Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?

Stárnutí je nevyhnutelnou součástí života. Je však možné ho zpomalit. Zde uvádíme tři naše oblíbené způsoby, jak si udržet mladistvou a zářivou pleť a zpomalit proces stárnutí.

eshop energie života nabízí


CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč


Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
  1. Koenzym Q10 – ač to není klasická potravina, přesto jej řadíme mezi superpotraviny proti stárnutí. Je to silný antioxidant, který chrání naše buňky před poškozením volnými radikály.

K poškození buněk může dojít vlivem toxinů v prostředí, jídle a chemikáliích, například při kouření či nadbytečné konzumaci cukru.

Ochrana poskytovaná touto mocnou živinou může nejen zpomalit stárnutí (jelikož poškozené buňky mohou způsobovat stárnutí těla a kůže).

Může nás ochránit také před nemocemi, například srdečními chorobami či cukrovkou.

Vitamin C

  1. Přírodní vitamin C například v ovoci Camu Camu, kde je ho nejvíce na světě – všichni ho znají jako nejběžnější obranu proti chřipce a nachlazení, ale již méně známo je, že vitamin C také chrání pokožku před stárnutím a může zabraňovat vzniku vrásek.

I vitamin C je silný antioxidant, navíc ale také podporuje tvorbu kolagenu v těle, což je hlavní stavební bílkovina nacházející se v pojivové tkáni.

Vitamín C (kyselina askorbová, E300) je ve vodě rozpustná živná látka (živina) a vitamín nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví, v lidském těle plní vitamín C mnoho důležitých funkcí. Je citlivý na teplo a vysoce citlivý na oxidaci. Jeho přesný chemický název je kyselina L-askorbová neboli L-enantiomer (optický izomeroptický antipod) kyseliny askorbové, její sumární vzorec je C6H8O6.

Bez dostatečného množství vitaminu C efektivní tvorba kolagenu není možná, což se pak projevuje na tkáni v kostech, pokožce a zubech. To se pak může projevit více vráskami a povislou kůží.

Naládujte se pořádně ovocem a zeleninou, doplňte to vitaminem C obsaženým v jídle.

Další superpotraviny proti stárnutí

Mezi výborné superpotraviny proti stárnutí například v camu camu, acerole nebo prášku z acai. Můžete je také přidat do smoothie.

  1. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny – výborným zdrojem jsou třeba kvalitní chia semínka, len či konopí.

Nejenže chrání srdce, zmírňují bolest a léčí záněty, ale rovněž vnitřně lubrikují vaší pokožku. Mohou jí dodat toliko žádanou záři. Omega-3 kyseliny také pomáhají s kožními problémy, například suchostí, ekzémy a lupénkou.

Nacházejí se také v divokých rybách a doplňcích stravy z ryb. (zdroj: youngandraw.com)


CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

399 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*