Tablety způsobují chronické bolesti zad

Bolest zad je nejčastější příčinou špatného zdravotního stavu. Vypovídá o tom studie, která analyzovala zdraví ve 188 zemích celého světa. Bolesti zad, zejména spodní a krční části, způsobují mnohem více nemocí než jakékoliv jiné, včetně srdečních chorob a malárie.

BRAHMI FORTE kapsle extrakt 50% bacopasidů 100 tob.
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

Fyzioterapeut Steve Tolan tvrdí, že za všechno může současný styl života. "Lidské tělo je navrženo tak, aby člověk žil aktivně a v pohybu,“ říká Tolan.

Místo toho ale trávíme čas na židlích či pohovkách, shrbení nad mobilními telefony a tablety. Takhle to začíná a postupuje nenápadně dál, až nás před třicítkou začnou záda pobolívat.

Celkem nenápadně. Zvláště při větší fyzické námaze, ale pak to zase odezní. Nevěnujeme tomu přílišnou pozornost. Dříve nebo později se ale postižená oblast zad může hlásit čím dál častěji a posléze i trvale.

Příkladem budiž devětadvacetiletý muž, kterého po větším zápřahu bolí záda v oblasti bederní páteře. Nějakou dobu má od bolesti pokoj. Takže měl za to, že je to v pořádku a že se pouze přemohl.

Jenže při skenu za pomocí termoregulačního testu postižená oblast okamžitě svítila červeně.

Zvýšené hodnoty termoregulace poukazují na skutečnost, že v budoucnu by se z občasného pobolívání mohl stát vážný problém.

Řešení je sice krajně nepopulární, ale zato velmi účinné – cvičení. Ani ne tak v posilovně, což naopak může při nesprávném a přetěžujícím tréninku způsobit ještě větší problémy.

Spíše ve formě jógy, tai-či a dalších východních cvičení. A důležitá je pravidelnost. Jednou denně patnáct minut věnovaných našim zádům v pozdějším věku ušetří mnohé trápení.

Parádní život bez bolesti zad přeje amber

zdroj:
http://www.dailymail.co.uk/health/article-3114763/Back-pain-biggest-cause-ill-health-world-Issues-cause-years-lived-disability-condition.html

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*