Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ

Váš inteligenční kvocient (IQ) je měřítkem vaší myšlenkové bystrosti nebo rychlosti chápání. Průměrné IQ v Česku je 98 a zatímco experti věří, že každých deset let se zvyšuje o 3 %, vy si to své také můžete zvýšit. Oslovili jsme přední psychology, aby nám poskytli sedm snadných kroků k zásadnímu zvýšení vašeho IQ a pomohli vám tak vyřešit každý problém, který před vás život postaví.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ.
Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Níže uvádíme sedm způsobů, jak snadno zvýšit IQ.

1. den: hry pomohou zvýšit IQ

Fluidní inteligence tvoří hlavní část každého IQ testu a spoléhá na vaši pracovní paměť.

Dr. Susanne Jäggi z University of Michigan používá k posílení tohoto faktoru duální N-zpětné hry, kde má hráč za úkol zapamatovat si sekvenci geometrických tvarů a zvuků. Její výzkum zjišťuje, že 25 minut tohoto tréninku zvýší vaše IQ o působivé 4 body.

Potřebný čas: 25 minut

Získáte: +4 IQ body

2. den: berte doplňky stravy

Již v roce 1996 na mezinárodní konferenci o výzkumu mozku badatelé prezentovali studii, která prokázala, že pravidelná konzumace brahmi snížila čas potřebný k naučení se novým úkolům téměř o 50 procent! Další studie výzkumníků z univerzity ve Wollongongu v Austrálii ukázala, že bakopa zlepšuje paměť a schopnost vzpomenout si. Zatímco podobná studie – provedená v roce 2012 výzkumníky z univerzity v Khon Kaen v Thajsku – ukázala, že účastníci, kteří bakopu brali po dobu 12 týdnů, zaznamenali mnohem lepší výsledky v testech duševní práce než ti, kteří dostávali placebo.

Jak na to? Kupte si jej v eshopu Energie života.

Potřebný čas: 1 minuta, Získáte: +2 IQ body

3. den: společenské hry pomohou zvýšit IQ

Když přijde na zlepšení výkonu mozku, Scrabble je váš přítel. „Chcete-li zvýšit své IQ, jsou aktivity vyžadující široké spektrum schopností a sociální interakci skvělou volbou,“ říká psychologická konzultantka Mensy Maria Leitner. Veškerou tuto interakci získáte denním hraním aplikace Scrabble s počítačem nebo kamarádem přes WiFi.

Potřebný čas: 50 minut

Získáte: +1 IQ bod

4. den: zlikvidujte pár zloduchů

Nedávná studie University of Rochester ve Spojených státech potvrdila spojení mezi hraním bojových her a zvýšenou vizuální vnímavostí „reálného“ světa – klíčovým stavením kamenem IQ. Při testování vašeho IQ je schopnost správného a rychlého vnímání vizuálních vodítek nedocenitelná, vysvětluje klinická psycholožka Dr. Anita Abrams. Ano, hraní Call of Duty 4 je prospěšné.

Jak na to: kupte si Call of Duty: Black Ops

Potřebný čas: 60 minut

Získáte: +2 IQ body

5. den: běhání pomáhá zvýšit IQ

Jestli chcete být chytřejší, odložte činky a skočte na běžecký pás. Švédská studie prokázala, že kardiovaskulární cvičení může pozvednout vaši verbální inteligenci až o 50 %. „Kardiovaskulární cvičení bylo spojeno s lepšími kognitivními výsledky,“ říká Maria Aberg, která studii vedla. „Oproti tomu posilování vykázalo jen slabou spojitost s inteligencí.“

Jak na to: cvičte náročnou kardio sestavu

Potřebný čas: 20 minut

Získáte: +5 IQ bodů

6. den: dělejte si IQ testy

Když IQ testy podstupujete opakovaně, může to vaše skóre zvednout až o 2 body. „Efekt tréninku“ je potvrzenou technikou, která vás vyzbrojí dovednostmi k porozumění dalšímu testu. „Pokud je interval velmi krátký – například několik hodin, pak jsou testovaní jednotlivci schopni vybavit si strategie, které se ukázaly být úspěšné,“ říká edukační psycholog profesor Alan S. Kaufman.

Jak na to: Navštivte www.mensatest.cz

Potřebný čas: 30 minut

Získáte: +2 IQ body

7. den: buďte vegetariánem

Masožrouti teď odvrátí pohled. „Mnoho studií spojuje vysoké IQ s vegetariánskou dietou,“ říká Leitner. „Jak životní styl, tak dietní návyky vegetariánů jsou spojeny se silným intelektuálním fungováním a pomalejším kognitivním úpadkem.“ Pokud upravíte svůj jídelníček, můžete získat zpět až 10 let svého IQ věku. A to také znamená více výher ve Scrabble.

Potřebný čas: 10 minut

Získáte: +1 IQ bod

Celkové sedmidenní zvýšení IQ: 17 bodů

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*