Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí

Stres máme v dnešní době spojený především s mentální činností. Myslíme totiž stále na to, že potřebujeme něco zvládnout a máme na to málo čau. Snažíme se proto si prostřednictvím řady preparátů dodat více energie a tělo nabudit tak, abychom všechny úkoly v tom omezeném čase zvládli.

eshop energie života nabízí


CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč


Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí.
Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stres, který vzniká díky myšlenkovému pochodu, že máme na něco málo času, je odlišný od toho, kdy jsme ohroženi reálně a musíme jednat rychle a efektivně. Tento novodobý stres je totiž pro tělo značně vyčerpávající. Je to proto, že se v něm člověk udržuje dlouhodobě.

Člověk díky tomuto stresu naskočí na vlnu řady preparátů. Fungují tak, že tělo dostanou do stavu zvýšené aktivity, po které pak následuje hluboký propad a větší vyčerpání. Pod vlivem takovéhoto stresu jsme v podstatě dnes všichni. Problémem je, že zbytečně všemu klademe takovou důležitost, díky které si navozujeme stresový stav.

AŠVAGANDA 100 tob.

Dochází pak k tomu, že opravdu důležité věci jako je kvalitní strava, čas pro relaxaci, dostatečný spánek a příjemný pohyb, odsuneme na druhou kolej. Až se stane něco, co považujeme za důležité, tak pak se zpátky začneme dobře stravovat a dělat další opravdu důležité aktivity. Ale taková situace většinou nenastane, pokud nepřeklopíme své myšlenky.

Základem je umět pracovat se svými myšlenkami

Dnešní stres je výsledkem našeho myšlení, kdy se cítíme ohroženi a přitom fyzicky se žádné ohrožení nekoná. Dochází k nadhodnocování reality a zbytečné dramatizaci skutečnosti. V tu chvíli se do těla vyplavují stresové hormony a tělo využívá veškerou svou energii. Proto je schopno najednou zvládnout i něco, co by obvykle nedokázalo. Funguje na plné otáčky.

Při stresu se tělo nemůže dostatečně vyživovat a růst. Pokud tělo udržujeme v tomhle procesu dlouhodobě a tělo to již nezvládá, tak na sebe začne upozorňovat. Například tím, že usneme, i když nechceme či se objeví různé bolesti. Tělo se nás tak snaží zastavit v tomto šíleném maratonu. A špatné je pokud to nepochopíme.

Základem tedy, jak zvládnout stres, je zklidnit své myšlenky. Je důležité umět si myšlenky vybírat a pracovat s nimi. V tom nám pomáhá dýchání a meditace. Je to umění soustředění se a zároveň uvolnění. Odstraňujeme tak škodlivé myšlenky, které vyvolávají zbytečný stres.

Být v klidu a pohodě je podstatou našeho bytí a můžeme být v tomto stavu kdykoliv. Ale když si mylně usmyslíme, že existují přednější věci, tak si vytváříme problémy, starosti, stres a s tím plynoucí vyčerpání, únavu a nemoci.

Stres lze zvládnout přírodními prostředky

Pro případy, kdy opravdu čelíme reálnému stresu, je důležité posílit své tělo, aby toto náročné období zvládlo. To znamená především nevynechávat kvalitní stravu, odpočinkové pauzy, nezkracovat si příliš spánek a dopřát si nějaký pohyb.


48b612a7daa42faf21630616987ce212 0 - Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

5f2188d25af3bccf4e7c875d73cb30e4 0 - Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

039d53048f4ba8fbc6e7b9bbab00e824 0 - Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí

KOTVIČNÍK 50% 20g

nakopne hormony

199 Kč

be40e150d067e70a850420aeff1ca9cd 0 - Máte stres? Přírodní prostředky, které vás uklidní, ale neutlumí

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč


K tomu, abychom byli schopni pracovat ve zkráceném čase, potřebujeme, aby naše mysl fungovala efektivně a rychle. V tom nám pomůže, když svůj mozek a nervový systém posílíme, zmírníme jeho opotřebení a zkusíme opravit i to, co funguje chybně.

Příroda nám přeje a umí nás vyzbrojit tak, abychom i náročné situace byli schopni zvládnout. Mezi takové úžasné „nakopávače“, které nám dávají vnitřní sílu, sebejistotu, nabudí nás, ale zároveň vnitřně uklidní a neutlumí, patří ašvaganda. Z této indické byliny se užívá její kořen.

AŠVAGANDA 100 tob.
Dokáže člověka zklidnit, ale ponechá mu chuť jít dále. Jakékoliv vnitřní nepříjemné pocity jako je úzkost, deprese a stres dokáže člověk lépe zvládnout. A to aniž by tím upadl do letargie a nečinnosti, kterou se tyto stavy jen prohlubují. Léky, které nám v těchto stavech také mohou pomoci, mají vedlejší účinky. Ašvaganda a účinky podobné přírodní prostředky jako je brahmi či rhodiola jsou však v tomhle šetrné a mají pro nás jen přínos.

Během stresu tělo rychleji stárne, protože se vyčerpává. Proto je potřeba tento proces zpomalit a dopřát tělu regeneraci. V tom nám ašvaganda pomůže, protože je skvělým antioxidantem. Dokáže nakopnout náš mozek a paměť, které při náročných úkonech potřebujeme. Podobně třeba jako brahmi. Spolehnout se, že na to máme je lepší, než si navozovat pocit stresu, abychom se k něčemu donutili.

Ašvaganda obsahuje alkaloidy, které mají sedativní účinky. Navozuje tak i pocit relaxace. Vždy je ale důležité pravidelné používání, kdy rozmícháme lžičku prášku denně ve vodě a vypijeme. Ašvaganda je adaptogenem, který nám pomáhá adaptovat se na změněné podmínky a bez újmy je zvládnout, podobně jako třeba již zmíněná rhodiola.

Darina

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*