Záněty v těle řešte zásadně přírodně

Trápí vás dlouhodobá únava a chybí vám energie? I tak se mohou projevovat záněty v těle, které jsou reakcí na dlouhodobý stres, zranění či alergickou reakci. Jakým způsobem tyto záněty v těle řešit? Ideálně přírodní cestou.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč


Záněty v těle řešte zásadně přírodně.
Záněty v těle řešte zásadně přírodně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Že se záněty v těle týkají i vás, nemusí být ihned zřetelné. Zánět v těle vzniká plíživě, mnohdy bezbolestně a postupně se šíří, oslabuje nás a přerůstá ve vážnější zdravotní problémy. Jak záněty vůbec vznikají, jaké mají příznaky a jak se s nimi můžete vypořádat?

Záněty v těle: Jak vznikají?

Pokud máte v těle zánět, jedná se o fyziologickou obrannou reakci vašeho imunitního systému na cizí těleso (například třísku v prstu) či dráždidlo (například alergen, nevhodnou kosmetiku, nečistotu v ovzduší). Záněty v těle jsou vyvolány také stresem, způsobují je rovněž bakterie, viry a další mikroorganismy.

Prostřednictvím zánětu se tělo snaží vyloučit vše nežádoucí, co jej ohrožuje. V tomto případě jde o akutní zánět, který představuje ozdravnou reakci těla. Pokud však není akutní zánět vhodně řešen a přechází do trvalých obtíží, mluvíme o chronickém zánětu, který neblaze ovlivňuje fungování celého těla.

Příznaky chronického zánětu v těle

Chronické záněty v těle se rozhodně neprojevují žádnými ostrými bolestmi. Mohou být lokalizované v konkrétním místě těla, ovšem mohou být také rozšířené. Příznaky chronického zánětu v těle jsou různé a u jednotlivců se mohou lišit. Nejčastěji se však setkáváme s těmito symptomy:

✓ chronická únava, chybějící energie

✓ mozková mlha

✓ depresivní či úzkostné stavy

✓ bolesti hlavy

✓ bolesti svalů a kloubů

✓ zažívací problémy (zácpa, průjem, zvracení)

✓ změna tělesné váhy a chutě k jídlu

Jak řešit záněty v těle přírodně: V prvé řadě úpravou jídelníčku

Máte podezření, že ve vašem těle probíhá chronický zánět? V prvé řadě se popasujte s úpravou jídelníčku, která zajistí rovnovážný stav střevní mikroflóry. A právě stav střevního mikrobiomu ovlivňuje celkové fungování imunitního systému v těle. 

Ze svého jídelníčku vylučte rafinovaný cukr, bílou mouku, alkohol, konzervovaná jídla a polotovary, smažené a tučné potraviny a také uzeniny a tavené sýry. Abyste svou střevní mikroflóru vrátili do rovnovážného stavu a tím přírodně řešili i případný zánět v těle, zaměřte se na stravu bohatou na probiotika. 

Ve vašem jídelníčku by neměl chybět rostlinný jogurt s živými bakteriálními kulturami, dále miso, kysané zelí, tempeh, kimchi, kombucha či kysané zelí. Jíst byste měli také dostatečné množství zeleniny.

Záněty v těle vyřešíte, když eliminujete stres

Chcete zvítězit nad zánětem v těle? Pokuste se vyhýbat stresujícím situacím a pokud se stresu neubráníte, naučte se s ním pracovat. Nahromaděný stres z vašeho těla odstraní indická superbylina ašvaganda, která vše zvládne bez vedlejších účinků. Ašvaganda vás totiž uklidní, ovšem zároveň nabudí. Právě proto je tato indická bylina ideální pro podnikatele i zaměstnance, kteří se dennodenně potýkají se stresem v práci.

Vyvarujte se klasických lékům i kouření

Jestliže chcete zvítězit nad záněty v těle, vyvarujte se dlouhodobému užívání chemických léků, jako jsou analgetika, hormonální léky či antibiotika. Pokud kouříte, přestaňte. V opačném případě opět přiživujete chronický zánět v těle.

Záněty v těle řešte naopak bylinkami, které podporují fungování imunitního systému a zajišťují rovnovážný stav střevní mikroflóry. V tomto ohledu je vhodný například čubet benedikt, který je celkově posilující. Protizánětlivě působí lichořeřišnice či kurkuma obsahující látku kurkumin. Posílení imunitního systému podpoří echinacea neboli třapatka nachová, hlíva ústřičná či rakytník řešetlákový.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*