Soustředění napomohou tyto přírodní přípravky

Vypozorovali jste u sebe, že máte problém se soustředit na náročný úkol v práci nebo se déle učit na těžkou zkoušku? Zkuste něco udělat se svou koncentrací. Poradíme vám, jak ji zlepšit přírodní cestou.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Soustředění napomohou tyto přírodní přípravky.
Soustředění napomohou tyto přírodní přípravky. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Soustředění neboli koncentrace představuje duševní úsilí, které musíme vynaložit, když na něčem pracujeme nebo když se něčemu učíme. Koncentrace bývá často zaměňována za rozsah pozornosti. Tento pojem však označuje dobu, po kterou jsme schopni se na něco soustředit.

Tipy, jak zlepšit své soustředění

Máte pocit, že máte sníženou schopnost koncentrace? Je na čase s tím něco udělat. Rozhodně se však nerozčilujte, když se na něco nejste schopni soustředit. Jestliže budete ve stresu a ve stavu podrážděnosti, vaše schopnost soustředění se ještě více sníží.

Existuje hned několik metod, prostřednictvím kterých u sebe můžete zvýšit schopnost koncentrace. V prvé řadě začněte pravidelně hrát hry, kterými procvičíte svůj mozek a které vás naučí se lépe soustředit. Jde zejména o hraní šachů, skládání složitějších puzzle, luštění křížovek a sudoku nebo hraní scrable.

Co dále napomůže lepšímu soustředění? Kvalitní spánek trvající ideálně 8 hodin, pravidelné cvičení i trávení volného času v přírodě. Naučte se rovněž meditovat, pravidelně poslouchat uklidňující hudbu a vyhýbejte se stresujícím činnostem. Jakým dalším způsobem si při plnění pracovních či studijních úkolů zvýšíte koncentraci? Velmi jednoduše – naučte se dávat si pravidelné mentální přestávky.

Pro lepší soustředění zařaďte do jídelníčku omega-3 mastné kyseliny

Potraviny, které jíte, mohou pozitivně i negativně ovlivnit vaše kognitivní funkce, a to právě také koncentraci. Co je důležité, pro lepší soustředění se vyhýbejte průmyslově zpracovaným potravinám, bílému cukru a smaženým či tučným pokrmům. 

A co do jídelníčku na podporu koncentrace doplnit? Potraviny obsahující omega-3 mastné kyseliny, které mají pro zdraví vašeho mozku obrovský přínos. Omega-3 mastné kyseliny najdete  ve lněných, slunečnicových a chia semínkách. Na tuto živinu jsou velmi cenné rovněž vlašské, pekanové, makadamové či burské ořechy. Vyzkoušet dále můžete olej z vlašských ořechů, lněný olej nebo sacha inchi olej.

Lepší koncentraci podporují také přírodní zdroje kofeinu

Lepšímu soustředění napomáhá rovněž kofein, který taktéž zvyšuje rozsah pozornosti při plnění pracovních nebo studijních úkolů. Pokud máte pocit, že se přestáváte soustředit, sáhněte po šálku kávy či zeleného čaje nebo užijte kapsli či prášek guaranyTyto přírodní zdroje kofeinu stimulují váš centrální nervový systém, zvýší vaši kognitivní výkonnost a duševní vytrvalost, nabudí vás k lepším výkonům a zajistí, že se budete lépe soustředit.

Co dále pro lepší soustředění

Abyste se mohli lépe soustředit, vaše tělo dále potřebuje dostatek vitamínu K. Tento vitamín naleznete zejména v potravinách rostlinného původu. Nejvyšší obsah vitamínu K mají přitom kapusta, růžičková kapusta, brokolice, zelené fazole, sušené švestky, avokádo nebo zelený hrášek. 

Pro lepší soustředění doplňte do svého těla také více vitamínu C. Právě tento vitamín je klíčovým faktorem v prevenci duševního úpadku a podporuje zdraví mozku. Na vitamín C jsou bohaté například rakytník řešetlákový, tropické ovoce camu camu, šípky, citrusové plody, rajčata nebo jahody.

Lepší koncentraci napomůže také sytě žluté koření kurkuma obsahující blahodárně působící sloučeninu kurkumin. Tato aktivní sloučenina má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, které prospívají zdraví mozku a zlepšují paměť a soustředění. Nejen v kurkumě, kurkumin můžete užívat také jako přírodní doplněk stravy.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*