Smog ucpává dýchací cesty: Jak je udržovat čisté?

Na východě se lidé učí, že dech je základem lidského bytí. V dnešní době máme čím dál tím více astmatiků a všude přítomný smog tomu ale vůbec nepomáhá. Jak tedy s tím bojovat a jaké má dnešní člověk možnosti?

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Smog ucpává dýchací cesty: Jak je udržovat čisté?
Smog ucpává dýchací cesty: Jak je udržovat čisté?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podívejte se na svět okolo sebe. Kvalitní čistý vzduch je dnes opravdu vzácný. Města jsou plná smogu z dopravy i továren, ale říká se, že na každý jed existuje lék a ten kdo hledá, vždy najde. Plíce, podobně jako srdce, jsou jeden z primárních orgánů důležitých pro zajištění životaschopnosti organismus. Onemocnění těchto důležitých orgánů dává šanci vzniknout celé řadě jiných onemocnění. Jelikož v lidském organismus vše souvisí se vším a plíce s dýchacími cestami jsou oporou celého organismu, tak je třeba jim věnovat patřičnou pozornost.

Když příroda pomáhá

Příroda nám nabízí způsoby, jak vyčistit plíce od zbytečného nánosu a opět dosáhnout zdravého dýchání. Časem se člověk naučil kultivovat tyto přírodní produkty a dnes jsou nám k dostání ve formě bylinek, sirupů a olejíčků, které mají široké spektrum použití. Řada z těchto zdraví podporujících zdrojů příznivě ovlivňuje i jiné části organismu než jsou jen dýchací cesty. Pojďme si je tedy více přiblížit.

Camu camu

Vysoký obsah vitamínu C v tomto superovoci Camu camu původem z Brazílie pomáhá všem astmatikům i lidem, kteří trpí akutním onemocněním dýchacích cest. Vědecké důkazy popsané v časopise Allergy, Asthma & Clinical Immunology hovoří o příznivém vlivu vitamínu C na dýchací cesty.

Muňa muňa

Peruánská bylina Muňa muňa roste ve vysokých nadmořských výškách a připomíná naší tuzemskou mátu, jenže její vliv na dýchací cesty je mnohonásobně vyšší. Tuto bylinu ocení převážně lidé, které trápí potíže s dýchacími cestami a astmatici, jelikož vysoký obsah mentolového oleje pomáhá s uvolňováním dýchacích cest, vykašláváním, ale i proti horečkám a zánětům.

Kopřiva

Nejznámější a nejrozšířenější zástupce rodu kopřiva – kopřiva dvoudomá má vysokou škálu použití. Od zlepšení kvality krve přes příznivé účinky na srdce a cévy také blahodárným způsobem ovlivňuje dýchací cesty, zklidňuje průdušky a podporuje vykašlávání usazeného hlenu, který jinak tvoří ideální prostředí pro bakterie a viry.

Tužebník

Tužebník je vytrvalá bylina, dosahující výšky až jeden a půl metru. Roste na vlhkých místech jako jsou vlhké louky a lesy. Působí proti zánětům, podporuje klouby, ledviny, močové cesty, působí na hladinu cholesterolu a pomáhá při onemocnění dýchacích cest zvaném bronchitida.

Divizna

Divizna se již ve starověku užívala k léčení průdušek a plic. Divizna totiž pomáhá uvolňovat hleny, léčí sliznici, čistí průdušky, kde také pomáhá při zánětu a zmírňuje podráždění horních cest dýchacích. Kromě toho se používá jako obklad při revmatických a svalových bolestech.

Echinacea

Třapatka nachová neboli Echinacea je původem ze Severní Ameriky. Echinacea má řadu blahodárných účinků na náš organismus. Posiluje imunitní systém a celkovou obranyschopnost, ale hlavně léčí akutní onemocnění dýchacích cest. Má široké antibakteriální a antivirové účinky . Lze ji využít při bolestech v krku, chřipce, nachlazení, ale i zánětech středního ucha.

Bříza

Z pupenů břízy se vyrábí výtažky, které slouží jako čistící prostředek zejména dýchacích cest. Bříza dále stimuluje jaterní funkce, léčí kostní záněty a dekalcifikaci kostí, pomáhá při zánětu ledvin. Byly také prokázány pozitivní účinky během žloutenky i při zánětech slinivky.

Na závěr

I když nám příroda nabízí řadu možností, jak se bránit proti negativním vlivům dnešní doby, tak je podstatné si uvědomit, že základem zdraví je vědomí sebe sama a opravdu zdravý člověk poslouchá své tělo a hraje si s ním.

Jakub

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*