Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?

Stárnutí je nevyhnutelnou součástí života. Je však možné ho zpomalit. Zde uvádíme tři naše oblíbené způsoby, jak si udržet mladistvou a zářivou pleť a zpomalit proces stárnutí.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Superpotraviny proti stárnutí, které to jsou?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
  1. Koenzym Q10 – ač to není klasická potravina, přesto jej řadíme mezi superpotraviny proti stárnutí. Je to silný antioxidant, který chrání naše buňky před poškozením volnými radikály.

K poškození buněk může dojít vlivem toxinů v prostředí, jídle a chemikáliích, například při kouření či nadbytečné konzumaci cukru.

Ochrana poskytovaná touto mocnou živinou může nejen zpomalit stárnutí (jelikož poškozené buňky mohou způsobovat stárnutí těla a kůže).

Může nás ochránit také před nemocemi, například srdečními chorobami či cukrovkou.

Vitamin C

  1. Přírodní vitamin C například v ovoci Camu Camu, kde je ho nejvíce na světě – všichni ho znají jako nejběžnější obranu proti chřipce a nachlazení, ale již méně známo je, že vitamin C také chrání pokožku před stárnutím a může zabraňovat vzniku vrásek.

I vitamin C je silný antioxidant, navíc ale také podporuje tvorbu kolagenu v těle, což je hlavní stavební bílkovina nacházející se v pojivové tkáni.

Vitamín C (kyselina askorbová, E300) je ve vodě rozpustná živná látka (živina) a vitamín nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví, v lidském těle plní vitamín C mnoho důležitých funkcí. Je citlivý na teplo a vysoce citlivý na oxidaci. Jeho přesný chemický název je kyselina L-askorbová neboli L-enantiomer (optický izomeroptický antipod) kyseliny askorbové, její sumární vzorec je C6H8O6.

Bez dostatečného množství vitaminu C efektivní tvorba kolagenu není možná, což se pak projevuje na tkáni v kostech, pokožce a zubech. To se pak může projevit více vráskami a povislou kůží.

Naládujte se pořádně ovocem a zeleninou, doplňte to vitaminem C obsaženým v jídle.

Další superpotraviny proti stárnutí

Mezi výborné superpotraviny proti stárnutí například v camu camu, acerole nebo prášku z acai. Můžete je také přidat do smoothie.

  1. Omega-3 nenasycené mastné kyseliny – výborným zdrojem jsou třeba kvalitní chia semínka, len či konopí.

Nejenže chrání srdce, zmírňují bolest a léčí záněty, ale rovněž vnitřně lubrikují vaší pokožku. Mohou jí dodat toliko žádanou záři. Omega-3 kyseliny také pomáhají s kožními problémy, například suchostí, ekzémy a lupénkou.

Nacházejí se také v divokých rybách a doplňcích stravy z ryb. (zdroj: youngandraw.com)

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*