Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení

Posilování imunitního systému je především záležitostí chladnějších dnů v roce. Neměli bychom se proto příliš spoléhat na lékaře a raději sami aktivně zvyšovat odolnost organismu.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení.
Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Imunitní systém je jakýsi souhrn všech mechanismů zajišťující nedotknutelnost celé soustavy. Rozeznává škodlivé látky a chrání jej před nimi. Vlivem uspěchaností dnešní doby a civilizačních změn dochází k oslabování celého imunitního systému, což má za následek snadnější proniknutí nežádoucích škodlivin a zvýšení rizika různých onemocnění.

Důsledkem je například nachlazení doprovázeno bolestmi v krku a kašlem. Naštěstí je možné se účinně bránit.

Česnekem proti virovým upírům

Jednou z nejznámějších potravin vyskytující se v každé domácnosti je česnek, který se ne nadarmo je nazývá přírodní antibiotikum. Obsahuje totiž velké množství vitamínů A, B, a C, vápníku, selenu a jódu. Pomáhá také k celkové regeneraci, jako prevence je tedy ideální volbou.

Na posílení imunity zabírá také ovoce Camu Camu, které obsahuje rovněž velmi vysoký podíl vitaminu C. Camu Camu dále působí protizánětlivě a pomáhá tělu s tím, aby se lépe vypořádalo s virovým či bakteriálním onemocněním.

Klíčovým vitaminem pro správně fungující imunitní a kardiovaskulární systém je rovněž vitamin D. Pomáhá ustát stresové situace a představuje účinnou prevenci vůči úzkostným a depresivním stavům. V současnosti jej lékaři doporučují rovněž jako prevenci proti novému koronaviru.

Obraťte se na exotiku

Rovněž čínská medicína zná přírodní prostředky na posílení obranyschopnosti. Dle jejích zkušeností jsou vhodné extrakty z hub Reishi či Cordyceps. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost dětského organismu.

K posilování imunity přispívá i vhodná a vyvážená rostlinná strava po celý rok. Imunita se pak utužuje naprosto přirozeně.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*