Spálení od slunce: Co pomáhá?

Byli jste příliš dlouho na sluníčku a spálili jste se? Ulevit své pokožce můžete nejen speciálními krémy po opalování. Úlevu vám přinesou také některé bylinky a přírodní přípravky. O které se jedná?

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

249 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč


Spálení od slunce: Co pomáhá?
Spálení od slunce: Co pomáhá?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Spálení od slunce se typicky projevuje zarudnutím, napětím a bolestivostí pokožky. Někdy dochází také ke vzniku vodnatých puchýřů. Pokud jste se spálili, je důležité, abyste své kůži poskytli první pomoc. Vyzkoušejte přitom ryze přírodní cestu. 

Jak dlouho trvá spálení od slunce

Pokud se spálíte na sluníčku, mírné popáleniny vymizí v průměru tři až pět dnů po slunění. V případě těžšího spálení od slunce, které je doprovázeno vodnatými puchýři a bolestivou, zarudlou kůží, se vaše tělo bude regenerovat až dva týdny. Následně počítejte s tím, že dojde k odlupování pokožky.

Tipy, jak ošetřit spálenou kůži

Jak se spálení od slunce projevuje? Nejen zarudlou pokožkou, bolestivostí, mírným otokem a případným vznikem puchýřů. Když se spálíte na sluníčku, tento stav je často doprovázený také bolestí hlavy, únavou a horečkou.

Jak ošetřit spálenou kůži od sluníčka? První pomoc obsahuje hned několik důležitých kroků, které se vám vyplatí dodržovat. Jakým způsobem tedy postupovat, pokud máte červené a bolestivé spálení od slunce?

1. Popálenou pokožku zchlaďte

Jste spálení od slunce? Svou popálenou pokožku co nejdříve zchlaďte. První pomocí je pro vás studená voda ve sprše, která vám uleví a zmírní bolest. Na popálenou kůži následně naneste chladivé obklady například v podobě ručníku namočeného ve studené vodě nebo ve studeném heřmánkovém čaji. Pomohou vám také chladivé obklady z tvarohu či jogurtu.

2. Svou kůži hydratujte a regenerujte

V dalším kroku je pro vaši pokožku důležitá vnější hydratace. Rovnoměrně ji namažte speciálními krémy po opalování, které popálenou kůži hydratují, zklidní a regenerují. Bezprostředně po popálení od slunce jsou pro vás nejlepší krémy po opalování obsahující výtažek z aloe vera, která vyniká protizánětlivými účinky a která má ochlazující efekt na pokožku. Hojení popálenin od slunce podporuje rovněž přímo gel z aloe vera.

Vhodné jsou pro vás rovněž krémy po opalování s obsahem vitaminu E a panthenolu, které podporují hojení popálené kůže, hydratují ji a zrychlují její regeneraci.

3. Po spálení od slunce své tělo hydratujte i zevnitř

Chcete zregenerovat své tělo poté, co jste se spálili na sluníčku? Velmi důležitý je pro vás v tomto případě také pitný režim. Po spálení od slunce se tedy snažte své tělo hydratovat nejen zvenčí, ale také zevnitř a pijte více tekutin nežli běžně. Tímto způsobem předejdete dehydrataci, bolesti hlavy, ale i nebezpečnému úpalu.

V průběhu dne vypijte alespoň dva litry čisté vody. Vhodné jsou pro vás rovněž jemné bylinkové čaje, a to zejména heřmánkový či mátový. Tyto tekutiny vaše tělo zevnitř ochladí a podpoří regeneraci popálené kůže. Vyhněte se kofeinovým a alkoholickým nápojům, které naopak dehydratují.

4. Dodejte svému tělu všechny potřebné vitamíny a minerály

Po spálení od slunce vaše tělo trpí. Abyste mu co nejvíce ulevili, snažte se mu dodat také všechny nezbytné vitamíny a minerály. O které se jedná? Zejména o beta karoten, vitamín C, vitamín E, vitamíny řady B, ale také o zinek či jód.

5. Po spálení od slunce již nechoďte na přímé sluníčko

Pokud se spálíte, po dobu regenerace své pokožky se vyhýbejte přímým slunečním paprskům. Jestliže jdete ven, vezměte si dlouhé, lehké, vzdušné a světlé oblečení z přírodních vláken, tvář si chraňte kloboukem a snažte se pobývat co nejvíce ve stínu. V každém případě si bezprostředně po spálení od slunce raději dopřejte klid v domácím prostředí.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*