Proti nachlazení z klimatizace pomáhá česnek

Posilování imunitního systému není záležitostí pouze chladných deštivých a mrazivých dnů. V době plné klimatizovaných obchodů a restaurací je třeba upevňovat svou obranyschopnost se stejnou vervou jako na podzim či v zimě. Virová onemocnění totiž můžou přijít i v parných dnech, kdy to nejméně čekáme. Měli bychom proto tělu podat pomocnou ruku a zvyšovat odolnost organismu.

eshop energie života nabízí


JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

nakopne hormony

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Imunitní systém je jakýsi souhrn všech mechanismů zajišťující nedotknutelnost celé soustavy. Rozeznává škodlivé látky a chrání jej před nimi. Vlivem uspěchaností dnešní doby a civilizačních změn energiezivota Banner3 - Proti nachlazení z klimatizace pomáhá česnekdochází k oslabování celého imunitního systému, což má za následek snadnější proniknutí nežádoucích škodlivin a zvýšení rizika různých onemocnění.

A to zejména v létě, kdy při přechodech z klimatizovaných místností ven utrpíme teplotní šok způsobeným vysokým rozdílem jednotlivých teplot. Důsledkem je například takové nachlazení doprovázeno bolestmi v krku a kašlem. Naštěstí je možné se účinně bránit.

SCHIZANDRA čínská prášek z plodů 100 tobolek

Česnekem proti virovým upírům

Jednou z nejznámější potravinou vyskytující se v každé domácnosti je česnek, který se ne nadarmo je nazývá přírodní antibiotikum. Obsahuje totiž velké množství vitamínů A, B, a C, vápníku, selenu a jódu. Pomáhá také k celkové regeneraci, snižuje vysoký krevní tlak a udržuje zdravou hladinu cholesterolu. Jako prevence je ideální volbou.

Další možností po čem sáhnout je třapatka neboli echinacea, která chrání před infekcemi všeho druhu. Platí u ní pravidlo „čím dříve, tím lépe“, takže pokud cítíte, že blížící se atak choroby, je dobré ji ihned začít užívat. Její velkou výhodou je totiž okamžitý nástup účinku. Pomáhá také při onemocnění horních cest dýchacích a aktivuje tvorbu bílých krvinek, které proti bakteriím bojují.

Důležitým bojovníkem proti nepříznivým vlivům je také rakytník – zejména jeho jasně oranžové plody. Známý je jako silný přírodní antioxidant bohatý na provitamín A, vitamíny B, C, D, E, F, K a P, titan, hořčík, železo a organické kyseliny. Má dokonce 10x více vitamínu C než oblíbený pomeranč – díky jedné bobuli máte splněný jeho denní přísun. Působí zároveň antibakteriálně a pomáhá v boji proti infekčním onemocněním a únavě.

Obraťte se na exotiku

Bylina původně z Číny, hojně rozšířená a užívaná pro celkové zdraví – to je ženšen. Její každodenní požívání úspěšně zkracuje dobu, snižuje průběh nachlazení a přispívá k povzbuzení tělesné energie. Příznivě také působí na nervovou soustavu, oběhovou soustavu a právě celý imunitní systém. Nachází se v něm aktivní látky jako proteiny, aminokyseliny, vitamín A a skupina vitamínu B.

Neméně známou a blahodárně působící rostlinou je aloe vera. Šťáva získaná ze středu listů pojímá širokou škálu léčivých látek jako vitamíny A, C a E, zinek, měď, hořčík, mangan a řadu aminokyselin. Napomáhá rovněž při překyselení žaludku, hojení popálenin, detoxikaci a v boji proti paradentóze. Zajímavostí je, že se dá užívat jak vnitřně, tak zevně – zpravidla ve formě gelů a mastí na léčbu oparů, akné a svalové regeneraci.

Japonské houby s výživnými a prospěšnými složkami – samozřejmě je řeč o shiitake, maitake a reishi. Všechny zmíněné druhy mají protiinfekční účinky a zvyšují resistenci buněk. Řeší také jiné zdravotní problémy, a to hlavně ochranu jater, snižování krevního tlaku a zvýšení fungování srdce.

K posilování imunity přispívá i vhodná a vyvážená strava po celý rok. V létě je pak podstatné jíst hodně ovoce a nezatěžovat se těžko stravitelnými jídly. To se potom odolnost utužuje přirozeně.

Tip: Nejstarším a nejjednodušším receptem na celkovou pohodu a duševní rovnováhu je smích. Každý přece ví, že když je od srdce, léčí všemožné neduhy.

Co nejvíce letních dnů plných pohody přeje vaše Pjukina

Echinaceu, šťávu z rakytníku nebo aloe či koncentrát z Reishi můžete zakoupit v eshopu Energie života.

energiezivota Banner3 - Proti nachlazení z klimatizace pomáhá česnek


KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*