Přírodní stimulanty, které si zamilujete

Přírodní stimulanty se stále více stávají značně vyhledávanými produkty. Jejich povzbuzující efekt je totiž mnohonásobně vyšší než u kávy. Zároveň poskytují tělu řadu prospěšných látek. Jaké přírodní stimulanty si tedy můžeme dopřát?

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Káva také patří mezi přírodní stimulanty. Máme však pro ještě další, mnohem účinnější tipy. Je to například guarana, která také funguje jako stimulant energie.
Káva také patří mezi přírodní stimulanty. Máme však pro ještě další, mnohem účinnější tipy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní stimulanty energie, které si můžeme dopřát, jsou pro tělo člověka přínosem v mnoha směrech. Nejedná se jen o účinek povzbuzující. Často totiž pomáhají optimalizovat řadu duševních a fyzických funkcí těla (viz. například tolik známý stimulant guarana)

Přírodní stimulanty mají povzbuzující účinek, který je zároveň o hodně vyšší než u nejznámějších stimulantů jako je káva či čaj. Přírodní stimulanty zároveň postrádají nepříznivé účinky kávy jako je nadměrně zrychlený srdeční tep nebo nepříjemné psychické napětí.

Ašvaganda – bylina dodávající energii a vitalitu koně

Mezi přírodní stimulanty bezesporu patří indická rostlina jménem ašvaganda. Je to rostlina používaná ájurvédskou medicínou především pro své afrodiziakální účinky. Chrání tělo před negativními vlivy volných radikálů pohybujících se v těle.

Je to tedy bylina využívající se pro omlazení. Udržuje řadu tělních funkcí v normálu.  Tato bylina si získala přezdívku indický ženšen, protože má podobné využití jako ženšen v čínské medicíně.

Ašvaganda obsahuje řadu alkaloidů, z nichž některé mají na tělo sedativní účinek.  Působí příznivě nejen na tělo, ale i na duši a relaxaci. Ašvaganda tedy patří mezi přírodní stimulanty, které mají příznivý vliv i na stres a spánek.

Dále ašvaganda napomáha s podporou energie, vitality a výdrže při svalových činnostech. Pomáhá s koncentrací a přispívá ke zdravému, radostnému životu. Je prokázáno, že kladně působí i na získávání a uchovávání informací.

Guarana – rozjasňovač života, který také patří mezi přírodní stimulanty

Guarana patří mezi velmi známé přírodní stimulanty. V Brazílii se stala základem řady povzbuzujících nápojů. Tato dřevnatá liána, jejíž semena se drtí na hnědý prášek, obsahuje téměř 5x více kofeinu než káva. Zároveň je kofein z ní pro tělo lépe vstřebatelný.

Kofein v guaraně se uvolňuje postupně a působí až 8 hodin.  U guarany, podobně jako u zeleného čaje, je kofein přijímán při procesu trávení až ve střevech. Zatímco u kávy se tomu děje již v žaludku.

Guarana  pomáhala amazonským domorodcům vydržet v tamních extrémních podmínkách. Proto se jí pravidelně dopovali. Přírodní stimulanty jako je guarana oceníme nejen na zvýšení energie, ale používá se taky:

  • ke zlepšení paměti
  • k lepší koncentraci
  • k posílení nervů
  • ke snížení chuti k jídlu
  • při obezitě, celulitidě, podporuje hubnutí
  • na snížení míry únavy a vyčerpání
  • na optimalizaci duševní a fyzické funkce, zvyšuje dobrý životní pocit

Guarana tedy patří mezi přírodní stimulanty, které mají na tělo komplexní účinek.

Guaranu si lze dopřávat na mnoho způsobů

Guaranu si lze dopřát v prášku rozmíchanou v teplém mléce s cukrem nebo jako čaj s citrónem a medem. Moderní metodou může být šňupání, k čemuž ale není Guarana úplně ideální, pokud není ve formě extraktu. Účinné látky z guarany se do těla dostanou rychleji, když v ústech rozžvýkáme její semínka. Vždy je dobré jednou za čas užívaní přerušit, aby si člověk na tyto přírodní stimulanty příliš nezvykl.

Na trhu jsou dostupné i různé kombinace guarany s jinými stimulujícími složkami. Můžete tedy například vyzkoušet čokoládu se zelenou kávou a guaranou, která vás povzbudí a zachutná při každé příležitosti. Nebo třeba Bylinné cucavé tablety s čokoládovou příchutí a vitamínem C.

Národní jihoamerický nápoj jako další přírodní stimulant

Cesmína paraguajská, nebo-li Yerba Mate, je přirozeným zdrojem kofeinu, kterého má 4x více než káva či čaj. Zároveň obsahuje řadu vitamínů, bílkoviny, magnezium, železo, sodík, fluor a další pro lidský organismus důležité látky. V Jižní Americe je považována za národní nápoj a patří mezi úžasné přírodní stimulanty.

Svou povahou má povzbudivé účinky, působí močopudně, podporuje trávení a napomáhá redukovat tělesnou hmotnost. Zároveň napomáhá vylučovat přebytečnou vodu z těla, snižuje krevní tlak a posiluje oběhový systém.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*