Těžké kovy v těle jsou jako naše okovy

Mnoho lidí trpící alergiemi, ADHD, autismem a bipolární poruchou pomáhá detoxikace z otravy těžkými kovy. Otravu těžkými kovy, toxické prvky a alergie na jídlo je možné zjistit analýzou vlasů nebo krevními testy a odebrání krve z prstu zase může pomoci zjistit otravu olovem.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mnoho z těchto výzev spolu souvisí. Lékařka Doris Rapp spojuje alergie s hyperaktivitou, poruchami chování a určení. Další lékařka Natasha Campbell-McBride, která se zaměřuje na neurologii a výživu, spojuje tyto choroby se střevní dysbiózou. Doktor Kenneth Bock poukazuje na propojení těchto chorob s jejich příčinami. Lékaři se v tomto ohledu začínají čím dál více shodovat, ale osobně si myslím, že největší dopad mají matky těchto dětí.

Běžná hladina otravy olovem spadá mezi 9 μg/dl (mikrogramů na decilitr).  Jedna matka nechala otestovat svého syna a zjistilo se, že má 4 μg/dl, načež řekla: „Řekla jsme o výsledcích svému lékaři a ten mi navrhl, abych synovi každý den dávala 2 tisíce mg vitaminu C, což má tělu pomoci olovo z těla vyloučit“. (Merlin, 2006, s. 57)

Mezi běžné metody detoxikace otravy těžkými kovy patří dimerkaptojantarová kyselina (DMSA), kterou je možné použít na olovo, arsen, rtuť a kyselinu lipoovou. V extrémních případech je nitrožilně podáván edetan disodný, ale ten bývá spojován se selháním ledvin. Dimerkaprol se podává při otravě arsenem. Problémem těchto drog je to, že se jedná o drogy. Drogy mají vedlejší účinky.

Natasha Campbell-McBride říká: „U řady autistických dětí dochází při podání chelatačních drog ke zlepšení, po vysazení ale dochází k okamžité regresi.“ Příčina tohoto chování je stále neznámá, ale odhaduje se, že děti absorbují kovy ze svého prostředí, ale jejich tělo je nevylučuje, jak by mělo. Campebell-McBride říká, že úspěch cheletace „je stále neznámý.“

Dále také tvrdí, že těla pacientů trpící autismem, bipolární poruchou, depresí a schizofrenií se sama nedokáží dostatečně detoxikovat. Jejich těla jsou předávkovaná a „ukládají si různé toxické látky v různých tkáních, aby se s nimi tělo vypořádalo později.“ Jednou z klíčovou oblastí, kde se tyto látky ukládají, jsou tukové buňky po celém těle. Mozek je z velké části tvořen tuky, které také zadržují kovy. Říká: „Tkáň v lidském mozku a zbytku nervové soustavy obsahuje vysoké množství tuků a v těch se pak ukládají tyto toxiny.“ Campbell-McBride popisuje tyto pacienty jako „velmi toxické“, jelikož si nesou obrovské toxické břímě.

Bock zdůrazňuje důležitost energizace mozku pomocí L-carnitinu, Koenzym Q10. „Doplnění stravy přípravkem DMAE pomáhá zlepšovat mentální energii, soustředění a pozornost.“

Detoxikaci je možné provádět i bez drog

Vysoké dávky vitaminu C, spiruliny a chlorelly jsou známými chelatačními činidly. Elizabeth Walling, autorka „Natural News“, říká: „Odpovědí na přirozenou léčbu otravy těžkými kovy je prostý jednobuněčný organismu. Spirulina a chlorella jsou dvě různé mikro řasy, které se na Zemi vyskytují už dlouhou dobu. Obě byly v mnoha tradičních společnostech uctívány jako výživné superpotraviny. Dále říká: „Obzvláště chlorella velmi dobře navazuje toxické kovy.“

Velkou součástí chlorelly i spiruliny je chlorofyl, a právě je tomu jsou připisovány kladné účinky při léčbě otravy těžkými kovy. (zdroj: nourishingplot.com)

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*