Přírodní stimulanty, které si zamilujete

Přírodní stimulanty se stále více stávají značně vyhledávanými produkty. Jejich povzbuzující efekt je totiž mnohonásobně vyšší než u kávy. Zároveň poskytují tělu řadu prospěšných látek. Jaké přírodní stimulanty si tedy můžeme dopřát?

eshop energie života nabízí


JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč


Káva také patří mezi přírodní stimulanty. Máme však pro ještě další, mnohem účinnější tipy.
Káva také patří mezi přírodní stimulanty. Máme však pro ještě další, mnohem účinnější tipy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní stimulanty, které si můžeme dopřát, jsou pro tělo člověka přínosem v mnoha směrech. Nejedná se jen o účinek povzbuzující. Často totiž pomáhají optimalizovat řadu duševních a fyzických funkcí.

Přírodní stimulanty mají povzbuzující účinek, který je zároveň o hodně vyšší než u nejznámějších stimulantů jako je káva či čaj. Přírodní stimulanty zároveň postrádají nepříznivé účinky kávy jako je nadměrně zrychlený srdeční tep nebo nepříjemné psychické napětí.

AŠVAGANDA 100 tob.

Ašvaganda – bylina dodávající energii a vitalitu koně

Mezi přírodní stimulanty bezesporu patří indická rostlina jménem ašvaganda. Je to rostlina používaná ájurvédskou medicínou především pro své afrodiziakální účinky. Chrání tělo před negativními vlivy volných radikálů pohybujících se v těle.

Je to tedy bylina využívající se pro omlazení. Udržuje řadu tělních funkcí v normálu.  Tato bylina si získala přezdívku indický ženšen, protože má podobné využití jako ženšen v čínské medicíně.

Ašvaganda obsahuje řadu alkaloidů, z nichž některé mají na tělo sedativní účinek.  Působí příznivě nejen na tělo, ale i na duši a relaxaci. Má příznivý vliv na stres a spánek.

Dále ašvaganda napomáha s podporou energie, vitality a výdrže při svalových činnostech. Pomáhá s koncentrací a přispívá ke zdravému, radostnému životu. Je prokázáno, že kladně působí i na získávání a uchovávání informací.

Guarana – rozjasňovač života, který také patří mezi přírodní stimulanty

Guarana patří mezi velmi známé přírodní stimulanty. V Brazílii se stala základem řady povzbuzujících nápojů. Tato dřevnatá liána, jejíž semena se drtí na hnědý prášek, obsahuje téměř 5x více kofeinu než káva. Zároveň je kofein z ní pro tělo lépe vstřebatelný.

Kofein v guaraně se uvolňuje postupně a působí až 8 hodin.  U guarany, podobně jako u zeleného čaje, je kofein přijímán při procesu trávení až ve střevech. Zatímco u kávy se tomu děje již v žaludku.


c6edfcf0d3ce37b39670fdf06d199f79 0 - Přírodní stimulanty, které si zamilujete

SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč

cdfb3ea2f861051a6e28c059d2b2e48b 0 - Přírodní stimulanty, které si zamilujete

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

8091f96decc85f54d3dc00f9a7d2c71e 0 - Přírodní stimulanty, které si zamilujete

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

d001ace275d4a10cd8b769b4e675ce20 0 - Přírodní stimulanty, které si zamilujete

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč


GUARANA 100 kapslí

Guarana  pomáhala amazonským domorodcům vydržet v tamních extrémních podmínkách. Proto se jí pravidelně dopovali. Nejen, že má guarana příznivý vliv na zvýšení energie, ale pomáhá také:

  • ke zlepšení paměti
  • k lepší koncentraci
  • posílení nervů
  • ke snížení chuti k jídlu
  • při obezitě, celulitidě, podporuje hubnutí
  • se snížením míry únavy a vyčerpání
  • optimalizovat dušení a fyzické funkce a zvyšuje dobrý životní pocit

Guaranu si lze dopřávat na mnoho způsobů

Guaranu si lze dopřát v prášku rozmíchanou v teplém mléce s cukrem nebo jako čaj s citrónem a medem. Moderní metodou může být šňupání, k čemuž ale není Guarana úplně ideální, pokud není ve formě extraktu. Účinné látky z guarany se do těla dostanou rychleji, když v ústech rozžvýkáme její semínka. Vždy je dobré jednou za čas užívaní guarany přerušit, aby si člověk nezvykl.

Na trhu jsou dostupné i různé kombinace guarany s jinými stimulujícími složkami. Můžete tedy například vyzkoušet čokoládu se zelenou kávou a guaranou, která vás povzbudí a zachutná při každé příležitosti. Nebo třeba Bylinné cucavé tablety s čokoládovou příchutí a vitamínem C.

Národní jihoamerický nápoj jako další přírodní stimulant

Cesmína paraguajská, nebo-li Yerba Mate, je přirozeným zdrojem kofeinu, kterého má 4x více než káva či čaj. Zároveň obsahuje řadu vitamínů, bílkoviny, magnezium, železo, sodík, fluor a další pro lidský organismus důležité látky. V Jižní Americe je považována za národní nápoj.

Svou povahou má povzbudivé účinky, působí močopudně, podporuje trávení a napomáhá redukovat tělesnou hmotnost. Zároveň napomáhá vylučovat přebytečnou vodu z těla, snižuje krevní tlak a posiluje oběhový systém.

Darina


REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*