Smog ucpává dýchací cesty: Jak je vyčistit?

Na východě se lidé učí, že dech je základem lidského bytí. V dnešní době máme čím dál tím více astmatiků a všude přítomný smog tomu ale vůbec nepomáhá. Jak tedy s tím bojovat a jaké má dnešní člověk možnosti?

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podívejte se na svět okolo sebe. Kvalitní čistý vzduch je dnes opravdu vzácný. Města jsou plná smogu z dopravy i továren, ale říká se, že na každý jed existuje lék a ten kdo hledá, vždy najde. Plíce, podobně jako srdce, jsou jeden z primárních orgánů důležitých pro zajištění životaschopnosti organismus. Onemocnění těchto důležitých orgánů dává šanci vzniknout celé řadě jiných onemocnění. Jelikož v lidském organismus vše souvisí se vším a plíce s dýchacími cestami jsou oporou celého organismu, tak je třeba jim věnovat patřičnou pozornost.

Když příroda pomáhá

Příroda nám nabízí způsoby, jak vyčistit plíce od zbytečného nánosu a opět dosáhnout zdravého dýchání. Časem se člověk naučil kultivovat tyto přírodní produkty a dnes jsou nám k dostání ve formě bylinek, sirupů a olejíčků, které mají široké spektrum použití. Řada z těchto zdraví podporujících zdrojů příznivě ovlivňuje i jiné části organismu než jsou jen dýchací cesty. Pojďme si je tedy více přiblížit.

Camu camu

Vysoký obsah vitamínu C v tomto superovoci Camu camu původem z Brazílie pomáhá všem astmatikům i lidem, kteří trpí akutním onemocněním dýchacích cest. Vědecké důkazy popsané v časopise Allergy, Asthma & Clinical Immunology hovoří o příznivém vlivu vitamínu C na dýchací cesty.

Muňa muňa

Peruánská bylina Muňa muňa roste ve vysokých nadmořských výškách a připomíná naší tuzemskou mátu, jenže její vliv na dýchací cesty je mnohonásobně vyšší. Tuto bylinu ocení převážně lidé, které trápí potíže s dýchacími cestami a astmatici, jelikož vysoký obsah mentolového oleje pomáhá s uvolňováním dýchacích cest, vykašláváním, ale i proti horečkám a zánětům.

Kopřiva

Nejznámější a nejrozšířenější zástupce rodu kopřiva – kopřiva dvoudomá má vysokou škálu použití. Od zlepšení kvality krve přes příznivé účinky na srdce a cévy také blahodárným způsobem ovlivňuje dýchací cesty, zklidňuje průdušky a podporuje vykašlávání usazeného hlenu, který jinak tvoří ideální prostředí pro bakterie a viry.

Tužebník

Tužebník je vytrvalá bylina, dosahující výšky až jeden a půl metru. Roste na vlhkých místech jako jsou vlhké louky a lesy. Působí proti zánětům, podporuje klouby, ledviny, močové cesty, působí na hladinu cholesterolu a pomáhá při onemocnění dýchacích cest zvaném bronchitida.

Divizna

Divizna se již ve starověku užívala k léčení průdušek a plic. Divizna totiž pomáhá uvolňovat hleny, léčí sliznici, čistí průdušky, kde také pomáhá při zánětu a zmírňuje podráždění horních cest dýchacích. Kromě toho se používá jako obklad při revmatických a svalových bolestech.

Echinacea

Třapatka nachová neboli Echinacea je původem ze Severní Ameriky. Echinacea má řadu blahodárných účinků na náš organismus. Posiluje imunitní systém a celkovou obranyschopnost, ale hlavně léčí akutní onemocnění dýchacích cest. Má široké antibakteriální a antivirové účinky . Lze ji využít při bolestech v krku, chřipce, nachlazení, ale i zánětech středního ucha.

Bříza

Z pupenů břízy se vyrábí výtažky, které slouží jako čistící prostředek zejména dýchacích cest. Bříza dále stimuluje jaterní funkce, léčí kostní záněty a dekalcifikaci kostí, pomáhá při zánětu ledvin. Byly také prokázány pozitivní účinky během žloutenky i při zánětech slinivky.

Na závěr

I když nám příroda nabízí řadu možností, jak se bránit proti negativním vlivům dnešní doby, tak je podstatné si uvědomit, že základem zdraví je vědomí sebe sama a opravdu zdravý člověk poslouchá své tělo a hraje si s ním.

Jakub

REKLAMA

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

449 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*