Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení

Posilování imunitního systému je především záležitostí chladnějších dnů v roce. Neměli bychom se proto příliš spoléhat na lékaře a raději sami aktivně zvyšovat odolnost organismu.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení.
Česnek pomáhá proti virózám a nachlazení. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Imunitní systém je jakýsi souhrn všech mechanismů zajišťující nedotknutelnost celé soustavy. Rozeznává škodlivé látky a chrání jej před nimi. Vlivem uspěchaností dnešní doby a civilizačních změn dochází k oslabování celého imunitního systému, což má za následek snadnější proniknutí nežádoucích škodlivin a zvýšení rizika různých onemocnění.

Důsledkem je například nachlazení doprovázeno bolestmi v krku a kašlem. Naštěstí je možné se účinně bránit.

Česnekem proti virovým upírům

Jednou z nejznámějších potravin vyskytující se v každé domácnosti je česnek, který se ne nadarmo je nazývá přírodní antibiotikum. Obsahuje totiž velké množství vitamínů A, B, a C, vápníku, selenu a jódu. Pomáhá také k celkové regeneraci, jako prevence je tedy ideální volbou.

Na posílení imunity zabírá také ovoce Camu Camu, které obsahuje rovněž velmi vysoký podíl vitaminu C. Camu Camu dále působí protizánětlivě a pomáhá tělu s tím, aby se lépe vypořádalo s virovým či bakteriálním onemocněním.

Klíčovým vitaminem pro správně fungující imunitní a kardiovaskulární systém je rovněž vitamin D. Pomáhá ustát stresové situace a představuje účinnou prevenci vůči úzkostným a depresivním stavům. V současnosti jej lékaři doporučují rovněž jako prevenci proti novému koronaviru.

Obraťte se na exotiku

Rovněž čínská medicína zná přírodní prostředky na posílení obranyschopnosti. Dle jejích zkušeností jsou vhodné extrakty z hub Reishi či Cordyceps. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost dětského organismu.

K posilování imunity přispívá i vhodná a vyvážená rostlinná strava po celý rok. Imunita se pak utužuje naprosto přirozeně.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*