Regenerace plic v několika krocích

Potřebujete pročistit a zároveň regenerovat své plíce? Ať už jste prodělali zápal plic, onemocnění horních či dolních cest dýchacích, nebo jste se rozhodli nadobro skoncovat s kouřením, vsaďte na změnu životního stylu a sílu bylinek a dalších přírodních produktů.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Regenerace plic v několika krocích.
Regenerace plic v několika krocích. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kdy je regenerace plic nezbytnou záležitostí? Pokud chcete své plíce dostat znovu do formy po prodělaném onemocnění nebo po několikaletém kouřením cigaret. Zkuste postupovat v následujících krocích a vaše plíce vám poděkují. 

První krok regenerace plic: Zaměřte se na pitný režim

Snažte se v průběhu celého dne vypít alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Právě čistá neperlivá voda je očistnou tekutinou, která v těle rozkládá odpadní a toxické látky a vyplavuje je pryč. Voda také přirozeným způsobem pročišťuje samotné plíce. 

S ohledem na regeneraci plic se vyhýbejte konzumaci alkoholických nápojů. Nejlépe pro vás bude, když alkohol omezíte úplně a začnete abstinovat. Vhodné pro vás nejsou ani nápoje s obsahem kofeinu.

Druhý krok: Více spěte a vyhýbejte se stresu

Kvalitní spánek představuje pro zdraví plic doslova zázrak. Každý den si proto dopřejte kvalitní 6 až 8 hodinový nepřerušovaný spánek. Chcete-li posílit fungování svých plic, vyhýbejte se stresovým situacím. Zkuste se také každý den uvolnit a relaxovat. Při relaxaci vám pomůže rovněž aromaterapie a s ní eukalyptový esenciální olej, který má velmi pozitivní účinky na plíce.

Třetí krok: Své plíce detoxikujte pomocí přírodních produktů

Pokud chcete své plíce regenerovat, přistupte k jejich detoxikaci pomocí přírodních produktů. V prvé řadě si naordinujte kúru vitaminu C, který funguje jako velmi silný antioxidant. Zdrojem přírodního vitamínu C je například rakytník řešetlákový nebo brazilské ovoce camu camu, které je proslulé nejvyšší obsahem přírodního vitaminu C na světě.

V rámci regenerace plic vám dále pomůže oregáno, které díky obsaženým látkám (karvakrol, terpeny) vaše plíce úžasně pročistí. Oregáno zlepšuje zdraví dýchacích cest a celkově je detoxikuje. Vyzkoušejte například čaj z oregána nebo oregánový olej, který stačí nakapat do čisté vody a poté vypít.

Regeneraci plic podpoříte i díky peruánské bylině Tahuari Lapacho, která plíce posiluje, podporuje lepší dýchání a pomáhá při chorobách dýchacích cest. Kúra z této byliny vám přinese úlevu i po prodělaném zápalu plic.

Přírodní očistu vašich plic zajistí také některé zelené potraviny, které mají jak detoxikační, tak regenerační vlastnosti. Vyzkoušejte zejména mladý ječmen, spirulinu nebo chlorellu. K detoxikaci plic je výborný česnek díky blahodárně působící látce alicin. Česnek proto co nejčastěji používejte jak ve studené, tak v teplé kuchyni. Vaše plíce dále posílí cibule, zázvor a kurkuma.

Čtvrtý krok regenerace plic: Naordinujte si zdravý a vyvážený jídelníček

Pro regeneraci plic je podstatná zdravá a vyvážená strava. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, konzumujte luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, semínka a zdravé oleje. Začněte se vyhýbat polotovarům, konzervovaným pokrmům, smaženým a tučným jídlům a také sladkostem.

Své plíce perfektně regenerujete a detoxikujete pomocí šťáv a smoothie z čerstvého ovoce a zeleniny. S ohledem na zdraví svých plic zařaďte do smoothie zeleninu bohatou na vitamin E, jako je například listový špenát. Zdraví svých plic podpoříte také pitím smoothie z brokolice, mrkve, jablek, celeru, kapusty, rajčat nebo červené řepy.

Pátý krok: Začněte se více hýbat

V rámci regenerace plic se soustřeďte na pravidelný pohyb. Velký zdravotní přínos pro vaše plíce představuje každodenní alespoň 30-ti minutová procházka na čerstvém vzduchu. Třikrát do týdne se hýbejte mnohem intenzivněji. Věnujte se silovému cvičení, plavejte, jezděte na kole nebo běhejte. Tímto způsobem ze svého těla a tím pádem i ze svých plic postupně vyplavíte toxiny, které se v něm nahromadily v důsledku nemoci či kouření.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*