Sůl nad zlato? V dnešní době je to jen pohádka

Sůl je pro člověka nezbytnou součástí. Na jednu stravu chuťový stimulant, dochucovadlo pokrmů a skvělý konzervant. Na druhou stranu látka, která jako cokoli jiného příliš, dokáže přivodit nemálo problémů. A jak už to chodí, člověk si velmi rychle zvyká na přísady, kterými si zlepšuje chuť pokrmů.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

209 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

chia+maca - Sůl nad zlato? V dnešní době je to jen pohádkaSoučasná doporučená dávka soli pro dospělého člověka se pohybuje přibližně kolem 3 – 5 gramů, což je jedna čajová lžička na den. Tato dávka zabezpečuje všechny důležité procesy v těle. Dnešní konzument získává převážné množství soli z průmyslově zpracovaných produktů. Jedná se o sůl skrytou. Jsou to trvanlivé, konzervované, instantní polotovary či pochutiny nebo kořenící směsi.

Své si rovněž přisadí restaurace a jídelny, která se podílejí na několikanásobně vyšší spotřebě soli, a to i u dětí. Obecně to vyplývá nejen ze statistik, ale také z rozborů zvyklostního stravování.

 

 

magazin - Sůl nad zlato? V dnešní době je to jen pohádkaSůl je anorganická látka, která se tělo zbavuje potem a ledvinami. Pokud dobře fungují ledviny, dokážou tělo přebytku soli téměř zbavit. Při snížené funkci ledvin jejich metabolismus nezvládá správně hospodařit se solí. Ta se v těle zadržuje a zabraňuje i vylučování odpadů látkové výměny. Tělo se pak chová jako retenční nádrž, kdy dochází k zadržování vody v těle právě vlivem koncentrace soli v organismu. To vede dříve nebo později ke zdravotním problémům.

Sůl se na druhou stranu příznivě podílí na podpoře našich tělesných funkcí a má stimulační schopnost. Proto při jejím nedostatku může pociťovat sníženou aktivitu. Při dnešním stravování je však málo pravděpodobné, že bychom právě soli měli nedostatek. Spíše naopak.

Jana Luberová, poradce pro výživu

info@janaluberova

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*