Nakopávače: Vyhoďte chemii, vsaďte na přírodní

Cítíte se unavení a vyčerpaní? Potřebujete doplnit energii? Zapomeňte na chemii a vyzkoušejte přírodní nakopávače, které vás zaručeně proberou do života. Nejde jenom o kávu. Které další nakopávače vám navrátí ztracenou energii?

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Nakopávače: Vyhoďte chemii, vsaďte na přírodní.
Nakopávače: Vyhoďte chemii, vsaďte na přírodní. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nakopávače využije snad každý. Kdy po nich sáhnout? Když jste unavení a bez energie a často máte problém ráno vstát z postele. Chcete-li doplnit chybějící energii, vyhoďte chemii. Vyzkoušejte čistě přírodní nakopávače v podobě energetických rostlin a hub, které představují nejšetrnější cestu, jak si můžete dobít baterky. Které nakopávače můžete konkrétně vyzkoušet?

Mezi nejlepší nakopávače patří guarana

Jedním z prvotřídních přírodních nakopávačů je guarana neboli paulinie nápojná. Jde o dřevnatý vytrvalý keř, jehož domovinou je Brazílie a další oblasti Amazonie. Guarana plodí žlutooranžové ovoce obsahující velmi cenná semena, která se sbírají, praží a drtí. Výsledkem je hnědý prášek, který se řadí mezi nejcennější přírodní nakopávače. Z jakého důvodu?

Guarana obsahuje řadu látek, které vám dodají energii. Jde o theobromin, thyofylin, alkaloidy a především kofein. Na rozdíl od kávy se však kofein z guarany uvolňuje postupně. Guarana vás tedy nakopne na delší dobu a její účinky jsou ve srovnání s kávou jemnější.

Jakým způsobem můžete guaranu, která patří mezi nejlepší přírodní nakopávače, užívat? Guaranu ve formě prášku přidávejte do čaje, teplého rostlinného mléka nebo do smoothie. Můžete ji užívat také ve formě tabletek či kapslí. Jde přitom nejen o přírodní nakopávač. Guarana rovněž velmi dobře odbourává stres, regeneruje organismus, posiluje mozkovou činnost, zahání depresi, anebo se podílí na odbourávání tukových zásob.

Cordyceps nakopne vaši odolnost a vytrvalost

Mezi významné nakopávače patří také cordyceps neboli housenice čínská. Jde o léčivou houbu původem z Číny, Nepálu a Tibetu, která roste ve vysokých horách. Cordyceps obsahuje řadu významných látek jako adenosin, cordycepin či kyselinu cordycepovou, které zvyšují odolnost lidského organismu vůbec fyzickému, psychickému a emocionálnímu stresu. 

Jaké jsou nejdůležitější účinky cordycepsu coby přírodního nakopávače? Dodává energii a snižuje únavu. Zmírňuje stres a depresivní či úzkostné stavy, napomáhá také ke zdravému spánku. Cordyceps je výborný pro harmonizaci organismu, zvyšuje sexuální aktivitu a slouží jako stimulant pro zachování mládí.

Dobijte se i s pomocí nakopávače – macy peruánské

Potřebujete vzpružit fyzickou i psychickou stránku? Mezi další přírodní nakopávače, které vám pomohou dobít baterky, patří maca peruánská. Vyzkoušejte prášek z jejího kořene, který je bohatý na provitamin A, vitaminy B1, B2, C a E, aminokyseliny, mastné kyseliny či minerální látky. Maca je komplexní stimulant, který vzpruží vaši mysl i tělo. Její pravidelné používání dokáže odbourat syndrom chronické únavy, zlepší vám paměť a posílí koncentraci. Maca vám pomůže i tehdy, kdy se cítíte psychicky vyčerpaní.

Macu peruánskou neřadíme pouze mezi významné přírodní nakopávače. Má výbornou pověst také jako afrodiziakum, využívá se i při léčbě ženských a mužských hormonálních poruch či neplodnosti. Využijete ji i při přírodní léčbě anémie, osteoporózy či akné. Pokud dlouhodobě používáte určité klasické léky, poraďte se se svým lékařem, než začnete macu užívat. Jedině tak se vyvarujete možným nežádoucím účinkům. Bylo zjištěno, že macu peruánskou není vhodné užívat společně s léky na štítnou žlázu. V kombinaci s třezalkou tečkovanou zase mnohdy způsobuje krátkodobé psychické problémy.

Ašvaganda uklidní a povzbudí

Jaké jsou další oblíbené přírodní nakopávače? Jednoznačně ašvaganda, která uklidní a povzbudí a která vás zároveň svými účinky přivede k vnitřnímu štěstí. Sušený a drcený kořen této rostliny se v tradiční indické medicíně užívá více než 2500 let. Co je pro ašvagandu typické?

Tento přírodní nakopávač vrací radost ze života, zlepšuje nastavení mysli, pomáhá k tomu, aby člověk myslel optimisticky. Ašvaganda dále zlepšuje spánek a schopnost usnout, odbourává stres a rovněž zvyšuje odolnost proti únavě a vyčerpání. Z kořene ašvagandy si můžete připravovat čajový vývar. Ašvagandu lze užívat ve formě tobolek, tabletek či prášku.

Další přírodní nakopávače

Přírodních nakopávačů, které vám vrátí ztracenou energii a vrátí vám chuť do života, je celá řada. Výše jsem vybrali ty nejosvědčenější. Vyzkoušet však můžete i další energetické rostliny. A to například rhodiolu, ženšen nebo schizandru. Pro muže je coby nakopávač vhodný také kotvičník zemní.

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*