém, cokoliv změnit, začněte nejdříve způsobem, jakým přemýšlíte.
5) Stejně jako svaly i mozek potřebuje trénink
Mozek se nijak neliší od našich svalů: potřebuje také trénink. Učení, cvičení na čerstvém vzduchu, zdravá výživa, zdravý spánek, výlety a cesty, nové záliby, vytváření studijních poznámek, tanec a hraní hudby, to vše jsou činnosti pro náš mozek více než užitečné.
6) Mozek nikdy neodpočívá
Dokonce i když usneme, náš mozek i nadále tvrdě pracuje. Paradoxně v noci jede ještě na vyšší obrátky než v průběhu dne, kdy jsme zcela vzhůru.
7) Čas od času je nutno vypnout
Pokud se nechceme utopit v našich negativních myšlenkách, musíme občas vypnout, abychom nechali odpočinout nejen náš mozek, ale celý imunitní systém. Aktivní odpočinek je pro náš mozek nejužitečnějším druhem relaxace.
8) Je dobré zapomínat, abychom udrželi pružnost našeho nervového systému
Chcete-li uložit na náš „hardisk“ nové vzpomínky, musíme se nejdříve zbavit těch starých. Bylo by skvělé, kdybychom se mohli zcela svobodně rozhodnout, co si máme pamatovat a co naopak nikoliv. Pomohlo by nám to v mnohem efektivnější mentální činnosti. Pamatovali bychom si jen podstatné věci a bezvýznamné banality, které náš život nijak zásadně neovlivňuji, bychom nechali naší myslí jen tak protéci. Jenže lidský stroj nebyl původně sestrojen se záměrem vytvořit jej k plné dokonalosti. A proto každá zkušenost, ať už pozitivní či negativní nejrůznějšího významu, se vždy do našeho vědomí někam nahraje. Záleží pak jen na míře našeho uvědomění, zda a jak s těmito zkušenostmi i nadále pracujeme. Život přináší spousty paradoxů. Takže i bolest může být pro nás pozitivní, protože nás udržuje v pozornosti. A slast ses stává naopak negativní, když kvůli ní vědomí ztrácíme.
9) Mozek není citlivý na bolest
Náš mozek sice reaguje na bolest, ale necítí ji, protože postrádá potřebné receptory. To však neplatí pro několik cév, nervů a tkání, které mozek obklopují.
10) Náš mozek můžeme změnit, ovšem jedině pokud chceme
Každá aktivita vede k tvorbě nových neurálních spojení. Pokud si například myslíme, že nás v práci nepovýší, tato myšlenka se v naší mysli usadí a bude sílit tak dlouho, až se definitivně stane skutečností. A naopak ze stejného důvodu pokud věříme, že uspějeme, naše mysl ve spojení s mozkem nám poskytne příležitosti k realizaci našeho cíle. Ne nadarmo již staří Římané říkali, že přání je otcem myšlenky.
S jakým přáním budete uléhat dnes večer?
georg inspirován thinkinghumanity.com
Přírodní prostředky pro zdravý mozek
Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí
![]() ![]() Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.
POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč. |
Buďte první kdo přidá komentář