Střídavý půst zlepšuje trávení

Proč se pustit do střídavého půstu? Udrží vaše tělo v kondici i ve zdraví. Vaše tělo se během něj pročistí, díky čemuž se vám ve výsledku zlepší trávení. A nejen to. Jakým způsobem ale střídavý půst praktikovat, aby vám byl ku prospěchu?

REKLAMA

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Střídavý půst zlepšuje trávení.
Střídavý půst zlepšuje trávení.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Střídavý půst odlehčuje tělu a dává mu místo pro regeneraci. Tento typ půstu je jedním ze způsobů, jak provádět přerušovaný půst. Ptáte se, jaká je podstata střídavého půstu? Při této dietě se postíte každý druhý den nebo přijmete maximálně 500 kilokalorií. Ve dnech bez půstu můžete jíst, co chcete. 

Střídavý půst: Jak na něj?

Základní myšlenkou střídavého půstu je, že jeden den se postíte a druhý den jíte bez omezení. Tímto způsobem zredukujete svůj jídelníček na polovinu. Ve dnech půstu můžete bez omezení pít nekalorické nápoje, a to zejména čistou neperlivou vodu, neslazenou kávu bez mléka a bylinkové čaje.

Nezvládnete ve dnech půstu vyloženě hladovět? V tom případě máte v jednom dni půstu povoleno přijmout až 500 kilokalorií, což je zhruba 20 až 25 procent vašich energetických požadavků. Těchto 500 kilokalorií si rozvrhněte do malých jídel v rámci celého dne, nebo si dejte dvě malá jídla k obědu či k večeři. 

Pokud držíte střídavý půst, dopřejte si dostatečné množství kvalitního spánku. Může vám pomoci také cvičení jógy před spaním. Každý den se navíc alespoň 30 minut věnujte jemným vytrvalostním cvičení. Nejlepší je pro vás plavání, jízda na kole nebo svižná chůze.

7denní jídelníček střídavého půstu

Zajímá vás, jak dlouho držet střídavý půst? Nejlépe 7 dnů. Pro představu pro vás máme příklad 7denního střídavého půstu, kterým se můžete inspirovat.

  • 1. den – den půstu
  • 2. den – váš běžný jídelníček
  • 3. den – den půstu
  • 4. den – váš běžný jídelníček
  • 5. den – den půstu
  • 6. den – váš běžný jídelníček
  • 7. den – den půstu

Co jíst ve dnech půstu

Co ve dnech půstu jíst? Nejlépe nízkokalorickou zeleninu či výživné potraviny s vysokým obsahem bílkovin, které vás zasytí i bez velkého množství kalorií. Pokud tedy držíte střídavý půst, ve dnech půstu můžete konzumovat následující pokrmy, jejichž denní energetický součet se musí vejít do 500 kilokalorií.

  • zeleninová polévka
  • rostlinný jogurt s ovocem
  • tofu či seitan se zeleninou

Výhody střídavého půstu

Zajímá vás, co vše střídavý půst vašemu tělu přinese? V prvé řadě jde o velmi účinný způsob, jak zhubnout, neboť podporuje spalování tuků a má příznivý vliv na snížení obvodu pasu. Tento typ půstu oceníte i proto, že na rozdíl od jiných způsobů hubnutí, podporuje zachování svalové hmoty.

Dieta, která se drží každý druhý den, snižuje krevní tlak, LDL (špatný) cholesterol a také pravděpodobnost vzniku srdečních onemocnění. Střídavý půst dokáže vašemu tělu velmi odlehčit, neboť se o 50 procent méně zaobírá trávením stravy. Díky tomu také zlepšuje trávení.

Pro koho není střídavý půst vhodný

Střídavý půst není samozřejmě vhodný pro všechny. Vyhnout by se mu měly děti, těhotné a kojící ženy, osoby s poruchami příjmu potraviny nebo lidé se vzácnými onemocněními (jako je například Gilbertův syndrom).

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*