Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ

Váš inteligenční kvocient (IQ) je měřítkem vaší myšlenkové bystrosti nebo rychlosti chápání. Průměrné IQ v Česku je 98 a zatímco experti věří, že každých deset let se zvyšuje o 3 %, vy si to své také můžete zvýšit. Oslovili jsme přední psychology, aby nám poskytli sedm snadných kroků k zásadnímu zvýšení vašeho IQ a pomohli vám tak vyřešit každý problém, který před vás život postaví.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ.
Sedm způsobů, jak zrychlit mysl a zvýšit IQ. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Níže uvádíme sedm způsobů, jak snadno zvýšit IQ.

1. den: hry pomohou zvýšit IQ

Fluidní inteligence tvoří hlavní část každého IQ testu a spoléhá na vaši pracovní paměť.

Dr. Susanne Jäggi z University of Michigan používá k posílení tohoto faktoru duální N-zpětné hry, kde má hráč za úkol zapamatovat si sekvenci geometrických tvarů a zvuků. Její výzkum zjišťuje, že 25 minut tohoto tréninku zvýší vaše IQ o působivé 4 body.

Potřebný čas: 25 minut

Získáte: +4 IQ body

2. den: berte doplňky stravy

Již v roce 1996 na mezinárodní konferenci o výzkumu mozku badatelé prezentovali studii, která prokázala, že pravidelná konzumace brahmi snížila čas potřebný k naučení se novým úkolům téměř o 50 procent! Další studie výzkumníků z univerzity ve Wollongongu v Austrálii ukázala, že bakopa zlepšuje paměť a schopnost vzpomenout si. Zatímco podobná studie – provedená v roce 2012 výzkumníky z univerzity v Khon Kaen v Thajsku – ukázala, že účastníci, kteří bakopu brali po dobu 12 týdnů, zaznamenali mnohem lepší výsledky v testech duševní práce než ti, kteří dostávali placebo.

Jak na to? Kupte si jej v eshopu Energie života.

Potřebný čas: 1 minuta, Získáte: +2 IQ body

3. den: společenské hry pomohou zvýšit IQ

Když přijde na zlepšení výkonu mozku, Scrabble je váš přítel. „Chcete-li zvýšit své IQ, jsou aktivity vyžadující široké spektrum schopností a sociální interakci skvělou volbou,“ říká psychologická konzultantka Mensy Maria Leitner. Veškerou tuto interakci získáte denním hraním aplikace Scrabble s počítačem nebo kamarádem přes WiFi.

Potřebný čas: 50 minut

Získáte: +1 IQ bod

4. den: zlikvidujte pár zloduchů

Nedávná studie University of Rochester ve Spojených státech potvrdila spojení mezi hraním bojových her a zvýšenou vizuální vnímavostí „reálného“ světa – klíčovým stavením kamenem IQ. Při testování vašeho IQ je schopnost správného a rychlého vnímání vizuálních vodítek nedocenitelná, vysvětluje klinická psycholožka Dr. Anita Abrams. Ano, hraní Call of Duty 4 je prospěšné.

Jak na to: kupte si Call of Duty: Black Ops

Potřebný čas: 60 minut

Získáte: +2 IQ body

5. den: běhání pomáhá zvýšit IQ

Jestli chcete být chytřejší, odložte činky a skočte na běžecký pás. Švédská studie prokázala, že kardiovaskulární cvičení může pozvednout vaši verbální inteligenci až o 50 %. „Kardiovaskulární cvičení bylo spojeno s lepšími kognitivními výsledky,“ říká Maria Aberg, která studii vedla. „Oproti tomu posilování vykázalo jen slabou spojitost s inteligencí.“

Jak na to: cvičte náročnou kardio sestavu

Potřebný čas: 20 minut

Získáte: +5 IQ bodů

6. den: dělejte si IQ testy

Když IQ testy podstupujete opakovaně, může to vaše skóre zvednout až o 2 body. „Efekt tréninku“ je potvrzenou technikou, která vás vyzbrojí dovednostmi k porozumění dalšímu testu. „Pokud je interval velmi krátký – například několik hodin, pak jsou testovaní jednotlivci schopni vybavit si strategie, které se ukázaly být úspěšné,“ říká edukační psycholog profesor Alan S. Kaufman.

Jak na to: Navštivte www.mensatest.cz

Potřebný čas: 30 minut

Získáte: +2 IQ body

7. den: buďte vegetariánem

Masožrouti teď odvrátí pohled. „Mnoho studií spojuje vysoké IQ s vegetariánskou dietou,“ říká Leitner. „Jak životní styl, tak dietní návyky vegetariánů jsou spojeny se silným intelektuálním fungováním a pomalejším kognitivním úpadkem.“ Pokud upravíte svůj jídelníček, můžete získat zpět až 10 let svého IQ věku. A to také znamená více výher ve Scrabble.

Potřebný čas: 10 minut

Získáte: +1 IQ bod

Celkové sedmidenní zvýšení IQ: 17 bodů

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*