Stopový prvek Hořčík – zázračný prostředek 1

Hořčík – zázračný prostředek, 1. díl

REKLAMA

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

- Stopový prvek Hořčík - zázračný prostředek 1Možná budete překvapeni tím, když řeknu, že tímto zázračným lékem nebylo nic jiného než hořčík. Každému z výše uvedených pomohl. A to velmi rychle. A ještě jedna zajímavá informace úvodem – hořčík je čtvrtý nejhojnější minerál v buňkách po vápníku, fosforu a draslíku.

Hořčík se především nachází v kostech, ve svalech, v krvi, ale samozřejmě i v dalších tkáňových systémech.

Pro naše tělo je nezbytný z mnoha důvodů. Podílí se na produkci energie, tuků a proteinů, svalové relaxaci, funkci nervového systému, metabolismu vápníku.

Podle amerického ministerstva zemědělství nesplňují dva ze tří Američanů požadavky na průměrný příjem denní dávky hořčíku do těla a tím je 300 až 420 miligramů pro dospělého jedince. Z vlastní zkušenosti se obávám, že situace u nás nebude vůbec o nic lepší. Navíc mnoho lidí trpí nedostatkem hořčíku v důsledku stresu, genetickými faktory nebo díky tomu, že pravidelně užívají léčiva, která z těla hořčík odbourávají. Především jsou to diuretika, tedy léky, které se užívají k úpravě krevního tlaku.

Tito lidé pak čelí zvýšenému riziku zdravotních problémů. Udržování přiměřené hladiny hořčíku přitom může pomoci snížit svalové křeče, stabilizovat hladinu krevního cukru, snižuje se riziko onemocnění srdce, neutralizují se migrény, posilují kosti a dokonce se zpomaluje proces stárnutí. Mám jednoho známého, který svého času doslova dokulhal na kliniku, přičemž trpěl bolestivými stahy svalů u nohou, které ho budily během noci a sužovaly i v průběhu dne. Svalové křeče totiž velmi často souvisí s nízkou hladinou hořčíku. Robert tenkrát v rámci první pomoci dostal infuzi síranu hořečnatého a během hodiny se bolesti v noze zmírnily.

Poté začal Robert s pravidelným přísunem denní dávky hořčíku do svého organismu v kombinaci s vápníkem. Křeče velmi rychle odezněly a dnes má naprostý klid. Hořčík je skutečně zázračný přípravek a jeho moc se pokusím přiblížit na následujících příkladech.

Síla svalů

Kromě úlevy od křečí působí hořčík blahodárně na svalovou hmotu z mnoha jiných důvodů. Hořčík má zajímavou schopnost aktivovat produkci energie ve svalových buňkách. Před několika lety vědci z Univerzity v Palermu v Itálii provedli studii, během níž se zjistilo, že senioři s nejvyšší hladinou hořčíku disponovali největší silou svalů a lidé s nízkou hladinou hořčíku měli všeobecně špatnou funkci svalů.

Zdravé kosti

Téměř dvě třetiny hořčíku v těle se nachází v kostech, kde společně s vápníkem tvoří základní strukturální podporu. Výzkumníci na Univerzitě v Yale zkoumali dvě skupiny dívek. Jedné skupině podávali v pravidelných dávkách po dobu jednoho roku hořčík a druhá skupina byla na placebo efektu. U dívek, které přijímaly hořčík, se skutečně vyvinuly mnohem silnější kosti.

Stresový faktor

Hořčík neutralizuje nejen svalové napětí, ale i takzvaný duševní stres. Je totiž stimulátorem produkce „gama amino butyrického acidu“ (GABA), který napomáhá evokovat stav duševní relaxace.

Srdce

Hořčík významným způsobem napomáhá relaxaci cévních stěn, což v samém důsledku snižuje krevní tlak. Síran hořečnatý je někdy podáván intravenózně v nemocnici, aby se snížilo riziko arytmie nebo bušení srdce. Hořčík může pomoci i při jiných srdečních problémech, jako je například kardiomyopatie, což je stav, ve kterém srdce nedokáže dostatečně pumpovat krev.

Jaroslav Chvátal, www.matrix-2001.cz

REKLAMA

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*