Procvičujte chodidla, zbavíte záda bolesti

Všechno začíná od podlahy. Může se zdát, že naše chodidla k našemu zdraví nijak výrazně nepřispívají. Ve skutečnosti však jde o část těla, která na vnějšku odvádí nejtvrdší práci. Udržují nás v pohybu a pokud se o ně dobře staráme, mohou naše chodidla předejít bolesti zad, kolen a kyčlí. V dalších odstavcích vysvětlíme 5 cvičení, která posílí vaše chodidla, pomohou předcházet bolesti a zlepší vaši rovnováhu.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stisk prstů

Stejně jako každá jiná část těla se musí svaly na chodidlech před cvičením správně zahřát. Stisky prstů jsou skvělým cvičením s nízkým účinkem, které prohřeje vaše chodidla, přičemž jde v podstatě o odpočinkový pohyb. Postavte se vzpřímeně a lehce se pokrčte v kolenou. Stiskněte prsty u nohou jako byste chtěli uchopit něco z podlahy a počítejte do tří. Uvolněte a cvičte deset opakování třikrát denně.

REKLAMA
muay active cream - Procvičujte chodidla, zbavíte záda bolesti

Chůze po špičkách

Abyste zvládli toto cvičení, nemusíte být baletka. Chůze po špičkách vám pomůže posílit svaly na prstech u nohou a šlachy a svaly obklopující napojení kloubů prstů na chodidla. Není k tomu potřeba nic víc, než postavit se na špičky a 20 sekund se procházet. Pak si 10 až 15 sekund odpočiňte a opakujte toto cvičení ještě pětkrát.

Poznámka: Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li toto cvičení provádět dvakrát denně.

Kroužení chodidlem

Pohyblivost a pružnost kotníků je nanejvýš důležitá. Ztuhlý kotník s omezenou hybností často nutí zbytek těla kompenzovat jeho nedostatky, což způsobuje bolest svalů a kloubů celého těla. Pokud jsou vaše kotníky ztuhlé, mohou vás bolet záda, kyčle a kolena. Lehněte si na zem a natáhněte jednu nohu nad hlavu. Otáčejte chodidlem natažené nohy desetkrát po směru hodinových ručiček. Opakujte cvičení proti směru hodinových ručiček. Vyměňte nohy a opakujte.

Přitahování chodidel

Přítahy chodidel se zaměřují na obtížně dostupné malé svaly v chodidlech. Tyto svaly často hrají stěžejní roli při udržování rovnováhy. Jejich posílením předejdete zranění.

K tomuto cvičení budete potřebovat cvičební popruh. Posaďte se na zem, natáhněte nohy před sebe. Přehoďte popruh kolem těžké židle nebo sloupku postele a jeho konce si připevněte k chodidlům. Posunujte se dozadu tak dlouho, až pocítíte v popruhu napětí.

Přitáhněte chodidla, napočítejte do pěti a uvolněte. Opakujte desetkrát.

Zdvihání tužky prsty u nohou

Toto cvičení je velmi snadné a lze jej provádět takřka kdekoliv. Potřebujete k němu pouze tužku (nebo propisku, nebudeme vybíraví). Postavte se před tužku, kterou chcete zvednout. Prsty na nohou ji uchopte a zdvihněte ze země, držte deset sekund a poté ji položte. Tento pohyb opakujte pětkrát s každou nohou.

Všechna cvičení by vám měla zabrat maximálně 20 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků je provádějte ihned po sobě každé 2-3 dny.

zdroj: www.collectivelyconscious.net

REKLAMA

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*