Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?

Stárnutí je nevyhnutelnou součástí života. Je však možné ho zpomalit. Zde uvádíme tři naše oblíbené způsoby, jak si udržet mladistvou a zářivou pleť a zpomalit proces stárnutí.

eshop energie života nabízí


GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

399 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

posílí zevnitř

399 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikuje tělo

119 Kč


Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

1. Koenzym Q10 – ač to není klasická potravina, přesto jej řadíme mezi superpotraviny proti stárnutí. Je to silný antioxidant, který chrání naše buňky před poškozením volnými radikály.

K poškození buněk může dojít vlivem toxinů v prostředí, jídle a chemikáliích, například při kouření či nadbytečné konzumaci cukru.

Ochrana poskytovaná touto mocnou živinou může nejen zpomalit stárnutí (jelikož poškozené buňky mohou způsobovat stárnutí těla a kůže).

Může nás ochránit také před nemocemi, například srdečními chorobami či cukrovkou.

Vitamin C

2. Vitamin C – všichni ho znají jako nejběžnější obranu proti chřipce a nachlazení, ale již méně známo je, že vitamin C také chrání pokožku před stárnutím a může zabraňovat vzniku vrásek.

I vitamin C je silný antioxidant, navíc ale také podporuje tvorbu kolagenu v těle, což je hlavní stavební bílkovina nacházející se v pojivové tkáni.

Vitamín C (kyselina askorbová, E300) je ve vodě rozpustná živná látka (živina) a vitamín nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví, v lidském těle plní vitamín C mnoho důležitých funkcí. Je citlivý na teplo a vysoce citlivý na oxidaci. Jeho přesný chemický název je kyselina L-askorbová neboli L-enantiomer (optický izomeroptický antipod) kyseliny askorbové, její sumární vzorec je C6H8O6.

Bez dostatečného množství vitaminu C efektivní tvorba kolagenu není možná, což se pak projevuje na tkáni v kostech, pokožce a zubech. To se pak může projevit více vráskami a povislou kůží.

Naládujte se pořádně ovocem a zeleninou, doplňte to vitaminem C obsaženým v jídle.

Další superpotraviny proti stárnutí

Mezi výborné superpotraviny proti stárnutí například v camu camu, acerole nebo prášku z acai. Můžete je také přidat do smoothie.

3. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny – výborným zdrojem jsou třeba kvalitní chia semínka, len či konopí.

Nejenže chrání srdce, zmírňují bolest a léčí záněty, ale rovněž vnitřně lubrikují vaší pokožku. Mohou jí dodat toliko žádanou záři. Omega-3 kyseliny také pomáhají s kožními problémy, například suchostí, ekzémy a lupénkou.

Nacházejí se také v divokých rybách a doplňcích stravy z ryb. (zdroj: youngandraw.com)


MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*