Přírodní šampony pro zdravé vlasy

Pečujte o své vlasy přírodní kosmetikou a pokožka vám poděkuje. Šampony mohou obsahovat mnoho dráždivých a nebezpečných látek, jako jsou například parabeny. Vyhněte se jejich používání a vsaďte raději na stoprocentně čisté látky, které mohou tělu, pokožce i zdraví naopak prospívat.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč


Přírodní šampony pro zdravé vlasy.
Přírodní šampony pro zdravé vlasy. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní šampony získávají na oblibě hlavně proto, že neobsahují zbytečné chemické látky. Nepřirozenému a chemickému složení v běžně dostupných šamponech napovídá už jen fakt, že mají obaly na zadní straně mnohořádkový seznam látek, které často neumíme identifikovat. Mezi mnoha odbornými názvy se často skrývají také označení jako methylparaben nebo ethylparaben, kterým bychom měli přikládat vyšší pozornost.

Škodlivost parabenů

Škodlivostí zmíněných látek se zabývá řada odborníků, jenž je neustále testují a někteří se snaží zabránit tomu, aby tyto látky v kosmetice zůstaly při výrobě povoleny. Odborně se k problematice vyjadřuje studentka technické univerzity v Ostravě, ve své závěrečné práci. 

Autorka zmiňuje, že jsou parabeny do kosmetiky přidávány proto, aby se šampony i jiné produkty disponovaly výraznou trvanlivostí. Zároveň ale namítá, že jsou tyto látky pro člověka, ale i zvířata škodlivé. O lidské kůži je obecně známo, že má absorpční schopnost. Pokud je tedy pokožka na hlavě v dlouhodobém kontaktu s parabeny, může se tato škodlivá látka dostat do těla člověka  a ovlivňovat přirozené procesy v těle.

Zrádnost silikonů

Přírodní šampony se chlubí také složením bez silikonů. Jedná se o látky, které vás v šamponu při několika prvních použití nadchnou, ale poté zanechávají vlasy zničené, bez života a lesku. Silikon dokáže vlasy obalit, zacelit texturu a vaše hříva pak vypadá lesklá, pevná a zdravá. Kvůli vrstvě, která se na vlasu vytvoří, ale do jeho struktury nemohou pronikat další látky a vlasy postupně ztrácí pevnost, až se stanou mastnými, unavenými a těžkými.

Naopak přírodní šampon nevytváří žádnou kamufláž a od začátku vlasy vyživuje všemi obsaženými látkami. Tuhé šampony s obsahem bylin, olejů vyživují vlasy po celé jejich délce, pečují o nový růst a zacelují poničenou strukturu těch stávajících.

Rozmanitá nabídka přírodních šamponů

Zaměřte se hlavně na vlastnosti svých vlastních vlasů. Toužíte po neodolatelné vůni, chcete vlasy hydratovat a dodat jim lesk nebo naopak získat na objemu? Složení každého tuhého šamponu jiné, a proto můžete vybírat podle látek, které prospějí vaší pokožce. Pečovat tak můžete o lámavé vlasy, padající, mastné, suché nebo bez života. Účinky se projeví při dlouhodobém používání a poděkuje vám také vaše pokožka, která nebude vstřebávat škodlivé a agresivní látky.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*