Rouška pleť výrazně poškozuje. Co s tím?

Pravidelné nošení roušek neblaze působí na zdraví pokožky obličeje. Roušku musíme aktuálně nosit ve vnitřních i vnějších prostorách. Ať už ji máme na tváři v průběhu dne kratší či delší dobu, v každém případě rouška naši pleť výrazně poškozuje. Pokožka obličeje si proto zaslouží speciální péči. Jak na ni?

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč


Rouška pleť výrazně poškozuje. Co s tím?
Rouška pleť výrazně poškozuje. Co s tím? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Rouška je nový nezbytný doplněk, bez kterého podle nařízení vlády nesmíme vejít do obchodu nebo se pohybovat v lidnatém centru měst a obcí, pokud nejsme schopni dodržet vzájemnou vzdálenost mezi námi a ostatními alespoň dva metry s výjimkou členů stejné domácnosti (otázka smysluplnosti vládního nařízení není obsahem tohoto článku).

V každém případě na nošení bavlněné či jednorázové roušky není pokožka našeho obličeje zvyklá a dává nám to znát. Abyste předešli zhoršení její kvality, musíte se o svou pleť náležitě starat. Co vše to obnáší?

Rouška může odstartovat dermatologické problémy

Pleť pod rouškou nevýslovně trpí. Na tento doplněk není pokožka lidské tváře adaptovaná, zvlášť lidé s citlivou či problematickou pletí si stěžují na začervenání a svědění pleti. Rovněž je trápí zhoršení akné, náhlý výskyt zanícených pupínků a také rozvoj dalších dermatologických problémů.

Čím to je, že rouška neblaze ovlivňuje stav pleti? Pod touto ochranou nosu a úst se při dýchání významně hromadí vlhký a teplý vzduch. Klima pod rouškou podporuje výraznější pocení a také rychlejší množení bakterií na povrchu kůže, které mohou způsobovat záněty.

Základem je důsledná péče o pleť

Rouška, kterou snad každý z nás nosí po většinu dne na obličeji, změnila ekosystém na povrchu pokožky obličeje. Právě na tuto skutečnost byste měli reagovat změnou přístupu v péči o pleť. Která pravidla se vám vyplatí dodržovat?

Make-up a rouška nejdou dohromady

Ženy, které musí po větší část dne nosit roušku, by se měly v prvé řadě měly přestat líčit povrch zahalené pokožky. Ideální tedy je používat pouze běžný denní krém. Pokud si na pleť dáte make-up a následně ji zakryjete zvolenou ochranou nosu a úst, výrazně ji tím zatížíte.

Velkým problémem rovněž je, že na vaši pleť mohou ve vlhkém a teplém prostředí pod rouškou intenzivněji působit chemické látky, které vámi používaná kosmetika obsahuje. Pleť na tuto skutečnost reaguje nejen podrážděním a zanícenými pupínky. Jestli jste už dříve bojovali s akné nebo periorální či seboroickou dermatitidou, právě rouška může váš kožní problém ještě zhoršit.

Svou pleť si čistěte několikrát denně

Aby pokožka vašeho obličeje schovaná pod rouškou tolik netrpěla, naučte se ji čistit i v průběhu dne. A to nejen ráno a večer, ale kdykoliv budete mít po sundání roušky pocit, že je to třeba. Tímto způsobem svou pleť zbavíte nečistot, a tak snížíte pravděpodobnost kožních problémů.

K odličování pleti používejte ideálně přírodní prostředky bez chemie. Vhod vám přijde zejména voda z pomerančových květů, která pokožku uklidňuje, zbavuje ji začervenání z podráždění a také o ni jemně pečuje. Tato přírodní odličovací voda je ideální pro mastící se pleť se sklonem k akné, neboť se podílí na normalizaci produkci kožního mazu. Vhodná je však i pro citlivou pleť se sklonem k podráždění.

Máte-li mastnou až smíšenou pleť, používat můžete také jemnou čisticí pěnovou vodu s extraktem ze sofory lékařské, heřmánku lékařského a mydlice lékařské. Tato voda pokožku čistí, zároveň ji také regeneruje a zklidňuje.

Používejte přírodní denní a noční krémy

Rouška a její nošení si žádá nejen čištění pleti v průběhu dne. Po každém vyčištění si svou pleť namažte kvalitním pleťovým krémem, který odpovídá přesně typu vaší pleti. Tento krém by měl vaši pokožku hydratovat a také regenerovat a vyživit. Abyste předešli podráždění pokožky pod rouškou, opět používejte přírodní produkty bez chemie.

Pro citlivou pleť je vhodný například denní krém s rhodiolou, pro suchou pleť denní krém z arálie a pro mastnou až smíšenou pleť denní krém se soforou. Kromě shodných nočních krémů můžete svou pleť poškozenou nošením roušky regenerovat také několika kapkami arganového oleje.

Aby rouška nebyla zátěží: Jednou týdně pleti dopřejte peeling a masku

V péči o pleť zatíženou nošení roušky můžete jít ještě dál. Jednou týdně své pleti dopřejte regenerační a vyživující masku. Použít můžete také chladivou masku, která je určená k čištění zanesených kožních pórů. Jednou týdně své pleti proveďte také peeling, který ji zbaví odumřelých kožních buněk. Opět používejte jemný peeling, který je určený právě pro typ vaší pleti.

REKLAMA

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč