Šest zaručených tipů na úspěšný jarní detox

Nevím, jak vy, ale vždycky v zimě úplně hibernuju. Kolem šesté večer si většinou obleču pyžamo a zakuklím se na noc. Když venku mrzne, tak mě tam nikdo nedostane ani náhodou! Takže když přijde jaro, cítím se jakoby se mi vrátila energie. Taková jiskra. Na jaře je člověk plný inspirace a má více energie na to, aby se soustředil na své cíle. Jsme aktivnější, tvořivější a spíše dokážeme dodržet to, co jsme si předsevzali dělat.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jaro nesymbolizuje jen obnovu a znovuzrození, ale připomíná mi také očistu. A navíc mi přijde jako skvělý čas na detoxikaci. A tím nemám na mysli tabletky a prášky v krabičkách, ale hodně zeleného a tzv. whole foods, tj. nezpracovaných potravin. Jaro je ideální čas na detoxikaci, protože se můžeme pořádně zamyslet nad svými zvyky a vytvořit si nový plán. Je čas, kdy si můžeme stanovit nějaké cíle, ať už více vařit doma, cvičit nebo si jen na sebe vyhradit více času.

Jakmile jednou zkusíte detoxikaci pomocí whole foods a tělu prospěšných denních aktivit, už nikdy to nebudete chtít jinak. Budete mít více energie, odbouráte nezdravé chutě, zhubnete, budete se méně nadýmat a zbavíte se tuku na břiše. Mysl budete mít jasnou a soustředěnou, dokonce se vám i může zlepšit nálada. Možná i začnete zářit!

No není to paráda? Tak pojďme na to!

Zde je 6 tipů, jak se úspěšně detoxikovat:

  1. Jíst whole foods: Zkuste nenáročný detox za pomocí čistých potravin. Prvním krokem je vyloučit potraviny, které mají čárové kódy. To znamená vyhnout se potravinám, které jsou v plechovkách či krabicích – zpracovaná jídla. Když nakupuju, tak se na to většinou snažím pamatovat. Dále se zkuste držet organického ovoce a zeleniny, které vás pročistí. Během detoxikace rozhodněte nechcete do těla dostávat žádné toxiny!
  2. Na vrch přidejte zelené dobroty: Mezi jarní potraviny patří zelené části pampelišky, špenát, petržel, chřest, hrášek, fenykl a zelené části hořčice. Můžete přidat také tmavězelenější listy, třeba kadeřavou kapustu, mangold nebo dřeňovou kapustu. Chlorofyl z listů dodává krvi živiny a pomáhá tělu dosáhnout rovnováhy. Je tak lehčí zbavit tělo toxinů. Budete se cítit čistější.

  3. Odstraňte přidaný cukr, mléčné výrobky, alkohol, kofein, pšenici/lepek, vejce, živočišné bílkoviny, kukuřici a sóju: Všem těmto látkám a alergenům je nutné se při detoxikaci naprosto vyhnout. Všechno musí být co nejčistější.

  4. Uveďte tělo do pohybu: Očista samozřejmě vyžaduje konzumaci těch správných potravin, ale dalším zásadním krokem je cvičení. Zkuste lehkou jógu, procházky v přírodě nebo strečink. Během očisty člověk nemá běhat desítky kilometrů nebo jezdit dlouhé vzdálenosti na kole. Byli byste úplně vyždímání. Vaše tělo bude usilovně pracovat na odbourávání toxinů a při detoxu potřebuje odpočívat.

  5. Udělejte si čas na meditace a pořádně se nadýchněte: Je to VÁŠ čas. Zkuste si každý den sednou alespoň na 10 minut a soustředit se jen na dýchání. Vytvořte si nějakou mantru. Seďte klidně. Stres je nejčastější příčinou zánětů, takže je nanejvýš důležité se na chvíli zastavit a uklidnit svou mysl.

  6. Určete si délku detoxu: 10 dní je ideální délka, během které můžete snadno pozorovat a pocítit změny ve svém těle. Stačí to tak akorát na to, aby měla detoxikace maximální účinek. Změny nějakou dobu trvají a vaše tělo potřebuje čas, aby si přivyklo na jiné stravování, zbavení se toxinů a vytvoření nových návyků. Kratší doba tak nemusí úplně stačit. Pokud jste detox nikdy neměli nebo jen chcete trochu nabít energií a začít žít zdravě, 10 dní je tak akorát.

Jste tedy připraveni na trochu té jarní očisty? (zdroj: mindbodygreen.com)

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*