Spálení od sluníčka pomůže zmírnit příroda

Letní vedra jsou tady a s často ním spojené hektické opalování. Příliš dlouhý pobyt na ostrém sluníčku může způsobit velmi nepříjemné spálení. Pokud se tak stane, co nám pomůže trápení zmírnit za pomocí přírodních prostředků?

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Příroda nám poskytuje mnoho možností, jak ulevit spálené pokožce. Nejdostupnější je černý čaj. Uvařte ho dva litry a nechte jej vychladnout. Poté do něj namáčejte ručník a přikládejte ho na postižená místa. Pokud jsou spáleniny tak silné, že vám vyrašily pupínky, použijete místo černého čaje heřmánkový.

Další známým způsobem je aloe. Ideální je mít ho doma v květináči. Ulomíte dužinatý list této rostliny a gelem, který z něj začne vytékat, natřete postižená místa.

chia 728x90 akce 225 - Spálení od sluníčka pomůže zmírnit příroda

 

 

 

Pokud nemáte po ruce aloe, může vám k ošetření postačit i zelenina. Konkrétně okurka, lilek anebo třeba i meloun. Jestliže nejste zapřísáhlými vegany, můžete si pomoci rovněž mléčnými výrobky. Smíchejte tvaroh s jogurtem jedna ku jedné a udělejte si obklad.

Můžete rovněž použít bylinné masti. Třeba měsíčkovou, která zklidní nejen zánět, ale rovněž povzbudí růst nových buněk. Stejně tak je dobrá jitrocelová mast, protože obsahuje alantion, osvědčenou látku při léčení postižené pokožky..

Ideální je ovšem pokud možno se nespálit. Z prvé s pobytem na slunci to nepřehánět a za druhé je zapotřebí posílit kůži zevnitř. Jak na to, se dozvíte v článku Kůži před opalováním posílíte beta karotenem. (amb)

Zdroj: Eva Evanová – Přírodní kosmetika v praxi

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

399 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*