Spálení od sluníčka pomůže zmírnit příroda

Letní vedra jsou tady a s často ním spojené hektické opalování. Příliš dlouhý pobyt na ostrém sluníčku může způsobit velmi nepříjemné spálení. Pokud se tak stane, co nám pomůže trápení zmírnit za pomocí přírodních prostředků?

eshop energie života nabízí


MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Příroda nám poskytuje mnoho možností, jak ulevit spálené pokožce. Nejdostupnější je černý čaj. Uvařte ho dva litry a nechte jej vychladnout. Poté do něj namáčejte ručník a přikládejte ho na postižená místa. Pokud jsou spáleniny tak silné, že vám vyrašily pupínky, použijete místo černého čaje heřmánkový.

Další známým způsobem je aloe. Ideální je mít ho doma v květináči. Ulomíte dužinatý list této rostliny a gelem, který z něj začne vytékat, natřete postižená místa.

chia 728x90 akce 225 - Spálení od sluníčka pomůže zmírnit příroda

 

 

 

Pokud nemáte po ruce aloe, může vám k ošetření postačit i zelenina. Konkrétně okurka, lilek anebo třeba i meloun. Jestliže nejste zapřísáhlými vegany, můžete si pomoci rovněž mléčnými výrobky. Smíchejte tvaroh s jogurtem jedna ku jedné a udělejte si obklad.

Můžete rovněž použít bylinné masti. Třeba měsíčkovou, která zklidní nejen zánět, ale rovněž povzbudí růst nových buněk. Stejně tak je dobrá jitrocelová mast, protože obsahuje alantion, osvědčenou látku při léčení postižené pokožky..

Ideální je ovšem pokud možno se nespálit. Z prvé s pobytem na slunci to nepřehánět a za druhé je zapotřebí posílit kůži zevnitř. Jak na to, se dozvíte v článku Kůži před opalováním posílíte beta karotenem. (amb)

Zdroj: Eva Evanová – Přírodní kosmetika v praxi


GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

silná imunita

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*