Jak zvýšit hladinu testosteronu v každém věku

Hladina testosteronu se u mužů, ale i žen s věkem snižuje. Jak přirozeně zvýšit hladinu testosteronu? Opravdu to dokáže i kotvičník zemní?

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč


Jak zvýšit hladinu testosteronu v každém věku, a jak testosteron ovlivňuje kotvičník zemní?
Jak zvýšit hladinu testosteronu v každém věku.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Testosteron je hormon, jehož nejvyšší hladina je v období dospívání. Má totiž zásadní funkci při vývoji sekundárních pohlavních znaků. Tato hladina se pak přibližně od 25. roku života postupně snižuje. Může to být i dříve či později. Toto snižování však lze jednoduše ovlivnit. Jak tedy zvýšit hladinu testosteronu? A opravdu doplňky stravy jako je kotvičník zemní pomáhají?

Snižování hladiny testosteronu může přinést zbytečné a předčasné problémy. Podle vědců se hladina testosteronu u mužů, ale i žen, které jej rovněž potřebují, byť v menší míře, stále a postupně snižuje. Je to způsobeno mnoha faktory, které souvisí s dnešním životním stylem.

Hladina testosteronu je ovlivnitelná, a to hned několika přírodními způsoby. Jedná se o především o stravu, dostatečný odpočinek i pohyb. Než ale začnete něco měnit, tak je vhodné vědět, jak poznáme, že máme hladinu testosteronu nízkou. A pak můžeme řešit, jak hladinu testosteronu zvýšit.

Jak zjistím hladinu testosteronu

Pokud je hladina testosteronu příliš nízká, tak nám může způsobit určité problémy. Především se jedná o ztrátu svalové hmoty, i když máme pocit, že dostatečně sportujeme. To se pojí i s úbytkem síly a „nevysvětlitelným“ nárůstem tuku. U obou pohlaví se ztrácí se chuť na sex a u mužů se mohou objevit i potíže s erekcí. To vše je spojeno s úbytkem energie a zhoršením psychického stavu.

Co nepoznáme hned je však fakt, že nám nízká hladina testosteronu může ovlivnit srdeční funkce a pevnost kostí. Tyto všechny symptomy jsou často příznakem, že je naše hladina testosteronu nízká a my bychom měli řešit, jak hladinu testosteronu zvýšit.

Jak zvýšit hladinu testosteronu

Hladina testosteronu přímo souvisí s naší stravou a životním stylem. Hladina testosteronu se bude snižovat, pokud člověk nemá dostatek tělotvorných prvků, obzvláště vitamínů a minerálů. A navíc bude do těla dostávat spoustu devitalizovaných makroživin, tedy rafinovaných sacharidů, nekvalitních tuků a bílkovin z nevhodných zdrojů.

Takovými nevhodnými zdroji bílkovin jsou například mléčné produkty, ale taky nefermentované produkty ze soji. Obojí dokáže nevhodně ovlivnit naši hormonální soustavu, a způsobit tak i snížení hladiny testosteronu.

Podstatou, jak zvýšit hladinu testosteronu pomocí stravy, je zvýšit příjem vitamínů a minerálů, které souvisí s naší mozkovou činností a s tvorbou hormonů. Jedná se především o minerály jako je zinek či hořčík a vitamíny jako je vitamín B6.

S tvorbou hormonů souvisí i dostatek cholesterolu v těle a příjem kvalitních tuků. Pokud máme přirozeně nedostatek dobrého HDL cholesterolu, tak je vhodné ho přijímat ze stravy. Dobrým zdrojem cholesterolu jsou především kvalitní rostlinné tuky, které neprošly tepelným zpracováním. Dostatek dobrého HDL cholesterolu v těle je zárukou, jak zvýšit hladinu testosteronu.

Kvalitní tuky jako způsob, jak doplnit testosteron

Mezi kvalitní tuky, které tělo potřebuje, řadíme například extra panenský kokosový olej, extra panenský olivový olej, olej z černého rybízu, pupálkový olej či olej z pšeničných klíčků. Mezi kvalitní zdroje tuků patří například i avokádo či ořechy.

Dostatek nasycených tuků dodá pevnost našim kostem a nenasycené tuky zase poskytnou měkkost tkáním. Kvalitní rostlinné tuky přispívají k vyrovnané hormonální soustavě a přísunu energie, aby muž mohl být opravdovým mužem. A je to jednoduchý a přirozený způsob, jak doplnit nejen testosteron. Ale i řadu důležitých vitamínů jako je vitamín D, E či A.

Z toho všeho jistě usoudíme, že se musíme vyhýbat cholesterolu a tukům zpracovaným za vysokých teplot a jejich zdrojům, tedy příliš smaženým jídlům. Nevhodnou stravou se nám v těle přemnožuje candida albicans a snižuje se množství zdraví prospěšných bakterií. Při nedostatečné střevní mikroflóře se tělo spíše vyčerpává ze svých zásob vitamínů a minerálů, a dochází tak i ke snižování produkce testosteronu.

Odpočinek a správně zvolený pohyb

Hladina testosteronu souvisí i s kvalitním spánkem. Při spánku se totiž spouští určité regenerační a ozdravné procesy v těle a produkují se určité hormony. Pokud tedy víme, že je náš spánek nekvalitní, tak ho můžeme vhodně podpořit správně zvolenými bylinkami či doplňky jako je L-tryptofan.

Nekvalitní spánek často souvisí s přemírou stresu. Dlouhodobý stres způsobuje, že tělo potlačuje tvorbu testosteronu. Je to logické, protože v takové chvíli se tělo připravuje na útěk. Dnešní stres je však z velké části uměle vytvořený, protože nám o život nejde. I stres lze zmírnit přírodními prostředky jako je například ašvaganda.

Svalovou hmotu a přirozené hubnutí tuků lze pak podpořit pomocí aminokyseliny L-arginin.

Hladina testosteronu a kotvičník zemní

Tajemství, jak zvýšit hladinu testosteronu, tkví i v přírodních doplňcích jako je obzvláště kotvičník zemní. Kotvičník zemní totiž pomáhá hladinu testosteronu v těle regulovat a zabraňovat mnoha příznakům nízké hladiny testosteronu.

Kotvičník zemní a jeho účinky zajišťují tzv. steroidní saponiny, které stimulují produkci testosteronu. Kotvičník zemní tak přirozeně povzbuzuje tělo, aby vytvořilo více testosteronu. Jeho účinky jsou známy již od antického Řecka, a proto je to volba číslo jedna, jak zvýšit hladinu testosteronu.

Svým působením pak příznivě ovlivňuje hormonální aktivitu, libido či svalový nárůst. Podporuje ale i zdravou močovou soustavu či kardiovaskulární systém. Účinky kotvičníku lze poznat již po několika dnech pravidelného užívání. Lze ho užívat ve formě kapslí či nápoje. Stačí jednou denně jednu čajovou lžičku kotvičníku rozmíchat ve dvou deci vody a vypít na lačno.

REKLAMA

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


2 Comments

  1. Prosím o rady,může se užívat Kotvičník při užívání léků na snížení krevního tlaku?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*