Vést děti ke sportu je základem jejich zdraví

Chytré telefony, tablety a počítače jsou pro dnešní nejmladší generaci velmi dobrými kamarády. Pokud však děti tráví online aktivitami až několik hodin denně, je to s ohledem na jejich zdraví velmi špatně. Chcete, aby se vaše děti více hýbaly? Přinášíme tipy, jak vést děti ke sportu.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Vést děti ke sportu je základem jejich zdraví.
Vést děti ke sportu je základem jejich zdraví. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vést děti ke sportu není tak snadné, jak se zdá. Každá rodina má totiž odlišné časové i finanční možnosti. Přesto existuje několik základních pravidel, díky kterým u svých ratolestí podpoříte aktivní pohyb a snížíte případné riziko nadváhy či obezity. O jaká pravidla se konkrétně jedná?

Jak vést děti ke sportu? Zeptejte se jich, co je baví

Chcete, aby se váš potomek více hýbal? Jako rodiče určitě sami poznáte, k jakému sportu bude mít vaše dítě vlohy a co mu půjde, a co ne. V každém případě se i vy svého školáka (popřípadě  předškoláka) zeptejte, který sport by jej bavil a kterému by se rád věnoval. Je velmi důležité, aby se dítě sportu věnovalo s chutí, a nebralo jej naopak jako nutné zlo. 

Pořiďte svému dítěti náležité sportovní vybavení

Aby se mohlo vaše dítě věnovat vybranému sportu, nakupte mu náležité vybavení. Při výběru konkrétního sportu však berte v potaz i vaše finanční možnosti. Máte třeba syna a rozhodujete se mezi fotbalem a hokejem? Takový fotbal je výhodný v tom, že na rozdíl od hokeje nevyžaduje tak velké investice. Vašemu klukovi tedy stačí pořádné kopačky a pro gólmana brankářské rukavice.

Vyberte sportovní kroužky, kde bude mít vaše dítě kamarády

Mezi dětmi jsou velmi oblíbené zvláště sportovní kroužky, které provozují sportovní kluby i volnočasová centra. Dítěti přitom vyberte nejen takový sportovní kroužek, který jej bude bavit, ale kam budou chodit také jeho kamarádi. Váš potomek bude ke sportu namotivován ještě víc. Vyzkoušet může třeba fotbal, hokej, atletiku, plavání či různé druhy tance.

Se svými dětmi sportujte společně

Jak dále vést děti ke sportu? Vyberte si aktivitu, kterou bude provozovat celá vaše rodina a která vás bude samozřejmě všechny bavit. Ať už jde o pravidelné plavání v plaveckém bazénu, společné docházení na lekce jógy nebo několikakilometrové výšlapy přírodou, které propojíte například s geocachingem.

Vést děti ke sportu můžete i tak, že s nimi budete společně jezdit na inline bruslích nebo si v zimě vyrazíte klasicky zabruslit na lední stadion. Dále společně můžete jezdit na kole, lyžovat nebo běžkovat. Možností, jak děti rozpohybovat svým vlastním přispěním, máte opravdu spoustu. A navíc spolu strávíte příjemné společné chvíle plné rodinné pohody, které jsou k nezaplacení.

Choďte ven za každého počasí

Nejen pravidelná sportovní aktivita, pro dětské zdraví jsou důležité i každodenní procházky na čerstvém vzduchu, a to za každého počasí. I když venku zrovna prší, rozhodně na to nehleďte. Vezměte si pláštěnky a vyrazte ven vstříc novým dobrodružstvím – třeba do parku, do lesa nebo na blízkou cyklostezku.

Proč je důležité vést děti ke sportu

Pravidelný pohyb je důležitý nejen pro dospělé, ale i pro děti. Sportem totiž podpoříte jejich fyzické a psychické zdraví, posílíte fungování jejich imunitního systému a snížíte případné sklony k nadváze či obezitě. A nejen to.

Když budete své děti vést ke sportu, podpoříte u nich zdravý životní styl. Díky sportu, který bude vaše dítě bavit, se váš potomek skvěle odreaguje a užije si spoustu zábavy. Pokud provozuje kolektivní sport, naučí se týmové práci. Sport, ve kterém se realizuje, mu rovněž zvýší sebevědomí, naučí jej stanovovat si cíle či se zdravě vypořádat s prohrou.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*