Procvičujte chodidla, zbavíte záda bolesti

Všechno začíná od podlahy. Může se zdát, že naše chodidla k našemu zdraví nijak výrazně nepřispívají. Ve skutečnosti však jde o část těla, která na vnějšku odvádí nejtvrdší práci. Udržují nás v pohybu a pokud se o ně dobře staráme, mohou naše chodidla předejít bolesti zad, kolen a kyčlí. V dalších odstavcích vysvětlíme 5 cvičení, která posílí vaše chodidla, pomohou předcházet bolesti a zlepší vaši rovnováhu.

REKLAMA

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stisk prstů

Stejně jako každá jiná část těla se musí svaly na chodidlech před cvičením správně zahřát. Stisky prstů jsou skvělým cvičením s nízkým účinkem, které prohřeje vaše chodidla, přičemž jde v podstatě o odpočinkový pohyb. Postavte se vzpřímeně a lehce se pokrčte v kolenou. Stiskněte prsty u nohou jako byste chtěli uchopit něco z podlahy a počítejte do tří. Uvolněte a cvičte deset opakování třikrát denně.

REKLAMA
muay orig249 - Procvičujte chodidla, zbavíte záda bolesti

Chůze po špičkách

Abyste zvládli toto cvičení, nemusíte být baletka. Chůze po špičkách vám pomůže posílit svaly na prstech u nohou a šlachy a svaly obklopující napojení kloubů prstů na chodidla. Není k tomu potřeba nic víc, než postavit se na špičky a 20 sekund se procházet. Pak si 10 až 15 sekund odpočiňte a opakujte toto cvičení ještě pětkrát.

Poznámka: Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li toto cvičení provádět dvakrát denně.

Kroužení chodidlem

Pohyblivost a pružnost kotníků je nanejvýš důležitá. Ztuhlý kotník s omezenou hybností často nutí zbytek těla kompenzovat jeho nedostatky, což způsobuje bolest svalů a kloubů celého těla. Pokud jsou vaše kotníky ztuhlé, mohou vás bolet záda, kyčle a kolena. Lehněte si na zem a natáhněte jednu nohu nad hlavu. Otáčejte chodidlem natažené nohy desetkrát po směru hodinových ručiček. Opakujte cvičení proti směru hodinových ručiček. Vyměňte nohy a opakujte.

Přitahování chodidel

Přítahy chodidel se zaměřují na obtížně dostupné malé svaly v chodidlech. Tyto svaly často hrají stěžejní roli při udržování rovnováhy. Jejich posílením předejdete zranění.

K tomuto cvičení budete potřebovat cvičební popruh. Posaďte se na zem, natáhněte nohy před sebe. Přehoďte popruh kolem těžké židle nebo sloupku postele a jeho konce si připevněte k chodidlům. Posunujte se dozadu tak dlouho, až pocítíte v popruhu napětí.

Přitáhněte chodidla, napočítejte do pěti a uvolněte. Opakujte desetkrát.

Zdvihání tužky prsty u nohou

Toto cvičení je velmi snadné a lze jej provádět takřka kdekoliv. Potřebujete k němu pouze tužku (nebo propisku, nebudeme vybíraví). Postavte se před tužku, kterou chcete zvednout. Prsty na nohou ji uchopte a zdvihněte ze země, držte deset sekund a poté ji položte. Tento pohyb opakujte pětkrát s každou nohou.

Všechna cvičení by vám měla zabrat maximálně 20 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků je provádějte ihned po sobě každé 2-3 dny.

zdroj: www.collectivelyconscious.net

REKLAMA

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

449 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*