Zdravé zuby se bez vitamínů a minerálů neobejdou

Co všechno musíme podstoupit, abychom měli zdravé zuby?

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Zdravé zuby se bez vitamínů a minerálů neobejdou.
Zdravé zuby se bez vitamínů a minerálů neobejdou. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zdravé zuby mají odolnou sklovinu, která je nejtvrdší částí našeho těla. V našem životě toho skousnou opravdu hodně, proto věnujte patřičnou péči. Základem všeho je samozřejmě pravidelné čištění a návštěvy u zubaře. Stejně tak se ale neobejdou bez potřebných vitamínů a minerálů.

Správná strava a dostatečný pitný režim se mohou stát klíčem k dobré postavě, pěkné pleti, vlasům, nehtům, ale i ke dravým zubům. Je velmi důležité myslet na svou životosprávu a svůj jídelníček obohatit o některé vitamíny a minerály. Získáte krásný úsměv a zdraví celého organismu.

Správné čištění a přísun vitamínů

Nejdůležitější součástí péče o zdraví zubů je jejich pravidelné a poctivé čištění. Zubní kartáček, zubní nit, mezizubní kartáček a pasta jsou základem ústní hygieny, stejně jako preventivní zubní prohlídky.

Abyste si udrželi zdravé zuby, potřebujete dostatek nezbytných vitamínů. Mezi nezbytné patří A, B, C, D a E.

Pro správné využití vápníku v těle, který je nezbytný z hlediska zdraví zubů a nejen jich, potřebujete přijmout dostatečné množství vitamínu D, který je zodpovědný za správnou mineralizaci zubní skloviny.

Vaše dásně se zase neobejdou bez dostatečného přísunu vitamínu C, který posiluje imunitu těla, které je pak odolnější vůči různým vlivům infekcí. Často je jeho nedostatek spojován zejména s obnaženými zubními krčky.

Vitamín A ovlivňuje pozitivně naše dásně a bojuje s bakteriemi, které přispívají ke vzniku zubního kazu.

Hojení urychluje vitamín E. Pokud jste museli absolvovat extrakci (vytržení) zubu nebo vás to čeká, určitě ho berte, protože si urychlíte dobu léčení. Vhodný je i v případě vkládání implantátů.

Bez minerálů nejsou zdravé zuby

Zdravé zuby výrazně ovlivní dostatečný přísun potřebných minerálů. Mezi nejdůležitější patří rozhodně vápník, fluorid, zinek a fosfor.

V první řadě se zaměříme na vápník. Vysoký obsah mají potraviny jako semena, lískové ořechy, fazole, sója. Dále můžete vyzkoušet i některý z doplňků stravy, kde se nachází vápník spolu s vitamínem D. V tomto ohledu je zajímavou alternativou Horský vápník s mumiem.

Spojenec vápníku v boji za silnou sklovinu a zdravé zuby je fluor. Má antibakteriální vlastnosti a ředí kyseliny ohrožující zuby. Můžete se inspirovat Japonci a popíjet zelený čaj, který chrání sliznici před infekcí, snižuje růst bakterií a posiluje sklovinu. Fluor najdete v zubních pastách, rýži nebo ořeších.

Zinek a fosfor jsou důležité při remineralizaci skloviny. Zinek brání tomu, aby se šířily bakterie a usazoval plak. Fosfor zase chrání sklovinu. Nachází se v pohance, ovesných vločkách, bramborách, dýňových semenech nebo v mladém ječmeni. Zinek obsahují fazole či celozrnný chléb.

Doslova vitamínová bomba je kurkumin, extrakt, který má v sobě mnohonásobně více účinných látek než běžná kurkuma. Obsahuje bílkoviny, vlákninu, vitamíny C, E, K, draslík, vápník, hořčík, zinek, měď nebo železo. Dokonalý koktejl, když chcete mít zdravé zuby.

Zdravé zuby nejsou samozřejmost. Je potřeba o ně poctivě pečovat a dopřát jim veškerou potřebou výživu, kterou potřebují.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*