Velké dávky fluoru mohou ohrožovat zdraví

Fluorid je běžnou součástí našeho života. Čistíme si zuby pastou s fluoridem či dokonce konzumujeme potraviny, v nichž se nachází fluorid. Nabízí se tedy otázka, zda nám v takovém množství neškodí. Obecně totiž platí, že čeho je moc, toho je příliš.

eshop energie života nabízí


MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zdravá pokožka

299 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Poslední výzkumy vědců dávají spíše za pravdu těm, kteří proti používání fluoridových sloučenin hlavně do pitné vody vehementně brojí. Podle týmu amerických výzkumníků Valdez/Jimenez z Koalice proti fluoridaci státu New York dlouhodobý trvající příjem fluroridů může poškodit mozek a nervovou soustavu. Nemoci takto vzniklé navíc postupují velmi pomalu, účinky se mohou objevit až za dvacet let. Valdez a Jimenez se opírají o studie, podle nichž existuje spojitost mezi fluoridací a sníženým IQ. Či dokonce s mozkovými abnormalitami u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Autoři studie varují, aby se fluoridu vyhýbaly především děti. „Ve skutečnosti můžeme vidět, jak fluorid poškozuje zuby našich dětí dentální fluorózou, ale nemůžeme zjistit škody, co dělá fluorid s jejich orgány a mozkem. Žádný americký výzkumník se tím nezabývá,“ prohlásil prezident Koalice Paul Beeber.

Z výše uvedených argumentů vyplývá, že bychom se měli vážně zabývat, jak optimalizovat příjem fluoru. Obyvatelé Spojených států to budou mít náročnější, protože takto upravenou vodu z kohoutku tam pijí dvě třetiny lidí. V České republice tomu tak není. Fluor se zde nepřidává do vody již od roku 1988, tedy rok před sametovou revolucí.

Ovšem do drtivé většiny zubních past na českém trhu se fluorid sodný přidává. Hlavně děti povětšinou takovou pastu nechtěně polykají. Další skrytou pastí jsou podle britských biochemiků z Derbské univerzity levné čaje, které obsahují vysokou koncentraci fluoru. Čtyři šálky denně mohou dostat do těla až 120 procent doporučené dávky, což jsou 2 miligramy u dětí, u dospělých pak 3,5 miligramu. Stejně tak je obezřetné si přečíst složení minerálky, kterou pravidelně popíjíte. Některé mohou mít v jednom litru až 5,6 miligramu fluoru.

Každopádně cílem tohoto článku není odradit čtenáře od používání čehokoliv, co fluor obsahuje. Tento prvek je v malém množství pro lidské tělo nezbytný. Ve velké míře ovšem může fluor způsobovat zdravotní rizika, která rozhodně nejsou zanedbatelná. (zdroje: prnewswire.com telegraph.co.uk)

2665 - Velké dávky fluoru mohou ohrožovat zdraví SUDANTHA PROTI PARADENTÓZE 27a1 - Velké dávky fluoru mohou ohrožovat zdraví http://bit.ly/SUDANTHA

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, nad 500 korun obdržíte dárek 1x MACA BIO 100 g, nad 1000 korun druhou MACU BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 gramů ZDARMA.


HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zdravá pokožka

299 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

odstraní záněty

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*